Nita17 Nita17 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nejnovější verze červené knihovny, kde se musí celý podstatný děj natáhnout na celou trilogii, jelikož třičtvrtiny každého svazku zabírá sexuální výchova se slabými prvky BSDM. Dočetla jsem celou sérii i Greye, když už tak už. Musím ocenit námět, tohle byla moje první kniha takového žánru. Je fakt, že znám už povedenější a tak nějak střízlivější - všichni víme co propaganda této knihy rozjela i mezi jinými autory.
Příjemná, nééé však ohromující , četba na vypnutí prostě.

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Skvělý příběh, místy surový, ale vezměte-li do jaké doby byl dán, je to pochopitelné. Přesto je k pobavení, vášnivá válka pohlaví, všechno to špičkování, poučení o tehdejších hodnotách.
Dnešní Kateřina by kohokoliv rozcupovala:D a především autora :D

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Shakespeare a jeho styl. Další veselé dílo v mé sbírce.

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Tuhle knihu jsem kdysi vyfasovala jako povinnou četbu. Dlouho jsem neměla z něčeho tak hrozně depresivní dojem.....

08.06.2017 odpad!

Othello Othello William Shakespeare

Lidské slabosti jsou nesmrtelné. Shakespeara stvořil díla, která jsi najdou své v každé době.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nejkrásnější a nejtragičtější příběh lásky, ovšem z dávných dob :) (na dnešní dobu se už neobětuje tolik mrtvol pro jednu naivní pubertální lásku ). Neexistuje snad nikdo, kdo by jej neznal, přesto málokdo se jím v knižní podobě prokousal. A kolik moderních podob už se jí dostalo.
Kouzlo tohoto díla přetrvává, každý jsi z něj vezme to své. Je dobré ho znát, ale dle mě má Shakespeare mnoho lepších děl.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Jednoduše zmatek k pobavení. Zde fantazie nezná mezí. Krásně promyšlená scenerie  - hold "labuti avonské".

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Je tu cosi shnilého ve státě dánském.

Hamlet je prostě moje srdcovka. Jeho odvaha, vzpupnost i bláznovství. Nejlepší dílo mezi tragédiemi.

08.06.2017 5 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Co čekat od tragédie? - v tomto případě totální rozklad rodiny a hodnot. A je-li to z pera "labutě avonské", tak snad není co dodat.

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Teda poprvé, co pro mě byl poslední díl z celé série nejlepší. Konečně opravdu děj, který chytí. A konec pro mě zvládnutý skvěle, překvapil a nebyl preslazený. Možná se za čas vrátím :)

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Nic, nic, nic - no a konečně, začátek váznul, ale pak se autor s dějem rozjel, snad mu to vydrží. Raději bych se nevracela k předešlé trilogii a dala více do tohoto příběhu. Čekám na třetí díl a doufám v překvapení.

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Začátek příběhu není špatný, sympatický je výběr hlavní hrdinky, kdy je opravdu důležitější krása uvnitř. Děj zatím nic moc, snad se to v dalších dílech rozjede. Upřímně mě spojení s Gabrielovou trilogii rušilo ( vyplynutí z ní ano, ovšem už bez postav), to měl autor raději nechat spát a více se věnovat potenciálu temata.

Princ Princ Sylvain Reynard

Chápu, že je to jakýsi mezičlánek mezi dvěma sériemi, ovšem už ted' to ve mě vyvolalo obavy toho spojení :( , nepovažuji to za zrovna šťastný nápad .

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

No konec, sláva - a ejhle, žádná nic moc sláva. Začátek dobrý, zajímavý popis toho stát se upírem a jak to vnímá. Překvapivý zázrak - pijavice můžou plodit děti :D Pár vtipných pasáží. Jsem jediná komu je to spojení Jacob, Renesmé a otisk, proti srsti, zasloužil by jsi víc, mnohem více, jasně musíme se držet hlavní dvojice. A ten mdlý konec, to bylo jako co... to filmaři jsi s tím poradili lépe. Ufff...

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Tahle kniha pro mě byla taková mezihra. Od zatáčku přece bylo jasné čí dvojice je to příběh. Takže zábava pro Emmetta, příběh Jaspera a boj. Nic víc.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

2. Díl o malinko lepší, hlavně oceňuji ty části věnované vlkodlakům ( ve finále měničům) a podrobnějšímu vysvětlení jejich světa. Stále vítězí ovšem osekaná filmová verze.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak tuhle sérii jsem jsi dala jako bojovku. Nejdříve jsem viděla celé filmové zpracování a rozhodla jsem se překousat knihy, abych zjistila jak rozdílné jsou a jak to skutečně bylo autorkou myšleno. Pro mě žádná sláva, děj byl místy tak natáhlý až běda, myšlenkové pochody Belly byly občas těžko snesitelné a na pár pohlavků. Příběh jako takový se mi spíše líbí v té osekané filmové verzi, nehledě na to, že tam mi nedostatky vynahrazují pohledem Taylor Lautner ( Jacob) a Jackson Rathbone ( Jasper). Mám splněno, přečteno, ale návrat k této knize asi jen tak neplánuji.

Zbohom, klamstvá Zbohom, klamstvá Cora Carmack

Max a Cade - tak tahle dvojka mě bavila. Samozřejmě jejich vztah je předvídatelný, ale líbí se mi, že opravdu člověk miní, život mění. Ta konečná konfrontace s rodinou měla takový potenciál a autorka to tak odbyla a rychle zametla. Chtělo to víc a více z pokračování vztahu Slušnáka a Furie :)

08.06.2017 5 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Audra Adams

Co čekat od takové knihy, prostě lehká jednoduchá červená :D

Andělé, tabulky a sny Andělé, tabulky a sny Eva Tvrdá

Moje první kniha autorky a pocity tak nějak smíšené. Nějak jsem se v těch povídkách ztratila....