Temný stín

Princ přísahal Raven Woodové lásku a slíbil, že se pomstí za všechna příkoří, jež musela vytrpět. Hned na počátku jejich znovu objevené náklonnosti musí ale Raven čelit nelehkému rozhodnutí – má upířího prince nechat pomstít se démonovi z minulosti, nebo ho má přesvědčit, aby se ovládl? V sázce je totiž mnohem víc než jen Ravenino srdce... Na knížectví florentské mezitím padá stín. Inspektor Batelli se neúnavně snaží odhalit Ravenino spojení s krádeží neocenitelných uměleckých děl z galerie Uffizi. A zatímco princ pátrá po zrádci, který sabotuje každý jeho krok, ocitá se v hledáčku jejich největšího nepřítele. William se snaží vést válku na dvou frontách a svou lásku k Raven musí tajit, jinak riskuje, že jeho největší slabost vyjde najevo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296567/big_temny-stin-oIe-296567.jpg 4.3221

Florentská trilogie 2.

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Shadow, 2016

Kniha Temný stín

ela2710
předevčírem

(+ SPOILER) Príbeh Raven a Princa pokračuje. A je v ňom opäť všetko, čo som čakala: láska, vášeň, napätie, akcia.
Knižka sa čítala sama, rovnako ako predchádzajúca.

Po tom, čo Princ pripraví pre Raven ,,darček", je len na nej ako s démonom svojej minulosti naloží. Je ale ona tým človekom, ktorý o tom rozhodne? Raven dýcha naďalej na krk vyšetrovateľ Batelli, ktorý túži prísť na koreň záležitosti ukradnutých diel z Uffizy. Okrem toho Raven rieši vzťah so svojou sestrou. A Princ sa ani nenazdá a je v centre niekoľkých problémov. Okrem toho, že mu na krk dýcha silný nepriateľ upírov, musí čeliť aj zrade z vnútra.

Záver bol napínavý a mám po ňom v hlave toľko nevypovedaných otázok, že skutočne musím siahnuť hneď po záverečnej časti.

dooky

Opět přečteno jedním dechem. Série je skvělá, dokonce snad i lepší než gabrielova. Je skvělé, jak se to celé s Gabrielem a Julií prolíná a podle té dodatečné kapiloly na konci? Gabriel a spojení s upíry a Juliina nízká zásoba železa v krvi? Zajímavé, doufám, že v Římanovi se dozvím víc.

nikca3976
25.08.2021

Druhý díl krásně navazuje na ten první...nic mi tam nechybělo...láska, napětí, nebezpečí, tajemství...četlo se to samo...stále mi běží v hlavě otázka "Promění ji či nepromění?" Ve většině případech se popisu okolí vyhýbám a přeskakuji je,ale tady jde o Florencii takže se mi líbí i popisy okolních krajin i domů a památek

Aherlow
12.02.2021

přečeteno ihned po vydání... a vždy jsem vydanou knihu hned kopila, četla a nadávala co jim tak dlouho trvá na vydání dalšího dílu.... propletení s "nadpřirozenem" je skvělý.. dokonce bych i řekla že se mi to četlo líp než "jen" Gabriel :)

a.a.candys.life
10.10.2020

Slabší díl než ten předchozí ale stále tu sérii miluju a mám nutkání di přečíst závěrečný díl.

Druhy díl byl už více zaměřeny na prince.

annes
14.09.2020

Od dvojky sem nic moc extra nečekala. Otevřela jsem knihu, hlavně kvůli tomu jak dopadne příběh Raven a vyplatilo se. Byla jsem mile překvapena - děj měl několik nečekaných zvratů a vypadá to i nadále docela napínavě. Na to, že je tam spousta intimních scén jsem opravdu nečekala dějové zvraty ani nic podobného, takže za mě lepší i než první díl, ale stále jen lepší průměr.

suzanne1997
03.08.2020

Druhý díl krásně přirozeně navazuje na ten první. Čtenář se opět setkává se známými postavami a musím se přiznat, že i druhá část mě dostala, a to v tom pozitivním slova smyslu. Příběh se čte sám, na autorův jazyk si jde zvyknout a čtenář po chvíli ani nevnímá, že je odlišný od běžných příběhů. Líbil se mi popis prostředí, ve kterém se nacházeli i vykreslení postav, které mi nemohly být jinak než sympatické. A aby čtenář nepřišel o konec, je nasnadě mít po ruce i poslední díl.

Šíša
11.07.2020

Četlo se to krásně a stránky mi jen ubíhaly pod rukama. Znovu tam byla romantika, napětí a nebezpečí, umění a architektura. Jednička se mi ale líbila o trošku víc :).
Ale docela mě překvapilo, když jsem už na konci prvního dílu našla vynechané scény z Gabrielovy trilogie. Tu sérii miluju, a proto mě zarazilo, že kdybych se nerozhodla přečíst si další knihy od jejího autora, zřejmě bych se k nim nikdy nedostala.