Čarodějka z Turlinghamu

Čarodějka z Turlinghamu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167761/mid_carodejka-z-turlinghamu-mQ8-167761.jpg 4 70 14

Čarodějka z Turlinghamu série

Být dcerou ředitelky na Turlinghamské akademii není snadné. Sophie nespí ve škole, proto přijde o spoustu půlnočních večírků a nočních klepů. A když se objeví Katy, nová studentka, vypadá to, jako by snad očarovala všechny Sophiiny kamarádky! Katy sice není čarodějka, ale v Turlinghamu nějaká je. Katy pochází z rodiny lovců čarodějnic, jejichž prací je zastavit zlou magii. A Sophie se rozhodne jí pomoct – udělá cokoli, jen aby byla Katy pryč a její život se vrátil k normálu. Ale potom, co zjistí, už její život nikdy normální nebude!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Witch of Turlingham Academy , 2012

UčitelkaEva
23.09.2023 4 z 5

Knížka pro mládež, určitě si nejde své čtenářky. Je tenká, zábavná, obsahuje vše, o čem chce teenager číst: láska, vztahy, přátelství, trocha tajemna a fantazie.

Astridka
02.06.2022 5 z 5

Kniha se mi moooc líbila a určitě si přečtu další díly na které se moc těším. :D

Kniha se mi na začátku moc nelíbila, ale už po 30. stránce jsem si ji oblíbila. :D :) :D

Ailee
21.11.2018 4 z 5

Takové příjemně pohodové a oddechové. Já už jsem oficiálně tomuto příběhu odrostla, ale pro cílovou skupinu to je ideální čtení! Hlavní hrdinka je trošku naivní, ale je jí třináct! Co byste chtěli? Snad ještě má právo na růžové brýle. Děvčatům mezi osmi až dvanácti doporučuji!

any333
04.04.2017 5 z 5

Tahle knížka byla taková oddechová s fantasy prvky, něco na způsob Moje ségra je upír. Akorát tady se zabývá autorka ne vztahem sester, ale kamarádek, které by správně kamarádkami ani neměly být.
Katy jsem zpočátku nenáviděla, poté se to zlepšilo, ale Sophie mi nijak zvlášť nevadila. Zato bych uvítala, jestli by se v druhém díle víc objevoval Callum a Sophiina babička.
Jen mi trochu přijde přitažené za vlasy, proč hlavní hrdinka opakovala svou frázi z majáku? Jistě chápu, mohla to i bez toho mít jako takovou osobní modlitbu, ale zdálo se mi to tam docela vecpané násilím.
Uvidíme, jak se vyvine druhý díl.

Julli
27.10.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem ji někdy v páté třídě a do nedávna jsem vůbec netušila, že jsou další díly.

Dym
17.04.2016 4 z 5

Opravdu moc hezká knížka plná akce. Už se nemůžu dočkat jak bude děj pokračovat : )

--nora--
10.12.2015 5 z 5

Hezký napsaná knížka ve které se stále něco děje;).

bleškajanča
05.07.2015 4 z 5

Velmi krasná kniha,líbí se mi i ostatní díly.

BojácnéKuře
31.03.2015 4 z 5

Nebyla to úplně nejlepší kniha, ale nebyla ani nejhorší. Je to taková oddychovka na odpoledne. :D

brčko-A
10.03.2015 5 z 5

Úplně...nedokážu ani vysvětlit,jaká to je ÚŽASNÁ knížka,nemohla jsem se od ní odtrhnout,ani když mě bratr otravoval, abych si s ním hrála.

Lumine
13.02.2015 4 z 5

Přečetla jsem to za odpoledne. A moc se mi to líbilo.

Hrdinka byla asi o čtyři roky mladší než já, ale i tak byla úžasná. Rozhodně bych to doporučila všem dívkám ve věku 11 - 15 let. :) Příběh je lehký, svižný a stále se něco děje. Taky se docela zasměje nad některými výroky Sophie. Prostě... těším se na další díl. :D Už mi tu leží na stole.

anibeni
04.01.2015 5 z 5

Ač je to kniha určena pro výrazně mladší publikum, než jsem já, nesmírně mě bavila...

Marthas
06.12.2014 3 z 5

Taková oddychovka pro čtenáře okolo 12 let.
Od druhé poloviny se to dalo dokonce číst, proto taky tři hvězdy a ne dvě.:)
Víc se dozvíte v recenzi, kterou se právě chystám psát.

Marthas

Adele02
28.06.2013

Jelikož byla Počertěná úplně fascinující, očekávám od čarodějky něco podobného ;)

magie

Ellie Boswell (p)