Ostruzina Ostruzina komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Budu si to muset přečíst minimálně ještě jednou, pro samé slzy se mi slova rozmazávala...

02.01.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

První knížka od Browna a naprosté nadšení.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Čtvrtá kniha s Harrym, a pro mne nejslabší. To i Netopýr byl pro mne lepší.

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Asi tak - u Agathy se mi nikdy nestalo, že bych knihu odložila těsně před koncem a neměla potřebu vědět, kdo je vrah, v tomto případě se tak stalo.

19.11.2014 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

No, to byla síla...u některých pasáží se mi chtělo zvracet.

19.11.2014 1 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

První knížka, u které jsem brečela. Je nádherná.

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

První chřipka, kterou jsem prochechtala - díky této knížce.

19.11.2014 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Chci-li rychle zjistit, zda si s novým člověkem budu rozumět, položím otázku, zda se mu líbila tato kniha. Pokud odpoví kladně, vypadá to nadějně.

To To Stephen King

Při čtení nadšených komentářů jsem zapochybovala, jestli mluvíme o stejné knize. U mne se teda s žádným nadšením nesetkala a v polovině byla odložena.

19.11.2014

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Moje srdcovka. Pro mne jednoznačně lepší než Stařec a moře.

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Nemá chybu.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Po nadšení z prvního dílu přišlo zklamání z dílu druhého. Podle mého jde jen o zbytečné natahování celého příběhu.

19.11.2014 1 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kdykoliv je mi smutno, Kája Mařík pomůže.

04.11.2014 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Skvělá, vtipná knížka. Taková sympatičtější Bridget Jones.

13.08.2013 4 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Detektivky od A. Christie miluju, tahle mne ale nenadchla tak, jako její jiná díla. Ale samozřejmě to nebylo špatné - vždyť je to Agatha!

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

Celkem příjemné, oddechové čtení ze zajímavého prostředí. Od knihy jsem očekávala nenáročné čtení na prázdniny, a to zcela splnila.

Ve čtrnácti sám v Osvětimi Ve čtrnácti sám v Osvětimi Tomáš Radil

Neuvěřitelně silný příběh. Kniha, na kterou se snad ani nedá zapomenout. Rozhodně doporučuji přečíst a nenechat se odradit úvodními delšími pasážemi.
Člověk si těžko představí to peklo, které museli lidi tehdy zažít, tahle knížka ho čtenáři mistrně přiblíží. Po dočtení zůstanou silné emoce. Na dlouho.

13.08.2013 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Vyloženě oddechová knížka. V rychlosti převyprávěných několik let jejího života po návratu do Evropy. Zajímavé byly dopisy, které dostávala z Afriky, jinak nic extra.

13.08.2013 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Depresivní příběh, který se četl snadno, protože autor umí dobře vyprávět. Nicméně jsem od tak populární knížky čekala mnohem víc.