Hostinec

Každý, kdo viděl film Čokoláda, velmi dobře ví, že nic nerozvíří poklidné vody francouzského maloměsta tak jako příchod nové osoby. Snad o tom angličtí manželé neměli tušení, snad byli příliš velcí snílci, aby doufali ve vlídné příjetí… Zvěst o tom, že zájezdní hostinec koupili nějací přivandrovalci z Anglie, obrátí život ve Fogas vzhůru nohama. Místní mají jasno: ty dva mezi sebe nepřijmou a do hostince chodit nebudou. Vždyť každý přece ví, že od Angličanů se nedá čekat nic než naprostá kulinářská katastrofa! Nejrázněji jedná starosta Papon, kterého pobouřila zejména skutečnost, že hostinec nezískal jeho příbuzný. V domnění, že ho všichni obyvatelé Fogas bezvýhradně podporují, rozehraje velkou hru, která má jediný cíl: vyštípat ty dva cizáky z města. Brzy však vyjde najevo, že mezi starousedlíky nepanují zdaleka idylické vztahy. Starobylé městečko ovládnou intriky a pomluvy, na jejichž konci už není nic takové, jaké bývalo. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82975/hostinec-82975.jpg 434

Kronika Fogasů (1.)

L´Auberge (2011)

Vydáno:, Domino

Kniha Hostinec

Marcik7
12.09.2017

moc pěkný příběh, osudy různých lidiček z francouzského venkova, velmi dobře se četla

kika 13
26.06.2016

Nakonec vše dobře dopadne,ale ta cesta je dlouhá a zaleží jen na každém z nich jak se k životu postaví.

alnahu
20.06.2016

Příběh se odehrává na jihu Francie. Manželé z Anglie koupí zájezdní hostinec, jsou plni elánu i přes ty hrůzy ,které na ně čekají, ani místní obyvatelé se k nim nechovají zrovna vstřícně. Jak se s tím vším poperou , se dočteme v tomto románu okořeněného suchým anglickým humorem.

Tyeen
16.09.2015

Velice pěkné čtení. Ze začátku jsem měla strach, že to bude samá drbárna, ale vyvinulo se z toho milé a dá se říct, že i napínavé čtení. Životy obyvatel Fogas mě zaujaly a bavilo mě je sledovat. Navíc autorka i pěkně vykresluje krajinu, u čehož se krásně relaxuje.

Ivana11
15.06.2015

Milá knížka, nejdřív mi dala zabrat orientace, kdo je kdo, ale jo, bylo to pěkné a roztomilé.

playada
15.05.2015

Bylo to roztomilé.

Ostruzina
23.04.2015

Taková knížka do vlaku, nic víc, nic míň.

avalsoraj
21.10.2013

Je to milé a pohodové čtení.

Francie

Julia Stagg