Nita17 Nita17 komentáře u knih

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Tahle kniha pro mě byla taková mezihra. Od zatáčku přece bylo jasné čí dvojice je to příběh. Takže zábava pro Emmetta, příběh Jaspera a boj. Nic víc.

08.06.2017 2 z 5

Zbohom, klamstvá Zbohom, klamstvá Cora Carmack

Max a Cade - tak tahle dvojka mě bavila. Samozřejmě jejich vztah je předvídatelný, ale líbí se mi, že opravdu člověk miní, život mění. Ta konečná konfrontace s rodinou měla takový potenciál a autorka to tak odbyla a rychle zametla. Chtělo to víc a více z pokračování vztahu Slušnáka a Furie :)

08.06.2017 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Kniha s dobrým nápadem, jako obvykle příjemná oddechovka, místy pobavila, ovšem nedá vám to víc.

08.06.2017 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Láska a bolest z dávných dob. Tento příběh je pro mě krásný ať už v knižní podobě či divadelní. Nejlépe v operní :) .

07.06.2017 5 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Peklo, Očistec a Ráj - a poezie. I přesto, že je toto dílo klasikou je kupodivu moderně pojato. Pro někoho těžší čtení, ovšem za mě úžasné dílo. :)

07.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha nebyla špatná, ovšem za mě taky nééé top. Příběh se vcelku dal, posledních pár stránek však bylo asi nejzajímavějších z celé knihy. Ovšem nějaký trvalý dojem z ní mě jaksi bohužel minul. :(

07.06.2017 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Osud a život. Na to v jaké době se příběh nachází je překvapivě poutavý. Remarque mě nemůže nikdy zklamat :)

07.06.2017

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Skvělé, kdo četl předešlé díly byl na některé dějové linie přichystán ( víme co a kdo nás rozhodně naštve a co nás naopak zarmoutí) a proto ty, kteří se chystají na další díly po těchto povídkách, vezte, že všechno je dobře promyšleno a na lecos jsi v klíčových momentech vzpomenete ;)
Takže paráda jako obvykle :D

06.01.2018 4 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Tahle série mě, ze všech podobných, bavila nejvíce. Každý díl má něco do sebe, každý má jinou úroveň děje i postav. Jistě, motiv je v skutečné podstatě stáje stejný, ale reakce jiných hrdinů jsou odlišné, přece jen by to jinak byla nuda.
Jsem ráda za obvyklou třešinku v podobě návratu k postavám předešlých dílů. Děkuji, že jsem se mohla před rozloučením upřímně zasmát.
Mám přečteny i některé mezidíly. No, snad se jich dočkáme všech.

01.01.2018 3 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Styl psaní je tak nějak stále neohrabaný. Námět knihy sice skvělý ( samozřejmě těžší a nechutný, ale holt existují jedinci s takovým bordelem v hlavě), ale dal by se mnohem lépe využít. Popravdě, žádná z postav mi nebyla sympatická, všechny byly nedotažené. I když mě zaujalo jak Jean oklikou popisuje jednoduché věci a události, za nimiž vidíte nevyřčenou slepotu.

28.12.2017 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Kniha je neuvěřitelně čtivá, i přes citlivé téma, které se v ní nachází, po přečtení zanechává úsměv a klid. Hlavní postavy jsou sympatické, jejich romance je podána nenucenou formou a není to přehnané. Libí se mi dané "vážné" téma tohoto příběhu i to pojetí a vypořádání. Zasvěcení jsi z ní dokáží vzít víííc, než se může zdát. Oběť nenese zodpovědnost za násilníka, tady je tahle psychologie jistě zjednodušená, a v reálu to není tak jednoduché a rychlé, ale je to přece jen oddechová knížka a k tomu patří i dobrý konec, ne?

14.08.2017 4 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

U této knihy se těžko zvládají emoce. Děs z toho, čeho jsou lidé schopni, bezmoc, vztek, sympatie a pochopení pro spravedlnost. Čtyři chlapci v dobrém i zlém. Kniha nabízí více než film, ale i ten stojí za shlédnutí, obojí ovšem pouze pro otrlé.

10.08.2017 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Zhodnotím celou sérii, jelikož mám přečten nejen tento díl, ale i příběhy dalších přátel a happyend hlavních postav. První dva díly příběh Tate a Jareda, pokaždé z pohledu jednoho z nich, no rozuzlení jejich vztahu je vlastně jednoduché "nenávidím tě za to, že tě tak miluji" a neumím normálně komunikovat, a musí se zase, jak už to bývá, vyrovnat a žít s tím co se jim stalo. Tentýž scénář, ale s jinými problémy čeká Fallon a Madoca, Jaxe a Julii, prostě další díly jsou zase jejich osudy, láska a trápení, abychom se zase v posledním vrátili k Tate a Jaredovi, jejich budoucnosti ve které se zase dovíme i o ostatních :D .
Je mnoho podobných knih a sérii, bylo to fajn k odpočinku, tahle byla místy zábavná a naštěstí nééé tak přehnaná.

24.07.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Naprostá pecka! Hodně jsem se bála stylu fantasy knih, ovšem tahle a vlastně celá série mě neskutečně chytily ( až jsem se zapomněla u děje i vyspat :D ). V tomto díle je začátek, seznámení s postavami, méně akce, ovšem tento díl připravujte čtenáře na tolik otevřeného a tolik otázek, skvěle připravená půda pro další pokračování. Už jsem zvládla všechny vydané díly a čekám na další. Ani jedna nezklamala .

17.07.2017 5 z 5

Tuto knihu, včetně druhého dílu, jsem dostala jako dárek. No, musím přiznat, že jako blog bych to brala, ovšem tenhle typ jako kniha za mě rozhodně ne. Nakoukla bych do ní pouze na chvíli pro zasmání, jako bych jsi potřebovala přečíst nějaký vtip, ovšem nejde se do toho zakousnout jako do celku, který vás zaujme a vtáhne.

23.06.2017

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Na vypnutí je to fajn. Děj je tak nějak jednoduchý, obalený nádechem BSDM stylu. Chci, nechci, nevím co s tím - celá podstata. Četlo se to hezky, i když občas přemýšlíte kam se poděla inteligence postav.

10.06.2017 4 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Příběh poslední dvojice přátel - jen tady to bylo jasnější od začátku :) , všechny díly mají stejnou linii jen s malými odchylkami, ale tenhle byl asi nejlepší. Vášeň, skryté touhy, vnitřní boj, láska. Co k podobným knihám dodat ? Zpestření dlouhých večerů :P

10.06.2017 3 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Hezké pokračování příběhu vysněných milenců. V 2. Díle se potýkali s úskalím reality. Už to není jen Dante a Beatrice, tady za sebe bojují Gabriel a Julianne.

08.06.2017

Othello Othello William Shakespeare

Lidské slabosti jsou nesmrtelné. Shakespeara stvořil díla, která jsi najdou své v každé době.

08.06.2017

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Je tu cosi shnilého ve státě dánském.

Hamlet je prostě moje srdcovka. Jeho odvaha, vzpupnost i bláznovství. Nejlepší dílo mezi tragédiemi.

08.06.2017 5 z 5