Pááája Pááája komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mláďata poletují kolem stromu. Krá, krá, nese se vzduchem. Krá krá odpoví vrána. Dívka je slyší.
Krá krá krása
Úžasný, emotivní příběh, který mně mamka dala s doporučením k přečtení. Tady se nakladatelství Host strefilo opět do černého. Mám už taky děti a tak ten dětský pokojíček někdy jen obejdu. Tuto kratinkou, ale nezapomenutelnou novelu určitě doporučuji a přečtu si i další knihy od Petry Dvořákové.

27.10.2020 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásný příběh, který mě potěšil. Přátelství, láska, vzájemná pomoc, příroda všude kolem a milé a odvážné knihovnice, díky kterým funguje tzv. Koňská knihovna. Moc jsem si celý příběh užila.

16.05.2021 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Uzasny ctenarsky zazitek. Bylo mi velikym potesenim, pane Towlesi, si vasi knihu precist a prozit nekolik hodin ve spolecnosti charismatickeho hrabete Rostova.

16.07.2020 5 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Ráda jsem zase vstoupila do klidné a tajemné kavárničky v Tokiu a nechala se unášet obyčejnými lidskými příběhy. I do tak krátkého románu dokázal Kawaguči vložit krásné myšlenky, emoce, tajemno. Návštěvníci kavárny ještě něco potřebují vyjasnit nebo předat někomu, koho milovali a který už zemřel, potřebují se i zbavit výčitek nebo smutku, dokončit nebo dovysvětlit určité věci. Bylo by prima, kdyby taková kavárnička existovala, určitě by mnoha lidem spadl kámen ze srdce a ulevilo by se jim v trápení či výčitkách. Milé a příjemné čtení.

24.03.2021 5 z 5

Malý testament Malý testament François Villon

Žádné květinky, tesknění při měsíčku, ale verše studentského výtržníka, děvkaře, ochlasty a zloděje, ale také nadaného člověka s velikým srdcem. Ráda jsem si ho přečetla, než ho vrátíme do knihobudky. Úžasný překlad, který opravdu obdivuji.

"Dál: pro Raguiera nedopitu
a jeho nenasytné mnišky
uvolním přístup ke korytu
i k pajzlu U borové šišky"
masíčko mladé, žádné kližky,
do pusy pípu, v žáru břich,
číšnice nejsou hrdopyšky,
přijde si na své, byť je mnich."

08.10.2020 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Spisovatelka má úžasný talent. Hned od prvních stránek si užívám ten koncert slov. Příběh mě vtáhl do sebe a na konci jsem se konečně z hluboka nadechla. Neuvěřitelné. Za mě plných pět *.

15.03.2021 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Možná měla být kniha i kratší, ke konci jsem už přeskakovala jen abych se dozvěděla, jaké bude rozuzlení. Jiné knihy od Jodi se mi líbily víc.

11.04.2020 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Asi jen netolerantní věřící může napsat, že je kniha odpad. Napínavý, dobrodružný román, kde se ještě dozvíte mnoho o Barceloně a jejich kulturních památkách. Doporučuji

17.03.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Konečně zase thriller, který mě nenechá vydechnout a nutí mě číst dál a dál. Zápletka je hodně zajímavá. Jde zcela vymazat nějakou vzpomínku ? A jaké to může mít následky? Manipulovat s lidskou myslí jde, to je jasné, ale až takhle? V rámci duševní hygieny taky zapomínáme, ale některé věci zapomenout nemuzeme. Napínavý, inteligentní, bez zbytečných brutalit, tak má správný thriller vypadat. Až do posledního řádku jsem držela palce komisaři i psychiatričce a proto dávám plný počet palců.

26.07.2019 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Joy Fieldingovou miluju, líbí se mi její styl psaní, nápady na příběh a většinou přečtu knihu jedním dechem - stejně jako tuto. Nemůžu tomuto thrilleru pro ženy nic vytknout, a těším se, až napíše další knihu.

21.11.2020 5 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Pěkná a krátká historická detektivka. Děj plyne pěkně pomalu kupředu, ale je zajímavý a rozhodně nenudí. Líbilo se mi prohlášení mnicha Gadfaela:
"Když je nám zle, jdeme tak daleko, jak se odvážíme, a s těmi, kdo nás mají rádi, se odvážíme velmi daleko, protože jsme si jisti odpuštěním."

08.04.2022 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Jestliže kniha měla burcovat a šokovat a hlavně upozornit na nebezpečný fanatismu islámu, pak splnila svůj účel. Proto 5*.

16.09.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Dobrý thriller, ale trošku slabší, než předchozí díly. Příběh má spád, někdy trochu překombinované, nicméně dobře čtivé. Je tu víc o soukromí hlavní hrdinky a tím pádem i víc o sociopatce Alex. Ale celá série nadstandart.

01.08.2020 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Určitě dobrá a zajímavá kniha, skvěle vykreslené postavy a na všechny jsem měla vztek. Spisovatelka píše naprosto otevřeně, jasně a bez obalu. I když vás příběh vytáčí, je dobré si knihu přečíst a popřemýšlet.

01.07.2019 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nepatřím k těm, které baví číst o psychopatických způsobech mučení, které nám pan Karika předkládá. Došla jsem až do konce knihy, ale protože hrůzné způsoby mučení přeskakuji, moc jsem si nepočetla. Je to škoda, protože pan Karika jinak psát umí. Zděsila jsem se a zůstala zírat, že toto věnuje mamince. Zajímalo by mě, jestli pan Karika zná Seifertovu sbírku básní "Maminka"? Ano, děly se ve válkách příšernosti, ale toto vymýšlí jen pan spisovatel. Takže NE.

24.09.2021 1 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Skvělý román. Čteno kvůli čtenářské výzvě, magický realismus mě moc nelákal, ale také se podívám na další knihy této spisovatelky.

16.06.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Jedna z nejhezčích knih, které jsem přečetla. Krásná rodinná sága, která začíná v Gruzii v r. 1900 a končí v r. 2014. Překrásně napsané.

16.09.2020 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

V knize se prolíná minulost se současností, což se mi moc líbí. Moje čtvrtá kniha od této spisovatelky a opět nezklamala! Nádherná kniha, doporučuji vřele k přečtení!!

25.09.2019 5 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Konečně trochu jiná detektivka, vtipná, akční, napínavá, kde je hlavní postava postarší dáma. Postarší, drobná, ale pořádná drsňačka, která na svůj výcvik v FBI ještě nezapomněla a vrahové se před ní musí mít na pozoru. Opravdu skvělé, napínavé čtení.

27.08.2019 5 z 5

Čtvrtá úroveň Čtvrtá úroveň Jitka Prokšová

Už jsem přečetla všechny knížky z knihovny a knihovna stále zavřená. Půjčila jsem si tedy Čtvrtou úroveň od mamky a určitě to není špatné čtení. Byla jsem zvědavá hlavně, jaký byl problém ve vztahu Klára a Tonda a vysvětlení mě překvapilo.

21.11.2020 3 z 5