pakoshka pakoshka komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Letos mám na moje poměry moc detektivek. Příští rok si s němi dám trochu pohov, je to to samé pořád dokola. Slova povrtat a pohrabat teď nenávidím, byly stránky, kde se vyskytovaly i pětkrát.

28.12.2022 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Není už knih s tématem rodinného trauma, špatné komunikace a tajemství trochu hodně?

Možná ano, ale dokud budou jako Neděle odpoledne, budu po nich sahat dál a dál.

04.12.2022 5 z 5

Ostrov duchů Ostrov duchů Klára Wang Tyl

Na skok na Tchajwan, kde se na duchy věří daleko víc, než u nás ve střední Evropě. A byl to velmi příjemný skok.

29.11.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Myslím, že s Kim právě končím, protože už se ze série stala typická scifi detektivka se suprschopnou hrdinkou a neuvěřitelnými zvraty.

25.11.2022 2 z 5

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Pohádku jako takovou mám ráda, ale Zeyer je na mě moc poetický.

17.10.2022 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Jak je možný, že jsem Rosemary má děťátko nikdy nečetla ani neviděla?! Je to BÁJEČNÝ, zařazuju mezi svoje top knihy a je to věc, kterou fyzicky potrebuju v papírové formě ve svojí knihovně - a to já nejsem sběratel. Psychologický příběh přesně podle mýho gusta, staromilsky naivní Rosemary, beznaděj. Všichni přečíst.

15.10.2022 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Na prolistování dobrý, doma to mít nemusím. Asi jsem v menšině, ale nic extrémně milýho ani vtipnýho v tom nevidím. A to se taky miluju válet doma celej víkend v pyžamu!

09.10.2022 3 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Krásný román psaný v krátkých povídkách - příbězích. Takové knihy chci číst. Je to život, je to příběh několika desetiletí, pár lidí, příběh o různých úhlech pohledu.

09.10.2022 5 z 5

Moje máma Tracy Beakerová Moje máma Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Čtena jen kvůli čtenářské výzvě, ale jsem tak ráda, že jsem se do knihy pustila! Tracy jsem objevila někdy okolo mých deseti let, tenkrát jsem četla první dva díly několikrát - ty další vyšly až když mi bylo okolo 14, 15 let, takže ty mě už minuly. Tenhle příběh z dospělosti Tracy mě vrátil zpátky na základu. Milé. A trhlé.

03.10.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Soukupová je bez debat moje nejoblíbenější autorka. A Nejlepší pro všechny je soukupovská skvělá klasika.

27.09.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Z Kim se stala moje guilty pleasure.

27.09.2022 4 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Přiznávám, že jsem měla prvních 150 stran nutkání knihu odložit. Od začátku je jasné, že jde o toxické přátelství mezi dvěmi ženami, kdy jedna je neuvěřitelně mistrná manipulátorka. Nicméně popisy tvůrčí krize, neustálé se točení v kruhu a opakování toho samého mě zmáhalo a kolikrát jsem si říkala, že by nikdo nebyl tak naivní.

Přestože jsem první půlku louskala několik dní, tu druhou jsem už zvládla za jedno odpoledne. Vyprávění se více dostává do dramatu, psychologické hrátky beru, a konec? Skvělý.

A že je to inteligentní psaní s úžasným slohem, to nemá cenu u DdV řešit.

22.09.2022 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Vlastně sama netuším, proč mě tahle série chytla, když ji považuju stejně jako většinu dalších detektivek za šíleně nereálné sci-fi. :-)

19.09.2022 4 z 5

Zápisky o smutku Zápisky o smutku Chimamanda Ngozi Adichie

Úlovek z novinek z knihovny a jsem moc ráda, že jsem po téhle ač útlé, tak velmi silné intimní zpovědi sáhla! Velmi citlivé vzpomínání na otce a vyrovnání se se smutkem, ale bez jediné kapky patosu!

19.09.2022 4 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Louskala jsem ji docela dlouho... Vanda mě štvala, Aldo mě štval, takhle přece nechceš žít... Jen ty potomky jsem chápala.

13.09.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc pěkná pohádka pro dospělé. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit.

24.08.2022 4 z 5

Domeček pro panenky (Nora) Domeček pro panenky (Nora) Henrik Ibsen

Och, tohle byla lahůdka. Téměř 150 let staré prozření paničky ozdobičky a její útěk od šovinismu.

11.08.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jedna z těch lepších detektivek, nenudila mě.

11.08.2022 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Vraní dívku jsem si chtěla přečíst už před lety, ale nějak k tomu nedošlo... Až teď. No, průměrnej psychothriller, plot twist odhalenej celkem rychle, ne moc sympatický postavy. Další díly nepotřebuju.

25.07.2022 2 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský