Padělatelé

Padělatelé https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285970/bmid_padelatele-2ke-285970.jpg 3 37 16

William Butler má neobyčejný kaligrafický talent. Lépe řečeno je to vynikající padělatel historických rukopisů. Schopnost vytvořit dokonalé falzum pro něj vždy sice byla spíše otázka prestiže než způsob, jak si vydělat peníze, nic to však nemění na tom, že si zahrával s ohněm – a že se od doby, co se spálil, zdržuje výhradně na té správné straně zákona. Když je však jeho švagr, sběratel vzácných tisků a rukopisů, brutálně zavražděn a Williamovi začnou chodit výhružné dopisy, psané perfektními rukopisy dávno mrtvých spisovatelů, začnou se nad ním stahovat černá mračna… Mysteriózní román držitele Ceny Americké akademie pro umění a literaturu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgers , 2014

ThrillerLove
07.04.2022 3 z 5

Tato kniha se mi hodnotí vážně těžko na první dojem po dočtení, to ale jinak nevidím. Nicméně je to přesně ta kniha, u které se vám vyplatí hodnotit déle a líp. Prostě si ji uležet v hlavě. Ale bylo to velmi zajímavé. Ale za mě takové slabší

Gweny
13.12.2020 4 z 5

Někdy si říkám, jak slepá dokážu být, když chci druhým důvěřovat. Nejen v žité realitě, ale také při čtení knih, kde do poslední chvíle věřím něčemu, co je jen dobře zahrané divadlo.
Ano, přesně takhle se cítím nyní, pár chvil po dočtení Padělatelů. Sice jsem si říkala, že žádný člověk, který má čisté svědomí, nebude trpět nespavostí a mít myšlenky takového charakteru, jako nás hlavní anti-hrdina, ale i tak jsem chtěla slepě věřit, že se poučil a snaží se chránit sebe a především svou ženu. Těžko říct, kdo byl větší psychopat, jestli Will nebo Henry. Spojovalo je víc, než by se mohlo zdát.
Morrow napsal příběh opravdu věrohodně, alespoň pro mě a ač mě ze začátku moc nebavil, druhou polovinu jsem slupla jako malinu a zase kvůli ní ponocuju i když zítra vstávám do práce.

sewista
10.10.2020 3 z 5

Opravdu zbytečně roztahaná

Han-nah
19.06.2020 2 z 5

V ději knihy je láska i násilí, možnosti kaligrafie využít pro potěšení , krásu, ale i k falšování.
Mě z této knihy zaujal život sběratelů, aukce a popisy falšování, ale spíše z toho, že mě písmo vždy zajímalo. Dnes v době techniky skoro zapomínáme hezky psát. Cítila jsem to pero v ruce a vůni inkoustu a chtěla bych si třeba napsat na stěnu nějaké to " moudro nebo citát", ale abych to po sobě přečetla.

martina.culik
12.02.2020 1 z 5

Mám ráda knihy a vlivem seriálu, ve kterém byl hlavní hrdina padělatel, jsem podlehla zajímavé obálce a anotaci. Bohužel byly tyto dvě věci jediné zajímavé části z celé knihy. Dočetla jsem ji pouze silou vůle a trochu lituji, že jsem knihu prostě neodložila a nečetla raději něco jiného.

Terie
23.12.2019 1 z 5

Jediné, co se mi na knize líbilo, je obálka. Námět zajímavý, ale provedení už o ničem. Na to, jak málo stránek kniha má, se to strašně táhlo. V knihovně určitě nezůstane, pošlu ji dál, nějakému čtenáři, který ji ocení víc než já.

pastelka53
03.11.2019 3 z 5

Zajímavé prostředí knih a padělání podpisů spisovatelských velikánů.
Být kniha napsaná trochu akčněji, byla by dozajista skvělá, ale v tomto případě se děj táhl a nezaujal.
Jediným hnacím motorem bylo zjistit kdo je vrahem a to i přesto, že to člověk v hloubi duše už od půlky knihy tušil.

OndřejkaH.
06.09.2019

Ještě nemám dočteno, ale přiznávám se, že je to pro mne zdlouhavé a bez barvy... Asi skočím rovnou na konec a nabídnu někomu, koho tento tip literatury baví.

Janík511
24.06.2019 2 z 5

Zvláštní kniha, celý děj plyne ve stejném rytmu, nic překvapivého se neděje a až na posledních stránkách se dozvím, jak to celé bylo a kdo zavraždil bratra Megan. Obálka knihy mě zaujala, ale vím, že znova ji číst už nebudu.

peťa96
28.11.2018 1 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Nemá moc stránek, ale i tak trvalo dlouho než jsem jí dočetla. Příběh mě moc nezaujal a dočetla jsem ji jenom proto, že mě zajímalo kdo vlastně bratra zabil.

albert19
16.02.2018 4 z 5

částečně zajímavá kniha co do specifiky určité vědy a umění, dost natažené, ale dočíst se dala.

Cinik
10.12.2017 1 z 5

V podstatě ztráta času.

blažounka
07.10.2017

Trochu zdlouhavá.

Adelyna
02.09.2017 3 z 5

Průměrná kniha, nejvíc se mi líbilo, že se částečně odehrává v Irsku a pak Willovo závěrečné doznání, které se stejně po pár náznacích dalo ani ne od půlky knihy očekávat. To bylo dost psycho.

cedos
10.03.2017 1 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, dle anotace jsem očekávala příběh ve stylu White Colar , takže přišlo zklamání. Myslela jsem, že knihu o takhle málo stránkách "dám" za chvíli, ale opak byl pravdou. Více času než čtením jsem strávila vyhledávání souvisejících informací na internetu. V polovině příběhu jsem pochopila, že obsah a děj jsou od sebe diametrálně odlišné a spousta odborných informací má jen knihu udělat zajímavou. V závěru, který jsem už tušila se ukázalo, že celá kniha je jen jakousi zpovědí šíleného muže, který ospravedlňuje svůj čin čistou láskou. No nevím .... nějak jsem hodně ráda, že tuhle knížku mám "jen" ve čtečce a nikoli v knihovně.

ivulka15
31.12.2016 3 z 5

Neotřelá,zajímavě napsaná detektivka s překvapivým rozuzlením.

kaligrafie thrillery tajemství spisovatelé padělatelé vzácné knihy rukopisy padělky

Bradford Morrow
americká, 1951