PájaHája PájaHája komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Opět příjemná letní oddechovka

17.09.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

6. díl mi přišel už trochu nudný.

17.07.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak tento díl mi přišel zatím nejslabší. Jak samotný příběh, tak i cukroví. Ale do další knihy určitě půjdu.

05.04.2023 3 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Příběhy dvou silných žen z rozdilneho prostředí, které zasahnou obě války. Knihu doporučuji a těším se na další pokračování.

29.03.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Již druhá kniha od této autorky a splnila moje očekávání. Její příběhy mě baví. Jsou oddechové a pěkně se čtou. Popisy jídel a kontrastu historie a moderní doby mě hodně bavily.

06.04.2022 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Přijde mi, že tento " 2." díl byl pro mě o trošku zajímavější. A u některých příběhů jsem se i zasmála. Moc se mi líbil rozhovor s paní Provázkovou. Za to poslední s paní učitelkou mi až tak moc neseděl.

21.03.2022 4 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Skvělý psychothriller. Místy mě až mrazilo.

02.12.2021 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Čtivá kniha o ženách pro ženy. Někdy mně přišlo, že jsou hlavní hodinky až moc naivní. Zvlášť Marie, která byla sebevědomá, cílevědomá, chlapy měla na háku o své budoucnosti měla jasno a pak takhle naletí s Viktorem? Ale třeba ano. Každopádně konec dopadl, tak jak měl.

20.07.2021 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Od Moyes jsem četla už i lepší

01.07.2023 3 z 5

Sejdeme se v Monaku Sejdeme se v Monaku Hazel Gaynor

Kniha mě bavila. Krásná příroda. Jamesovi a Sophie jsem fandila. Grace byla sympatická.

25.02.2023 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Čtivá kniha. Začátek byl takový "nenáročný", ale postupně se děj dost rozjel.

13.02.2023 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Skvělé počtení s detektivní zápletkou. Již jsem měla možnost se setkat s autorcčinou tvorbou, v podobě Kyselých třešní (mimochodem doporučuji). Je vidět, že má ráda oblast kolem Olomouce a Přerova.
Zdánlivě obyčejný příběh jedné rodiny, který se pěkně rozjede během týdne stráveného v hájence. Na povrch se dostanou vzpomínky a tajemství, která ovlivní další vývoj všech postav.

30.08.2022 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Další skvělý díl. A už se těším na další.

22.01.2022 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Pěkně napsaná kniha, která se zabývá těžkými tématy. Spousta myšlenek a problémů náctiletých. Jak jednoduché je někoho odsoudit, aniž bychom ho znali blíže, nebo věděli čím si prošel.

24.01.2021 4 z 5

Transatlantik Transatlantik Volker Kutscher

Další skvělé pokračování série.

26.12.2023 4 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

I pokračování se mi líbilo. Doporučuji.

29.03.2023 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Skvělé napsaný příběh!

30.01.2023 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Čekala jsem asi něco jiného. První díl se mi líbil moc, pokračování mě až tak nenadchlo.

11.08.2022 2 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Pro mě zatím nejlepší díl.

04.07.2021 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Aktuální téma. První půlkou jsem se dost prokousávala. Možná je to tím, že je to pro děti a mládež. Druhá půlka mě bavila.

29.04.2021 3 z 5