Nita17 Nita17 komentáře u knih

Easy? Easy? Tammara Webber

Kniha je neuvěřitelně čtivá, i přes citlivé téma, které se v ní nachází, po přečtení zanechává úsměv a klid. Hlavní postavy jsou sympatické, jejich romance je podána nenucenou formou a není to přehnané. Libí se mi dané "vážné" téma tohoto příběhu i to pojetí a vypořádání. Zasvěcení jsi z ní dokáží vzít víííc, než se může zdát. Oběť nenese zodpovědnost za násilníka, tady je tahle psychologie jistě zjednodušená, a v reálu to není tak jednoduché a rychlé, ale je to přece jen oddechová knížka a k tomu patří i dobrý konec, ne?

14.08.2017 4 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

U této knihy se těžko zvládají emoce. Děs z toho, čeho jsou lidé schopni, bezmoc, vztek, sympatie a pochopení pro spravedlnost. Čtyři chlapci v dobrém i zlém. Kniha nabízí více než film, ale i ten stojí za shlédnutí, obojí ovšem pouze pro otrlé.

10.08.2017 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Omlouvam se, ale tuhle sérii už nikdy více.
První díl mi připadal, že někde vykradl hlavní zápletku, ale pořád se to ještě dalo. S dalšími se moje kocovina z tohohle příběhu stupňovala. Tessa by potřebovala pořádnou dávku sebeúcty a rozumu, Hardin pěkně podrazit nohy, aby vnímal realitu. To by pak ale byl rychlý konec a autorka by nás ušetřila toho psychoitalského guláše, kterým napěchovala zbývající díly.
Dobře, lidem se v životě stává lecos, co vydá na béčkové drama, ovšem tohle je kniha, tudíž čekám něco promyšleného, tady však přes míru splácané.
Ze všech se dá čist první díl a konec posledního ( Pouto ).

10.08.2017

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Tento díl je jiný, vždyť hrdinové jsou jiní než jejich přátelé. Rozmanitost povah je přece krása. Ano, bylo to místy zdlouhavé a pro mě pochopitelné. Lola je občas nevyzrálá a naivní, holt mladá a v životě vlastně teprve začíná. Oliver je ta kotva a rozum a navíc proměnil svou vášeň na práci - pro mě vysněný chlap :D

08.08.2017 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Lepší než jednička, tady mě hlavní postavy vážně baví! Není to jen o těle. ;)

08.08.2017 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Je už jasné co od takových knih můžeme očekávat. Ale je to zajímavé a někdy vtipné čtení. Ovšem slabší odvar než série "Božský". V této verzi však svatbami všechno teprve začíná :D :D :D

08.08.2017

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nádhera. Úžasné vyvrcholení celé série. Nabité očekáváním, kam až se bitvy posouvají, překvapivý způsob vítězství :)
Konec není ve stylu - jsme hrdinové, sedneme jsi a budeme žít šťastně až navěky :D
Je třeba zvonu budovat :) pro lepší budoucnost.
Naopak každý osud nějaké postavy se mi velmi zamlouval podle jejich povah.
A Eragon a Safira, jejich konec a jejich rozhodnutí, jak vyrostli a zmoudřeli, přijali zodpovědnost a své poslání - pro mě šťastný konec.
Brom by byl na všechny hrdý. A Já též.

31.07.2017

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

S každým dalším dílem série musím více obdivovat autora. Dějová linie se skvěle stupňuje a naplňuje fantazii čtenáře, ačkoliv každý díl má svů překvapivý konec.
S celým příběhem jednoho chlapce a draka, jednoduše hrdinové co by měli všechno spasit, jsi autor vyhrál, stvořil spustu postav jiných kultur a ras i zvyků, dal jim i vlastní dějové linie, a utvořil tím velmi poutavé čtení.

31.07.2017 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Opět skvělé :)
Velmi oceňuji, že jsi dal autor práci s popisem jednotlivých světů a jeho obyvatel, různých ras, spojenců :)

31.07.2017

Eragon Eragon Christopher Paolini

Krásná kniha a skvělá fantasy série :)
První díl má pomalý rozjezd, ale je to přijatelné.
Seznámíte se s tajuplným krajem, postavami a rozběhne se vám fantazie o jejich osudeh a tajemstvích minulosti, dovíte se o legendách Dračích jezdců, prožíváte jak se postupně mění život jednoho chlapce a dračice.

31.07.2017 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Zhodnotím celou sérii, jelikož mám přečten nejen tento díl, ale i příběhy dalších přátel a happyend hlavních postav. První dva díly příběh Tate a Jareda, pokaždé z pohledu jednoho z nich, no rozuzlení jejich vztahu je vlastně jednoduché "nenávidím tě za to, že tě tak miluji" a neumím normálně komunikovat, a musí se zase, jak už to bývá, vyrovnat a žít s tím co se jim stalo. Tentýž scénář, ale s jinými problémy čeká Fallon a Madoca, Jaxe a Julii, prostě další díly jsou zase jejich osudy, láska a trápení, abychom se zase v posledním vrátili k Tate a Jaredovi, jejich budoucnosti ve které se zase dovíme i o ostatních :D .
Je mnoho podobných knih a sérii, bylo to fajn k odpočinku, tahle byla místy zábavná a naštěstí nééé tak přehnaná.

24.07.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Naprostá pecka! Hodně jsem se bála stylu fantasy knih, ovšem tahle a vlastně celá série mě neskutečně chytily ( až jsem se zapomněla u děje i vyspat :D ). V tomto díle je začátek, seznámení s postavami, méně akce, ovšem tento díl připravujte čtenáře na tolik otevřeného a tolik otázek, skvěle připravená půda pro další pokračování. Už jsem zvládla všechny vydané díly a čekám na další. Ani jedna nezklamala .

17.07.2017 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Povinně pro každého, je ostuda, že málokdo tyhle pověsti z kořenů českého národa zná. Mám ji v knihovničce a ted' už do ní nahlíží i Můj osmiletý syn :D

17.07.2017

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kniha, kterou jsem měla jako dítě velmi ráda. Pořád pro mě má své kouzlo, prostě legendy a celkově poklady mytologie :)

17.07.2017 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Hezká kniha, bylo v ní tak trochu od všeho. Příběh Joshe, který musel bohužel předčasně dospět a vyrovnat se se ztrátou milovaných, a Emilie ( Sluníčko, Nastydatka) , která se zavřela před světem se svým krutým tajemstvím. Nenásilná romance, ztracení se zachraňují navzájem, a poučení, že ať se nám v životě stane cokoliv zlého a snaží se nás zlomit, vždycky máme naději spatřit cestu ke svému moři klidu i v tomto světě.
Nutno podotknout, že jsem jsi oblíbila i postavu Drewa, z floutka se vyklubal spravný a skvělý přítel.

11.07.2017

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Popravdě nevím jak zhodnotit dojmy z knihy, jelikož po ní zůstává tolik nezodpovězeného. Skvělé nalákání na další díly ( doufejme, že se jich jednou možná dočkáme). Je milé ,že děj není předvídatelný a tím více upoutá. Těžko se mi však zvyklalo na styl psaní, tak jsem musela dát knihu dvakrát, abych jsi z ní mohla příběh opravdu užít. Hlavní hrdinové Lila ( Blue) a Gansey mě zatím moc nenadchli, ale vyhovuje mi, že to není přeslazeno hned od začátku. Adam jsi mě získal hned, Ronan je pro mě velkým lákadlem a Noah je prostě tak nějak zlatý, tahle prapodivná parta mě místy dost pobavila. Stejně jako spousta Liliiných tetiček a její máma.

02.07.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak jako pěkný příběh, ale kromě náhledu do Milesovi minulosti se tam nic moc nedělo a žili ...tak bylo moc rychlé, dalo by se z toho udělat více. Od autorky tak bude stále nej série "Bez naděje", ta je více dotáhnuté dílo.

25.06.2017 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Skvělé opět!!! Jsem velmi ráda, že se autorka rozhodla popsat celý příběh i z pohledu Deana. K dokreslení všeho se zde přidaly jeho vzpomínky, jeho vnitřní následky z událostí ať už z minulosti či současnosti - beznaděj ze ztráty dvou dívek, které miloval., vysvětlení jeho chování v některých momentech první knihy.
Je dokonalým doplněním, je zde více popsán začátek i konec celého příběhu. Je pravda, že oproti prvnímu dílu je smutnější a dojemnější. Naprosto mě dostal způsob vyprávění formou dopisů pro Less v deníku. Stejně jako rozvířil emoce ten její dopis jako rozloučení. Poklona, k těmto knihám se budu vracet.

23.06.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Páni!!! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle mi sedl styl psaní, mělo to spád a ten příběh!
Samozřejmě jako u všech knih tohoto typu jasné - ona a on, překážky, láska, ale tady se objevila hodně vážná témata a autorka jsi s nimi skvěle poradila a rozvedla, tady se neubránite tomu prožívat je bez emocí s postavami. Přidává se síla a odvaha v životě. A kolik ********** , ráda se k této knize budu vracet.

23.06.2017 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Příběhu nejde vlastně nic moc vytknout, ale na mě byl tak nějak lehký. Připomnělo mi to dila Lenky Lanczové apod., které jsem hltala jako puberťačka. Ted' už ovšem při čtení čekám víc. Musím však ocenit krásné básničky.
Mám načteny i jiné knihy této autorky a za mě vede série Bez naděje, uvidíme kam se posune s dalšími.

23.06.2017 4 z 5