Odehnalka Odehnalka komentáře u knih

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Celkem příjemná, vtipná a oddechová knížka. Nelze brát vážně, já knihu měla fakt jako lehčí čtení mezi detektivkami.

07.08.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nemůžu se rozhodnout, zda dát 3, nebo 4 hvězdičky. Stejně jako u prvního dílu jsem se zasmála, kniha pobavila, ale měla jsem pocit, že je vlastně již trochu zbytečná. To vše mohlo být v prvním díle. Nebo tuto knihu prodloužit, autor smysl pro humor neztratil. Na oddech a na jedno odpoledne ale dobré.

05.08.2016 3 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Jak již bylo uvedeno - ze začátku to bylo hodně zmatené, proplétání vzpomínek a přítomného času bylo matoucí. Bylo fajn se dozvědět něco o francouzském vínu, ale na mě tam toho bylo moc a působilo to na mě nudně. Děj předvídatelný, jako u všech knih tohoto typu. Jako oddechovka dobrý, ale jsou i lepší knihy na relax.

03.08.2016 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Knihu jsem vzala do ruky z důvodu, že je to klasická americká literatura. Čekala jsem něco jiného a byla jsem velmi mile překvapena. Chvíli mi tedy trvalo, než jsem se do děje začetla, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

01.08.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Snad poprvé jsem se smála u české knihy. Příběh se mi líbil, i styl psaní, kniha jako deníkové záznamy byl dobrý nápad. Jen bych knihu asi uvítala kratší, protože u konce jsem se již nudila, bylo to vlastně to samé dokola. I tak si ale přečtu pokračování.
Na oddech a na zasmání doporučuji.

25.07.2016 4 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Pro mě zklamání, čekala jsem, že kniha bude mnohem lepší. Od poloviny knihy jsem se začala nudit, kniha by mohla být klidně o mnoho stran kratší, protože stejně víte, jak to dopadne, takže pravděpodobně dostanete pocit, že je to zbytečně natahované. A ono tomu tak je.
Ale na oddech a na mírné pousmání tu a tam je knížka dobrá. A na cestování se díky formátu hodí. Stejně jako ostatní knihy z edice.

22.07.2016 3 z 5

Zlom Zlom Viktoria Tokareva

Neboť jsem milovnice ruské literatury, ať už klasické, či současné, tak se mi povídky velmi líbily, z knížky jsem velmi nadšená. Příjemné a milé překvapení. Dobře se to četlo a kniha ubíhala.

18.07.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Detektivní zápletka byla super, pro mě zatím nejnapínavější pátrání po vrahovi, ale je pravda, že děj kolem hlavního páru může některým čtenářům vadit. Já Cormoranovi a Robin fandím, ale chvíli mi to vadilo - měla jsem pocit, že je tam toho moc. Uvítala bych více napětí.
I tak jsem ale s knihou velmi spokojená, přečteno za pár dní a těším se na další díl.

09.07.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Asi to nejlepší, co jsem od Nesba četla! Bez pochyby pět hvězdiček, protože tahle kniha byl super literární zážitek.

06.07.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Lepší než Volání Kukačku, to bezpochyby. Místy je to vážně trochu natahované, ale mě to zas tak nevadí, knihu jsem i tak přečetla rychle a nenudila jsem se. Tohle je taková příjemná detektivní oddechová kniha.
Ráda se pustím do další knihy.

29.06.2016 4 z 5

Pokud jste četli Stoletého staříka, pravděpodobně se neubráníte srovnávání těchto dvou knih. Zřejmě by se to nemělo, jedná se o dva různé příběhy. Jestliže srovnáváte, Analfabetka vám z boje vyjde jako ta slabší kniha. Není to špatné, ale na Staříka to nemá.
I kdybych nesrovnávala, tak by mě kniha moc neokouzlila. Bylo to na mě moc zdlouhavé, v konci jsem se už nutila, abych knihu konečně dočetla, protože už jsem toho měla dost a nudila jsem se. Navíc hodně přitažené za vlasy. Mírné zklamání.

23.06.2016 3 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

Bez rozmyšlení dávám plný počet hvězd, protože mě kniha pohltila a četla jsem ji jedním dechem. S knihou jsem zažila neskutečný zážitek, trnula jsem u ní a chtěla vědět, jak je to dál. Bavil mě i autorův styl psaní.
Na knihu jsem se těšila a vůbec nezklamala, naopak mile překvapila.

16.06.2016 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Asi to nejsladší, co jsem od Sparkse četla. A zároveň i nejslabší. Buď jsem dospěla já, nebo se Sparks stal velmi sentimentální... Tohle bylo už fakt moc! Závěr byl utahaný, protože já vám jasné, jak to skončí, mě osobně se to horko těžko prokousávalo.

09.06.2016 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo Moyes nezklamala. Kniha, od které se nebudete chtít odtrhnout, protože je to tak poutavé a napínavé, že prostě musíte vědět, jak to bude dál. Opět jsem si u knihy i trochu pobrečela, ale to by asi nebyla kniha od Moyes, kdyby se tak nestalo.
Příjemná oddechová kniha, která vás polapí.

02.06.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec dávám ten počet nižší, přestože se kniha dobře četla a měla jsem ji přečtenou za pár dní. Ale od jisté části jsem se už vlastně nudila a nutila se, abych to dočetla. Co mě také zklamalo, bylo to, že postavy všechny myslely vlastně stejně, jak už tu i někdo uvedl. Což je dost velká chyba.
Dle mého názoru u této knihy má hodně velká vliv propagace knihy, protože ruku na srdce - je to vlastně takový průměr.

29.05.2016 3 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Komiks, který máte během chvíle přečtený... a přeci zanechá hluboký dojem. Krásně provedené, silné, emotivní. Neobvyklý literární zážitek.

17.05.2016 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Váhala jsem, zda dát 3, nebo 4 hvězdy, nakonec dávám 4, protože kniha na mě zanechala dobrý dojem. Konec se ale chvílemi táhl, protože je všem asi jasné, jak to dopadne. Ale na odreagování a na vypnutí je ta kniha dobrá. Navíc děj dán do prostředí hudebního světa, což je něco neobvyklého.

14.05.2016 4 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Dala bych 3,5 hvězdičky. Kniha se sice dobře četla, ale prostřední část se prostě táhla. Kniha se velmi slibně rozjela, pak se pro mě tempo uvolnilo, rozjelo se to opět až na konci. Ale na odpočinek kniha dobrá, stihnete přečíst během pár dní.
A navíc krásná obálka!

13.05.2016 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Tak takhle jsem se u knihy dlouho nezasmála! Neboť jsem četla hlavně v tramvaji a na chodbě při čekání na přednášku, musela jsem se v smíchu hodně mírnit.
Vážně super pohádka pro dospělé plná vtipu, ale zároveň to člověka i donutí se zamyslet.
Můžu jen doporučit.

05.05.2016 5 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Neskutečný literární zážitek! Grafický román od kterého se nebudete chtít odtrhnout.
Tohle si zaslouží pět hvězdiček, a to bez debat!

22.04.2016 5 z 5