Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Jo, tyhle oddychovky na odpoledne jsou skvělé. Sice opět dost velká náhoda, že se Rachel s Cainem po tolika letech opět setkají, ale budiž, těmto příběhům je to odpuštěno :-) Po několika detektivkách, brutálních vraždách jsem dostala přesně to, co jsem na odlehčení a odreagování potřebovala. Ale probůh, zakažte někdo dávat do překladu slovo "číča", pokud se opravdu nejedná o čtyřnohé zvíře :-)))))

05.02.2022 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

(Audiokniha)
Nemůžu jinak než plný počet, i když jsem si na interpretaci musela zvyknout.
Jsem velmi ráda, že díky audioknihám poznávám další a nové autory, o které bych nejspíš ani nezavadila a byla by to velká škoda. Já jsem nadšená, moc mě tato detektivka z našeho českého prostředí bavila a poslouchat, jak se detektivové pohybují i v mé rodné Plzni, je to slast pro uši :-)
Děj byl svižný, poutavý, napínavý a i když už víte, jak to tak nějak všechno bylo, posloucháte - čtete do poslední minuty se zatajeným dechem...
Za mě velké doporučení!

05.01.2022 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

I když je to "jednohubka" na odpoledne, kniha v sobě toho ukrývá hodně moc. Jak už se tu vícekrát zmiňuje, Alešovi věřím úplně každé slovo, i když to vlastně není veselý příběh, je ten příběh velmi silný a otřese s vámi... A slzy na sebe nenechaly dlouho čekat... Osobně si vůbec nedokážu představit něčím takovým procházet a to úplně ve všech směrech, co tento příběh přináší.
Aleši, opět smekám klobouček a máš čestné místo v mé knihovně.

27.12.2021 5 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Další série, která mě bude určitě moc bavit. I když, co si budeme povídat, nic nového a závratného se zde nekoná, ale zatím mě tyto knihy baví. Kate s Mazurem je super dvojka, moc jsem jim fandila a ten konec byl skvělý :-) O hvězdičku méně dávám jen z toho důvodu, že mě odhalení opravdu nevystřelilo ze cviček, nekonalo se úplně takové to úplné "vauuuu". Uvidíme, co přinesou další díly...

15.12.2021 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Tak tohle byl jedním slovem masakr... a to doslova. Zápletka, zvrat, vyšetřování a k tomu ten závěr? Mám z toho husí kůži, vlastně jsem ji měla celou dobu, co jsem četla.
A vše z prostředí Las Vegas...
Tohle si fakt přečtěte, stojí to za to!

22.11.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Nejdřív jsem se bála, jaká překombinovanost nás čeká v tomto dílu a voalá, skvělý díl! Zhltla jsem ho během dvou dnů a jsem naprosto spokojená. Zde se dovídáme, jaké dětství Josie měla a teda, jedním slovem hrůza... A jak se tento případ nakonec vyvrbí, pro mě skvělá zápletka a jen ještě trošku mi na tom konci chyběl ten závěr, tak doufám, že se ho dočkáme v dalším díle. Koukala jsem, že Lisa napsala už 13 případů s Josie, tak budu doufat, že u nás vyjdou všechny a sérii zařadím mezi povedené série jako je třeba Angela Marsons se svou Kim Stone :-)
P.S.: Noahu, tak moc ti fandím! Jen doufám, že budeš mít hodně trpělivosti :-)))

09.11.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

(SPOILER) To jsem potřebovala, knihu, která nepustí a musíte ji přečíst na jeden zátah. Collen je prostě sázka na jistotu. Strašně moc jsem s hlavními "hrdinky" soucítila, jak s Morgan, která je věkově jako já, tak i s Clarou.
Už někde na 60. stránce, když Clara řekla, že je Morgan "předvídatelná" a ji to hodně ranilo, už i to jsem obrečela, jelikož nikdo nechce mít ve 34 letech stereotypní a předvídatelný život. Bohužel, pak se stane tragédie a už se frčí z jedné emoční dráhy (Morgan), na druhou (Clara) a pak i na třetí (Jonah). U všech třech mi pukalo srdce, pobrečela jsem si a jsem ráda, že všichni, přes veškeré souboje, našli svůj "happy end", i když jim ti nejbližší hodně ublížili. A Miller, to je sladká třešnička na dortu, mladý, ale skvělý, láska je prostě mocná čarodějka, v jakémkoliv věku ️
Collen, opět skvělé a už se moc těším na další knihu.
PS: Moje mamka mě také měla v 17ti letech, mně je teď 35, takže je mi to věkově dost blízké :-)

17.01.2021 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Na to, jaké je to klišé, tak mě to fakt bavilo :-) Popelka vlezla princovi do postele a žili spolu šťastně až do smrti :-)
Chemie mezi Maggie a Benem fungovala skvěle a jako odreagování na jedno odpoledne vřele doporučuju.

15.09.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

První seznámení s Fabianem a vůbec to nebylo špatné, jednu hvězdu si schovávám pro další díly. Jediný problém jsem měla s orientací všech jmen, občas jsem se už ztrácela v tom, kdo je kdo...

26.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Pravda nebo lež?
To si každý musí zodpovědět sám a na jakou stranu se přikloní...
Dávám o jednu hvězdičku méně z důvodu, že mě konec až úplně nešokoval, tak nějak jsem to čekala. Jediné, z čeho mi stály chlupy hrůzou, byly popisky z Veritiny biografie, jak se snažila holčičkám ubližovat a totální absence lásky k nim. Úplně mi to trhalo srdce. A samozřejmě otázka na místě - Pravda nebo lež?
Lowen mi přišla taková nemastná neslaná, ničím mě neuchvátila. Jeremy měl můj obdiv, tohle bych asi na jeho místě psychicky nezvládla. A Verity, prostě manipulátorka... Ale taky nechápu, jak se jí dařilo takovou dobu obelhávat doktory a předstírat, tohle mi přišlo trošku přitažené za vlasy.
Ale jak už několikrát zaznělo, kniha je velmi čtivá a každý si svůj závěr musí udělat sám, já se přikláním k tomu, že Verity je prostě mrcha, dopis nedopis...

08.07.2020 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Kai Bennett, hlava mafiánské rodiny - muž dvou tváří... vražedný a milují, oddaný své rodině a těm, na kterých mu záleží... Mafián do morku kostí, ale i tak si ho samozřejmě zamilujete ❤ (A rozhodně nevypadá jako to stvoření na obálce).
Riley mi zpočátku moc nedávala smysl, vadila mi, vlastně si moje sympatie úplně nezískala a vlastně ani nedokážu říct proč :-)
Ale kniha mě moc bavila a budu zvědavá na další knihy od této autorky.

02.07.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Sašenka sušenka ♥ to je miláček :-) A Gaby, to je číslo :-)
Nejdřív jsem si myslela, že "slow romance" nebude moc pro mě, ale nakonec jsem se zakousla a bavila jsem se. Neumím si tedy představit, jestli to takto vypadá, když se jezdí turné, ale myslela jsem, že s mladými kluky to bude více bouřlivější :-))) Moc mě bavily slovní přestřelky, sourozenecká láska a mít ještě takové nejlepší kamarády, šťastná to holka :-) Asi dám i toho Kultiho, kterého mám ve svém dlouhém seznamu k přečtení.
Romantické dušičky, doporučuji!

24.05.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Krásně dojemný příběh, Isaac je zlatíčko, okamžitě jsem si ho zamilovala a chtěla bych ho domů :-) Na Sawyer jsem začala nadávat, když mu začala ubližovat, slova raní nejvíc, i když chápu její rozpoložení, ale jak to v těchto knihách bývá, samozřejmě víme, jak to všechno dopadne a já nemám co vytknout... A už se těším, až vyjde další díl, koukala jsem, že jich je celkem 5 a doufám, že je u nás všechny vydají. Romantičky směle do toho :-)

15.03.2020 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tak to bylo dosti žhavé a to já ráda :-)
Ale uznejme, že v dnešní době kluk v 18ti letech určitě nesní o tom, že se už usadí a bude jen s jednou ženou. Ale strašně mě to bavilo, slupla jsem to jak malinu a teď netrpělivě budu vyhlížet balíček z Knižního klubu, kde na mě bude čekat Vicious :-)

07.10.2019 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

S komentářem jsem musela chvíli počkat, až příběh úplně v sobě zpracuju. Vůbec si nedovedu představit, co prožívají rodiče unesených a vážně nemocných dětí, sama ještě děti nemám, ale je to opravdu nepředstavitelné.
Charlotte se mi samozřejmě nejvíc líbila, když trávila čas Porterem, jejich slovní přestřelky byly boží a postupné zamilovávání krásné :-)
Na druhou stranu jejich temnota byla opravdu temná a hluboká, až jsem z toho sama byla celá vyšťavená.
Porter je skvělý, i po tom všem jeho láska k dětem je úplně dechberoucí, krásná, dojemná. Hned jsem si ho oblíbila.
A Bradyho nesnáším a vždycky budu, je to fakt de*il.
Dlouho jsem otálela, zda si tyto knihy koupím, teď jsem ráda, že je ve své knihovně mám.
A ano, taky dávám za pravdu, že mohla vyjít jen jedna kniha jako celek, bylo by to akorát.
Miluju "happy endy" a po spoustě slz mi je i zde dopřán :-)
Knihy můžu jen a jen doporučit!

29.09.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tak toto je zase úplně jiná Colleen, neustále mě překvapuje. Vůbec jsem nevěděla, co mám nyní čekat za pointu, ale kniha se mi moc líbila (jen ten překlad do CZ je zas trošku z cesty). Pro Merit mě místy bolelo srdce, cítila jsem s ní, slzu uronila a jsem ráda, že se rodinné vztahy aspoň trošku napravily, jinak by mi asi taky z toho všeho "hráblo".
Je zde zmíněno mnohem více aktuálních témat, za mě určitě doporučuji, jako vždy, Colleen děkuji za tebe :-)

28.05.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Jsem úplně rozhozená...
Domácí násilí je něco opravdu strašného :-(

Ale nemůžu si pomoct, mé srdce pláče pro Ryleho, proč musí být Ryle takový...
Úžasný, krásný, úspěšný, milující muž, proč se to muselo stát, proč proč proč? Plakala jsem s ním, plakala jsem s Lily, chtěla jsem, aby to dopadlo jinak, aby Ryle byl jiný... (i když jsem asi jediná a opravdu to chápu, proč se tak Lily rozhodla, kéž by takových žen bylo více)...

Colleen ty mi dáváš, ale díky tobě jsem pochopila, jak se takové ženy cítí, jak je to opravdu těžké.
Copak na nás vybalíš příště?

05.01.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Když potřebuju pecka knihu, která mě nezklame, vím, na koho se můžu obrátit :-) Výborná série s Kim Stone.. Její případy hltám stránku za stránkou a vždy mě mrzí, když se dostanu na konec knihy.. ale těší mě, že případů mám před sebou ještě hodně :-)
Výzkumné zařízení ve Westerley mě teda hodně "překvapilo", nedovedu si představit v tomto prostředí pracovat, ale chápu, že někoho to prostě fascinuje..
Opět výborné rozuzlení případu, vraha jsem neodhadla a to mě vždy baví nejvíc, když autorka dokáže překvapit..

28.04.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Vodníka bohužel jako audio zatím nemáme, je to škoda.. Kdo začne touto knihou, občas nebude moc vědět, o čem postavy mluví, jelikož prostě Vodníka nečetli - jako já :-) Ale úplně to asi nevadí, přečtu si ho ze zvědavosti, co se tam událo za případ a docvaknou mi nějaké věci z tohoto dílu.. Kniha začíná dosti nepříjemnou situací a pak vlastně celou tu dobu jsem moc netušila, proč takový začátek.. ale jak už to bývá, jak se dostáváme k rozuzlení případu, všechno najednou začíná dávat smysl. Na českou autorku je to moc povedená kniha, Tomáš s Honzou se mi jako vyšetřovatelé líbí a já si vlastně poslech užila, byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.. každopádně závěr mi stejně nahnal husí kůži..

23.03.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Za velmi krásnou obálkou knihy se skrývá opravdu velmi silný příběh "silné" dívky - ženy Victorie... Místy jsem ani nedutala a závěr jsem opravdu obrečela. Knihu jsem poslechla v rámci společného poslechu a jsem opravdu moc ráda, že mě tato kniha neminula. Moc doporučuji!!

16.01.2024 5 z 5