Njangu Njangu komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Příjemné překvapení, tento druhý díl byl super. Moc jsem si to užila. Četlo se to samo. Už teď se těším na další díl. Bylo to vtipné, ale ne za každou cenu. Tento druhý díl měl vzestupnou tendenci oproti prvnímu dílu. Výborně, jen tak dál.

19.09.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Začátek knihy mně vůbec nechytil. Dvakrát jsem se ke knížce vracela. Smutný příběh malé holčičky mě nelákal. Ale protože jsem se zařekla, že dočtu rozečtené knížky, tak jsem se k ní znovu vrátila a najednou na ní byla nálada. Začala jsem jeden den a jedním dechem jsem se dopracovala ke konci. Teď vůbec nechápu, proč jsem knížku odkládala. Byla to úžasně zpracovaná knížka, barvitě popsaná syrová příroda, bolestivé pocity malé holčičky, které přešly k bolavým pocitům zatvrzelé dospělé ženy, která se probila těžkým životem.
Nakonec to vypadá, že knížku budu pár dní vstřebávat a přemýšlet o ní.
Krásný příběh, který moc doporučuji všem, co to ještě nečetli.

10.09.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pomaličku si vybavuji, že jsem knížku jako dítě četla, četli jsme jí ve škole. Ale vůbec mě neoslovila. Nepochopila jsem jí. Teď s odstupem mnoha let, mě k ní dovedla čtenářská výzva. A musím říct, že je to zvláštní pohled na svět očima malého dítěte s myšlenkami dospělého člověka, zodpovězené s dětskou jednoduchostí. Vždyť vlastně všechno je jednoduché, jen my dospělí si ho komplikujeme.

04.11.2021 5 z 5

Wau!!!!!
Bomba!!!!
Musím říct, že tahle knížka mě totálně rozsekala!!! Chtěla jsem si jí přečíst, ale protože času je málo, pustila jsem si audio. Miluji Harryho Pottera a zajímalo mě, jaké zajímavosti se v knížce objeví. Část, kde Tom popisuje období natáčení je super. Nahlédnout pod pokličku natáčení je nádherný zážitek pro všechny milovníky této série. A není to jen o natáčení filmů, ale i tom, jaký se J.K. Rowling povedl přesah, nejen generační, ale v příběhu je spousta hlubokých myšlenek a životních mouder.
Ale v té knížce je toho mnohem, mnohem víc. Vyprávění o Tomově dětství, rodině a následně o vypořádání se s těžkými životními situacemi, které ke slávě a různým nemocem patří.
Jsem nadšená, že jsem knihu poslechla a nezastrčila jí do pořadníku.

14.10.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Ta u tohohle posledního dílu jsem se zase hodně zasmála. Všichni obyvatelé zámku byli úplně úžasný. Škoda že je konec. Vrátila jsem se k dočtení těch posledních dílů až po dvou letech a zjistila jsem, že ten humor je lepší než si pamatuji.

30.11.2023

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Super - dlouho odkládaná kniha, několikrát jsem jí dostala jako tip na pěknou knihu, ale anotace je tak neurčitá, že mě moc nezaujala. Což je obrovská chyba, je to výborný, 5⭐ je málo, potřebovala bych jich víc. Všem doporučuji, protože to byla jízda. Úžasně napsaný text, který příjemně plyne a přitom se od toho nemůžete odtrhnout. Prostě bomba Už se těším na další díl Jedinou vadou, kterou jsem objevila, je, že musím čekat na napsání posledních dílů. Knihu všem vřele doporučuji, já jsem byla unesená. Takhle už jsem se dlouho nezačetla. Tak pokud kdokoliv váha, nečekejte

06.05.2021 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Přes počáteční pocit, kdy jsem si myslela, že Harry je ukřivděný a všechno kolem něj se děje vlastně proti němu, jsem postupně změnila názor. Čekala jsem od toho příběh házející špínu na celou britskou MONARCHII.
Ale byl to příběh citlivého chlapce, který se od smrti své maminky potýkal s nedostatkem citlivé pozornosti. Celá monarchie je studená, bez emocí, bez objetí bez jakéhokoli zájmu. Vidí jenom sama sebe. A do toho novinářský hon, který nebere konce.
Nevím, jestli je to objektivní náhled, ale každopádně je to zajímavý náhled. Myslím že to bylo vykreslené hodně věrohodně a bez zbytečných záporných emocí. Takže je to uvěřitelné. Každý ať si udělá názor sám.

07.01.2024 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Přečteno!!! Asi tak k mému přesvědčení, že si budu knihy od L.J. Shen šetřit.
A opět nezklamala. Děj nebyl tak emocionální, narozdíl od ostatních knížek od této autorky, ale i tak to bylo super. Já se tolikrát zasmála.
Nádherná knížka, jen mám obavy, že jsem si nasadila vysokou laťku a teď se mně nebude nic líbit. Všem přeji, aby si to užili jako já.

22.09.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Po maličko pomalém rozjezdu, teda asi jenom pro mně ;) , protože jsem se nemohla začíst, ale to trvalo tak asi 4 kapitoly, vstal z popela Fénix a opět to byla jízda. Nebyla to nejspíš chyba knížky, ale mého malého čtecího bloku. Obdivuhodně mě z toho dokázala tahle knížka vytáhnout.
Obdivuji, jak nám dokáže L.J. Shen připravit neotřelý příběh a udržet si naší pozornost až do úplného závěru. Bez přestávky!!! Její knížky jsou nabité emocemi.
Šetřím si její knihy, protože moje spotřeba mnohonásobně převyšuje nabídku.

21.09.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Za mě teda jo!!! Maličkou výtku bych měla ke konci, byl moc rychlý. Je možné, že je to jen příprava na další díl, tím by se to vysvětlilo, ale doufám že ne. Že další díl bude o jiné dvojici.

Mám ráda knížky ze sportovního prostředí a tohle se opravdu povedlo. Přidávám si autorku do svých oblíbených a těším se moc na další její knihy.

16.09.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Právě jdu hledat na internetu pchu-er. Musím ho ochutnat. Tohle je knížka, která mě naprosto dostala. Asi jedna z nejlepších za posledních pár let. Mám ráda náhled do čínské společnosti. Pro nás Evropany je to jako úplně jiný svět. Příběh popsaný v této knize je úžasně zpracovaný a popsaný. Bylo to pro mě obrovské překvapení. Knížku jsem si vybrala kvůli letošní čtenářské výzvě a tématu "příběh odehrávající se na horách", ale něco takového jsem opravdu nečekala. Po přečtení prvních pár řádek jsem si dokonce myslela, že to asi bude jedna z knížek, kdy se budu kvůli splnění výzvy nutit ke čtení. O to víc jsem překvapená, co z počáteční kapitoly o snu malého bezvýznamného děvčátka vzniklo.

20.04.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jízda pokračuje, opět super. Napětí neustává, stále až do konce mě to posouvalo dál. Prostě bomba. Něco se vyjasnilo, nové záhady přibyly. Opět je co rozplétat v dalších dílech. Budu se opakovat - strašně mě mrzí, že série ještě není dopsaná. Narazila jsem na ni moc brzy. Všem kdo se rozmýšlíte, jděte do toho. Vřele doporučuji, ale pozor, nebudete se od toho moc odtrhnout, je třeba si k tomu nic moc neplánovat, určitě kromě čtení nic jiného nestihnete.

10.05.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Mám málo hvězdiček na hodnocení.

Tenhle příběh mě chytil za srdce. Hledala jsem něco oddychového a to se mně teda rozhodně nepovedlo. Ale nelituji toho! Byla to úžasná knížka a doporučuji každému, kdo jí posouvá ve svém seznamu stále dál a dál - přesuňte na prioritní místa ke čtení.

21.03.2024 5 z 5

Seriál jsem neviděla, ale tohle bylo úžasně zpracovaný. Přestože televizi nezapínám a víceméně mě nic neláká na televizním a filmovém zpracování. V tomhle případě mě knížka inspirovala k shlédnutí pár dílů.
Pokud máte rádi kriminálky a rádi se dozvíte něco málo z místní kriminální historie. Doporučuji. Jsou tu jen střípky, chápu, že nám Policie nemůže sdělit podrobnosti. Ale i tak to bylo výborně zpracovaný. Přestože se zde probírají vážná témata, občas jsem se i zasmála, zejména ke konci knihy.

21.10.2023 5 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Opět výborná knížka!!! Tady to bylo hodně emocionální. A opět se budu opakovat v případě této série, výborně zpracované téma, autorka to prostě umí. Příběh má sílu, šmrc a já se těším na další knížky od této autorky. Asi nedokážu říct, který díl byl nejlepší. V každém díle jsem si našla svoje TOP!! A v každém je to TOP jiné. Přestože takovýchto knížek je spousta, jen pár se zapíše do hlavy a na děj se nezapomíná. Tahle série to má tak s každým dílem.

29.08.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tak tohle bylo super!!!!
Nejlepší díl ze zatím vydaných. Přečteno jedním dechem. Tenhle díl neměl žádná hluchá místa. Byla to jízda od začátku do konce * Úžasně napsaná knížka. I ta závěrečná rozchodová část byla neotřelá, zajímavá a jiná než běžně v tomhle typu knížek bývá. Po dlouhé době jsem měla v ruce knížku, kde hlavní ženská postava nebyla naivní loutka bez vlastního názoru. Moc se mně v každém díle líbí i dialogy mezi bratry (zbožňuji ironické poznámky). Víc takových knížek bych prosila. Už teď se těším na díl o Christopherovi - doufám, že bude a brzy.

27.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak konečně jsem zdolala tento díl. Dal mně zabrat, měla jsem strašně málo času a moc mě to mrzelo. Opět úžasný díl. Jen by mohl být aspoň jeden za rok. Tentokrát jsme čekali hodně dlouho. Vraha jsem tipla po prvním rozhovu s ním. Ale jak se příběh postupně rozmotával a přibývaly další postavy, tak jsem ztratila jistotu. Až na konci to zapadlo do sebe jako skládačka. JKR prostě umí. Vůbec mně nevadila délka, pořád bylo o čem číst a rozhodně jsem se nenudila.

07.07.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ani druhá kniha Martina Moravce mě nezklamala. Bylo ho hodně zajímavé, žádné extra odborné věci, takže to pochopí i laik a dozvěděla jsem se spoustu věcí.
Těším se na další zajímavé čtení o neurochirurgii.

18.03.2024 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Nádherně napsaný velmi smutný příběh. Musím říct, že moje první knížky od Colleen bylo asi to nejslabší co jsem od ní četla. Každá novější je lepší a lepší a čím dál víc emočně silnější.

31.03.2024 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Nevím jestli jsem si k této knížce už psala komentář, ale pro mě je tohle prostě dokonalost. Chystala jsem se k druhému přečtení už dlouho a donutilo mě téma letošní výzvy. Nikdy nečtu nic dvakrát, když už knížku znám, neumí mě vtáhnout znovu do děje.
Tahle to umí, od začátku do konce - i přesto, že už jsem jí znala - jsem se nemohla utrhnout. Ostatní knížky od Zapaty jsou taky hodně pěkné, ale tahle je pro mě TOP!!!!!

08.04.2023 5 z 5