Konec řetězce

Strhující pátrání po velkých životních záhadách sleduje několik zdánlivě samostatných dějových linií, které se posléze protnou v neuvěřitelném a děsivém příběhu. V Amsterdamu beze stopy zmizí mladá lingvistka, v zapadlé berlínské uličce dojde k vraždě neznámého muže, ze stockholmské nemocnice je po neúspěšném pokusu o sebevraždu unesen padesátiletý William Sandberg. Zprvu se zdá, že spolu podivné události nijak nesouvisí, postupně však vyplouvají na povrch hrůzné důsledky dávného, přísně střeženého tajemství. Bývalý vojenský špion William Sandberg se probere z bezvědomí na starobylém zámku, kam jej převezla tajná organizace, aby rozluštil obsáhlý šifrovaný text záhadného odesílatele. Williamova bývalá manželka, novinářka Christina, se s mužovým zmizením odmítá smířit a společně se svým asistentem Leem postupně odhaluje stále strašnější pravdu. Williamův úkol má pouze zastřít sktečné plány jeho únosců, a zatímco si špion se svou spoluvězenkyní, sumeroložkou Janine, láme hlavu nad zprávou, čas nemilosrdně běží... Konec řetězce je skvěle napsaný napínavý román, který kromě kriminální záplatky a širokého geografické záběru přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295888/big_konec-retezce-Yk5-295888.png 3.692

Kryptolog William Sandberg 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Slutet pa kedjan, 2014

Kniha Konec řetězce

ladyxx

Myšlenka, že všechny významné události v historii lidstva jsou předurčené v naší DNA, je dost originální a fascinující. Kniha je určitě delší, než by bylo nezbytně nutné, ale díky autorově strategii nechat rozjet dějovou linku, aby ji následně utnul v nejlepším a přeskočil na jinou, si stále drží napětí. Je v ní dost hlavních i vedlejších postav, ty jsou sympatické a víceméně realisticky vykreslené, a není nijak náročné se v nich orientovat (a navíc nepřežijí všichni). Uvítala bych, kdyby spisovatel přepracoval závěr, který mi přišel useknutý a podstatně zjednodušený.

Denisa525
17.04.2021

Skvělý nápad na knihu, nicméně zpracování je hodně špatné. Vleklý děj, sáhodlouhé popisy.

sarka0168
27.12.2020

Už hodně dlouho jsem nečetla tak neskutečně rozvlekle napsanou knihu - úvahy na stránku, proč si vzal sako, nekonečné popisy na nudných místech... Námět je zajímavý, ale jinak... Obdivuju překladatele, já bych si u toho hodila mašli :)

Malarkey
15.11.2020

Do dnešní doby je příběh knihy Konec řetězce více než aktuální. Hlavním tématem je totiž mor. Během čtení jsem si tedy mnohokrát říkal, jestli je fajn číst v dnešní době zrovna takový námět, leč mě to na první pohled nenapadlo. Čekal jsem nějakou variaci na Dana Browna a té jsem se vlastně nedočkal. Spíše se jedná o tradiční, trošku mysteriózní thriller, který nabídne zajímavou myšlenku, ale v podstatě jí prakticky nijak nerozvíjí. Kolem té myšlenky se to odvíjí, ale příběhově to jde spíše po akci, napětí a konkrétních činech hlavních hrdinů. Napsané je to ale skvěle, až filmově. Kniha doslova baví a to i přesto, že obsahově je ve výsledku, podle mě, jednodušší. Chvílemi jsem si až říkal, že v příběhu nejsou hlavní hrdinové, jen série postav, které se po kapitolách střídají. V poslední části knihy se ale vše vyjasnilo a závěrem se splnilo vše, co kniha mohla nabídnout. Tedy solidní dynamický thriller, od kterého nelze čekat nic víc, než právě to. I to ale k radosti stačí.

Hnaty
20.10.2020

Za mě zklamání. Těšila jsem, protože téma napovídalo skvělý zážitek. Místo toho natahované popisy všeho, co mohlo být řečeno dvěma větami. Ze začátku ve mně tohle vyvolávalo napětí, poté to přešlo v utlumení radosti z příběhu a pokračovalo až do rozčilených myšlenek "kdy už se konečně vymáčkne a budu vědět, o co jde".

PaniWiga
07.10.2020

Nápad zajímavý. Styl psaní dobrý. Ale je pravda, že kniha mohla být o něco kratší. Obzvlášť ke konci. Člověk je zvědavý, jak to vlastně je, a autor "zdržuje" celkem zbytečnými popisy nepodstatných věcí. Trochu mě zklamalo, že některé otázky nebyly dořešené - hlavně "kdo?". A drobná míra nelogičnosti : SPOILER: pokud je virus tak smrtící a nakažlivý, pak mě překvapilo, kolik lidí přežilo. Očividně dost na to, aby celou dobu krize fungovala elektřina, média, tekla voda, dal se koupit benzín. Plus dávám za fyzické zpracování knihy. Byla radost ji držet v ruce. :-)

Metroušek
11.09.2020

Překombinovaný, nechutně roztažený, chladný techno-thriller. Autor má slušné nápady, ale provedení pokulhává.

PetaZ
06.07.2020

Mam hrozne rada obsahle knihy, ale u nekterych je to az moc.. Tato kniha, kdyby mela o 150 stran min, tak by ji to vubec neuskodilo, ale jako tak se mi v celku libila, neberu to jako ztratu casu