--nora-- --nora-- komentáře u knih

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

No, nevím nevím. První díl byl rozhodně lepší.

08.03.2016

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nějakou dobu jsem přemýšlela jestli mám knihu přečíst nebo ne. Trochu jsem se bála že mi nesedne protože knihu tohoto typu jsem ještě nečetla. Nakonec jsem se rozhodla správně že mnou přečtu:-)
Zpočátku jsem byla zmatená. Moc jsem tomu nerozuměli. Mluvili o čemsi a já nerozuměla ani ň. Pak přišla hromada jmen a já se v tom nemohla zorientovat. Tři hrdinové měli v jménu Erik/a. Chápu že v realitě se vždy najde nějaká shoda ale to to je kniha tak tam přece jen mohl ty jmena vymyslet rozdilnější (druhe polovina postav začínalo jméno na H :-D)
Líbilo se mi že kniha nebyla nijak uspěchaná. Takové já ráda nemám.
Jinak až do konce knihy jsem netušila kdo byl tím vrahem.

ASI SPOILER (nevím od kdy je a od kdy není)

To s Harriet jsem si na začátku myslela že to tak bude. Někde tam jak se ukázalo to s těmi čísly jsem si říkala že fakt ji asi někdo zabil. Na konci se ukázalo že ne:-)

08.03.2016

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

úžasná kniha. Lituju že jsem Menasche nepoznala. Musel to být úžasný člověk a úžasný učitel. Každý učitel by se mohl od něj inspirovat :)
Vřele doporučuju.
čtěte a čtěte

27.02.2016

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Od knihy nečekejte žádné zázraky. Prostě oddychovka. Je to kniha na kterou asi nebudete vzpomínat ve stáří jako na svou svou nejmilejší.
Musím se přiznat, že mi vadilo jak autoři občas něco hrozně rozpitvávali. Dejme tomu že Norah (heh, po téhle Noře opravdu přezdívku nemám) řekla nějakou větu- třeba se na něco zeptala. A pak třeba přes stránku/dvě nad něčím Nick přemýšlel než odpověděl - do té doby už samozřejmě všichni zapoměli na co se ta Norah ptala.
Například mě ale zaujal ten "tikkun olam"

22.02.2016

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi velmi líbila. Celkově ten nápa byl dobrý, na druhou stranu by rozhodně neuškodilo kdyby tam bylo více o klání.
A jednou věcí jsem měla problém. A to byla jména. Málo kdy jsem věděla jak se mají správně číst:D
Důsledkem nepozornosti jsem až téměř poslední kapitoly četla místo kaLtain, kaTlain
Jako velké plus vidím to, že autorka psala knihu z pohledu 3.os. Vy si snad dokážete tuto knihu představit v ichformě? ;)-

14.02.2016

Čarodějka z Turlinghamu Čarodějka z Turlinghamu Ellie Boswell (p)

Hezký napsaná knížka ve které se stále něco děje;).

10.12.2015 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

nádherně úžasná kniha-5 hvězd a více

16.10.2015 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

úžasná!fantastická!
Možná se to podobá HP ale mě se to líbilo mnohem víc.

19.09.2015 5 z 5

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

moc nechápu jak ji někdo mohl označit jako Talentovanou spisovatelku.sorka Moniko(nebo Mony nebo Niko?) ale mě to připadalo úmělé jako bys dělala úkol.jediné části které se mi líbily byly když byla ona a jorik sami.nejsem žádný spisovatel ale myslím že by bylo lepší kdyby zní jorik tu upírku udělal.a co jako že by byla zlá a sobecká pak. originalita zlato! konečně by vyhrálo ´zlo´.
by the way napadla mě důležitá věc. chápu že andrew,amy jorik a další češi nejsou.pak mi ale vysvětlete JAK TO že umí ČESKY? v knize to rozhodně vysvětlené není.
protože ale nejsem krutá tak přece jenom dávám hvězdičky dvě.
jednu za to že se kniha odehrává v Brně čímž mi pomohla udělat jeden bod v Knížní výzvě(kniha co se odehrává v rodném městě)
druhou za to že nejsem zlá.

21.08.2015 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

krásná kniha ,jen kdyby byla o něco delší:)

21.08.2015 5 z 5

Ocelové léto Ocelové léto Silvia Avallone

spoiler to vážně musela zabít alessia!?

17.07.2015

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

nechci uvěřit tomu jak to zkončilo.nechci aby tam byla napsaná 5.část -pravda.ničí mě

24.06.2015 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

OMG co se to se mnou děje?
už druhá kniha kterou jsem nedočetla.
podle mě neměla to potřebné napětí a takové aby mě zaujala.
celkově kniha byla pořád ve stejné rovině a nic se tam nedělo.
takže sorry fanoušci :(

21.04.2015 2 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

no.
myslím že kniha má dobrý námět, ale i tak jsem ji nedočetla( teda skoro zbylo tak 60 stran:))
myslim že to bylo tím jak máolo přímé řeči tam bylo nebo něčím jiným?
tak či tak pokud si knihu opravdu chcete přečíst tak nehleďte na komentáře a prostě čtěte. třeba vás bude bavit víc než mě:)

15.04.2015 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Skvělý.
Ta kniha je strašně hutná a...
Je to TAK nereálné až si to nedokážu představit ale i stejně možné že se to stane. Kdo ví.
Moc nemám řada Partrige protože on se do Dómu CHTĚL vrátit a to se mi nelíbí.
Kdo by chtěl žít v umělém ne svobodném světě když hned za zdmi je sice ne nejlepší svět ale je skutečný a svobodný a můžeš tam žít .
Nebo vy snad chcete žít v kleci?

23.03.2015

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Myslím že kniha mohla být přesně o 2 slova delší.nic víc nic míň:)

09.02.2015

Papírová města Papírová města John Green

knihu mi doporučila kamarádka, která říkala že tato kniha je lepší než hvězdy nám nepřály(které jsem mimochodem nečetla)
popravdě mě nijak nebavilo.námět je určitě fajn a je to dalších x-moc věcí ale mě jeho styl zkrátka nenadchnul.četla jsem to spíš kvůli kamarádce a mému pravidlu že každou knihu co začnu číst tak i dočtu než kvůli sobě

ráda bych poprosila jeho fanoušky aby si nevyhledali moji adresu a nechtěli mi ublížit(jako moje kamarádka kvůli negativnímu komentáři na její oblíbenou postavu) a aby čtenáře co se rozhodují jestli si ne/přečíst tuto knihu nebrali ohledy na můj komentář,protože já nejsem vy a vy nejste já a každému se líbí něco jiného:)

22.01.2015

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

slovy to nejde popsat, promiňte ale nejde to(stejně jako u ostatních jejích knih co jsou a budou)
jen bez epilogu bych se obešla ( a)kniha by se určitě obešla bez pomočených stránek b)já Jema prostě nesnesu)

03.01.2015 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Bylo to skveli dobry namet, jen me to proste nedokazalo upoutat natolik abych za pomnela delat ostatni veci.
ale jak jsem rikala bylo to skveli a druhy dil si urcite prectu:)

14.12.2014

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

naprosto ÚCHVATNÉ
jiné než bez naděje ale stejně skvělé
doufám že to bude jako u bez naděje a bude druhý díl z jeho pohledu,bylo by to hezký

07.12.2014