Ostruzina Ostruzina komentáře u knih

Expati: Příběhy českých architektů a architektek v zahraničí Expati: Příběhy českých architektů a architektek v zahraničí Adam Gebrian

Jednim slovem-parada!
Mnoho zajimavych informaci o architekture, ale i o zivote v zahranici. Kniha je velmi povedena i po graficke strance. Moc prijemny ctenarsky zazitek, dekuji za nej!

25.03.2023 5 z 5

Zahrada bohů Zahrada bohů Gerald Durrell

Já už si snad ani neumím představit léto bez této knihy!

17.07.2018 4 z 5

Opona: Poslední případ Hercula Poirota Opona: Poslední případ Hercula Poirota Agatha Christie

Agatha je hvězda!

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

No, já nevím...nápad dobrý, ale celkově se to dost vleklo, ke konci už jsem přeskakovala.

17.07.2018 2 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Páni, tak to byla jízda! Tak skvěle napsáno, že jsem se nemohla odtrhnout.

Pravidla sýrárny Pravidla sýrárny Michael Paterniti

Kniha o ničem a o všem zároveň a v tom je její krása. Více takových!

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

To jako vážně? Překombinované od začátku do konce.

09.04.2016 2 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Já bych to snad ani neřadila nutně mezi dětskou literaturu - ač dospělá, pobavila jsem se tak, jako málokdy, navíc dospělé oči objeví leckdy i to, co dětským skryto zůstane.
Báječné to bylo, snad jen toho tuleně v posteli bych mít nemusela:)

27.03.2016 5 z 5

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Nic pro milovníky zvířat, nic pro milovníky dobrých detektivek.

24.10.2015 2 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Velmi zajímavé téma, pro mě však zpracované velmi nezajímavě. Škoda.

14.08.2015 2 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Ke čtení této knížky si nachystejte papír a tužku, myslím, že na každého tam "číhá" nějaké to moudro, pro každého jiné, ktere si možná rád zaznamená. Ať se Vám kniha líbí tak moc, jako mně!

10.08.2015 5 z 5

Pááni, sepsat celou knihu pouze prostřednictvím dopisů, a navíc - jakou knihu! Bylo to tak milé, nostalgické čtení s úsměvem na tváři a s chutí sednout na první letadlo směr Normanské ostrovy a doufat, že tam tak milé lidi vskutku potkáte.

14.07.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Huráá, konečně u konce a o té šílené dvojici nepadne už ani jedno slovo.

02.06.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Hurááá, dočteno - už o té šílené dvojici nebudu číst ani slovo.

02.06.2015 3 z 5

Hostinec Hostinec Julia Stagg

Taková knížka do vlaku, nic víc, nic míň.

23.04.2015 2 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Ačkoliv nesnáším sci-fi a tu knihu jsem nepochopila, dávám 5 hvězdiček.To je prostě Murakami.

17.04.2015 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Taková variace na pejska a kočičku, kterak pekli dort. Šoupneme tam trochu hororu, trochu thrilleru, okořeníme to prvky románu pro ženy, vrazíme do toho erotické scény, na závěr zahustíme pokémony.Těšíme se na velkou laskominu....no a ve výsledku je z toho odpad.

17.03.2015 1 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Že jsou si knihy Dana Browna podobné jako vejce vejci? No a co když je to vejce pěkné! Sice z toho po přečtění pár knih máte omeletu a nevíte, která dokonalá průvodkyně, který řád či které město bylo v jakém příběhu, ale mě to teda výslednou chuť nekazí.

06.03.2015 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Tenhle pán umí popsat něco tak obyčejného způsobem tak neobyčejným...takže ačkoliv jsem na konci třetí knihy netušila, co to všechno mělo znamenat, dávám 5 hvězdiček, protože to prostě a jednoduše byl krásný zážitek. Stará paní z Vrbové vily, sedící ve skleníku, kde poletují motýli a ona zatím popíjí zelený čaj, mi bude chybět.

21.02.2015 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Za začátku nadšení, plynoucí z úžasné atmosféry a z autorova umění hrát si se slovy. Bohužel však poslední třetina už byla zdlouhavá, ztratila kouzlo a na konci jsem si akorát tak oddechla, že už je konec. Škoda.

23.01.2015