pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Nápad super, ale hodně tomu do dobré detektivky schází.
Chyběla tomu celistvost a trocha toho napětí, které by hnalo čtenáře.
Nora je skvělá, ale do třetice všeho dobrého tady bohužel neplatí.

07.12.2020 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Bože, to byla bomba!
Vyděsil mě počet stránek, ale stačilo pár kapitol a spadl mi kámen ze srdce. Četlo se to samo, stránky ubíhali a já byla víc a víc napnutá.
A ten konec?!

04.12.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tady se někdo snaží inspirovat králem.. Nemůžu si pomoct, ale nejde neporovnávat.
Oprostím-li se od vykradeneho Řbitovu zvířátek kniha byla skvělá, stejně jako autorčina prvotina.

27.11.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Zatím nejslabší díl...
Místy tomu něco chybělo, ta třešnička na vrch, aby to do sebe vše zapadlo jako dílky puzzle.

24.11.2020 4 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Plytké čtení bez jakéhokoli napětí.
Chyběl mi tam spád a většinu knihy se buď někdo litoval nebo se točil v kruhu otázek a odpovědí.

14.11.2020 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Velmi napínavý příběh plný zvratů a temna. Vše bylo perfektně promyšlené a vždy skvěle zapadalo do sebe.
Jen za zpropadená severská jména mi asi vždy budou dělat problémy. Trvalo pár kapitol než jsem se zorientovala do toho o kom je řeč.
Kaštánku, Kaštánku, není nic horšího než touha po pomstě...

08.11.2020 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Tajemství malého města vyplývají na povrch...
Kdo může za smrt mladého muže a čí je mrtvé miminko?
Tajemství se rozmotávají a životy obyvatel města pomalu spojují dohromady.
Asi jsem čekala víc, ale i tak je kniha skvělé čtení, do kterého se čtenář musí pomalu prokousat. Vydrž Prťka, výdrž a věř že na konci budeš spokojen!

23.08.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Carter číslo dvě!... Detektivka plná krvelačný vražd a ujetých zabijáků, kteří mezi sebou soupeří o první příčku. Děj ubíhá od začátku knihy a táhne víc a víc příběhu.
Číst o Avě a Lucovi, je jako čekat na tu finální jiskru. Kdy všechno zapadne tak, jak čtenář očekává a přeje si. Hašteří se jak kočka s myší, ale opaky se přitahují!

18.08.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Dynamický příběh plný zvratů a napětí.
Svět s Nimbem a nebo bez něj? To je oč tu běží.
Poznali jsme trochu jinou stránku Smrtek, Nezvedence a mnoho dalšího.
První díl jsem četla již před lety, ale díky skvělému hodnocení se mi děj vybavil během prvních pár kapitol.

13.08.2020 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Rozhodně kniha, která vyčnívá svou originalitou.
Jak byste se cítili kdybyste na své sociální síti našli příspěvky z budoucnosti od svých přátel a rodiny, kteří pláčou nad vaším náhlým odchodem?
Jak byste nahlíželi na to, že za 18 měsíců se z vás stane vdaná žena s malým dítětem a váš manžel je tyran?
Příběh byl zajímavě pojat, ze začátku se děj vlekl, ale po čase se vše rozjelo a oči hltali až do poslední stránky.

20.06.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Zajímavá kombinace detektivní práce a magie.
Flossie je žena činu, odvážná a odhodlána všemu přijít na kloub.
Podezirala jsem nepraveho a konec mě velice překvapil!

27.05.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Trochu těžkopádný začátek, ale kniha se rozjede a je z toho opět dílo skvělého spisovatele.

Stejně jako 99,9% zde přítomných se nestačím divit kam autor na ty zvrhlé nápady a vražedné maniaky chodí. Jak moc chorá musí být mysl, aby vyplodila něco tak krvavého a zvráceného.

12.05.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Při každé Carterově knize si říkám, že už autor nemůže být morbidnější!
Opak je pravdou a vždy mě to překvapí. Hromady krve, vraždy detailně popsané a sériový vrah se spoustou zvrácených nápadů.
Hunter a jeho kolega se opět případu ujali s precizností a jako vždy uspěli! Co je čeká příště?

PS: Robert je snad nesmrtelný! :D

20.04.2020 5 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Není to sice bestseller, ale jako oddechové čtení skvělá volba.
Zajímavá kombinace vražd, exorcismu a náboženských prvků.
Chvílemi se děj táhnul, chvílemi měl zase příliš rychlý spád.
Na prvotinu ale dobré čtení, třeba se dočkáme dalších příběhů z Dánska.

19.04.2020 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Hustá a děsivá atmosféra, která vám v noci nedá spát.
Napínavý příběh, plný strachu a obklopující temnoty.

27.03.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jsou knihy, které by člověk mohl číst rok co rok... Za mě je toto jedna z nich.
Už před lety jsem Řbitov zvířátek četla. Bála jsem se, byla jsem naštvaná a plakala jsem nad smůlou rodiny Creedových. Po letech mám ty samé pocity, stejnou sklíčenost i děs v duši. Jsem milovníkem knih od mistr S. Kinga a díky tomuto dílu na něj nikdy nezanevřu.

21.03.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Kim už není taková tvrďačka jak ji známe. Autorka nám umožňuje nahlédnout do jejího nitra a poznat ji jako člověka a ne jen jako detektiva.
Opět napínavé čtení, od kterého se nelze odtrhnout.
Imigrace, prostitutky, obchod s bílým masem a vrzající vztahy mezi matkou a dospívající dcerou. Tvrdý oříšek, s kterým se autorka poprala se vztyčenou hlavou a vylouskla perfektní příběh.

09.03.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

U tohoto člověk nesahá vedle.. Jude s Uriahem a jejich osobní démoni opět v akci.
Čtivé, svižné, napínavé.

22.02.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Jedinečný díl ze série Roberta Huntera ...
Dostala se nám možnost nahlédnout do Robertovi třinácté komnaty a dozvědět se víc o jeho smutné minulosti.
Nahlédli jsme do duše a mysli sériového vraha. Z jehož krvelačnosti a nulového svědomí doslova mrazí.
Husí kůži znásobí i fakt, že je tento thriller založen na skutečných faktech a postavách, s nimiž se sám autor setkal za časů své praxe soudního psychologa.
Pocity, které ve vás kniha zanechá jsou nepopsatelné!

03.02.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tři manželské páry, které rozděluje jedno společné odpoledne.
Jak lehké je nechat se rozptýlit a nedávat pozor.
Jak lehké je vytahovat se penězi, mocí a mamonem.
Jak lehké je zabřednout do sebe a ne všímat se ostatních.
Snad vše dopadlo dobře a dočkali se happy endu.

31.01.2020 3 z 5