Nita17 Nita17 komentáře u knih

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Skvělé opět!!! Jsem velmi ráda, že se autorka rozhodla popsat celý příběh i z pohledu Deana. K dokreslení všeho se zde přidaly jeho vzpomínky, jeho vnitřní následky z událostí ať už z minulosti či současnosti - beznaděj ze ztráty dvou dívek, které miloval., vysvětlení jeho chování v některých momentech první knihy.
Je dokonalým doplněním, je zde více popsán začátek i konec celého příběhu. Je pravda, že oproti prvnímu dílu je smutnější a dojemnější. Naprosto mě dostal způsob vyprávění formou dopisů pro Less v deníku. Stejně jako rozvířil emoce ten její dopis jako rozloučení. Poklona, k těmto knihám se budu vracet.

23.06.2017 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Upřímně, kniha "Než jsem tě poznala" z mého pohledu neměla mít žádné pokračování.
Vím, že i první díl v některých věcech od mnohých čelil kritice, ale i já jsem nějakou fádnost a chyby byla lehce ochotná odpustit pod neskutečným přívalem emocí, který příběh a povahy hrdinů prostě vyvolali (to musí přiznat i ten největší suchar).
U druhého dílu - budiž možná dobrá myšlenka o tom, jak se vyrovnat s takovými událostmi a ztrátou, ale že by to bylo tak potřeba - těžko, navíc se to moc nepovedlo (mnoho autorů jsi s tím poradilo skutečně výborně v jiných knihách, takže by mi to fakt nechybělo).
Tenhle třetí díl mi zanechal pachuť nijaké nastavované kaše.... navíc mám dojem, že některé části dějové linky jsem už zkousla u jiných průměrných oddechovek. Takže, přečetla jsem knihu a vcelku rychle, ale nic jsem jsi z ní vlastně nevzala.. právě naopak, docela mi to zamlžilo moje dojmy z celého původního příběhu.

29.03.2019 1 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Díkybohu za to, kde jsem se narodila - to mě provázelo celou touto knihou.
Drsný příběh, silné obdivuhodné postavy a oceňuji i popis politického vývoje země.

06.01.2018 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Hezká kniha, bylo v ní tak trochu od všeho. Příběh Joshe, který musel bohužel předčasně dospět a vyrovnat se se ztrátou milovaných, a Emilie ( Sluníčko, Nastydatka) , která se zavřela před světem se svým krutým tajemstvím. Nenásilná romance, ztracení se zachraňují navzájem, a poučení, že ať se nám v životě stane cokoliv zlého a snaží se nás zlomit, vždycky máme naději spatřit cestu ke svému moři klidu i v tomto světě.
Nutno podotknout, že jsem jsi oblíbila i postavu Drewa, z floutka se vyklubal spravný a skvělý přítel.

11.07.2017

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Páni!!! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle mi sedl styl psaní, mělo to spád a ten příběh!
Samozřejmě jako u všech knih tohoto typu jasné - ona a on, překážky, láska, ale tady se objevila hodně vážná témata a autorka jsi s nimi skvěle poradila a rozvedla, tady se neubránite tomu prožívat je bez emocí s postavami. Přidává se síla a odvaha v životě. A kolik ********** , ráda se k této knize budu vracet.

23.06.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tak jo, námět dobrý, konec trochu překvapivý. Sem tam mě kniha pobavila, ovšem všechno bylo rozepsnáno tak napůl, misty ploché, nedotažené.
Návrat ke knize za mě neplánuji.

31.12.2017 2 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Klasika, milovala jsem ji a synovi jsem ji hned podstrčila ( v dnešní době televize a internetu :( ), a ehje patří k našim stálicím před spaním. I když mi trochu dělá problém ho pak usměrnit - nálepka "tohle doma nezkoušejte" by se hodila :)

15.06.2017 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak teď nevím, kdo je větší liška podšitá, jestli Aelin nebo autorka? Já chci další díly, z těch sérií mě jednou klepne.
Jednotlivé malé dílky z předešlých knih zas ukazují svoji důležitost a začínají správně zapadat.
Pár věcí už bych i vytkla, ale jako celek mě to stále baví ;)

06.01.2018

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Teda, no, ze začátku jsem jsi říkala, že tenhle model - mladá geniální nej superhrdinka, už jsem viděla v jiných knihách. Ale dala jsem tomu šanci, navíc jsem notorický dočítač :P . Nakonec to nebylo zas tak špatné, motiv mě chytil a začala jsem jí dost fandit. Konec byl otevřený, tak bych docela ráda to "finále" s hlavním padouchem :D . Tuesday?

28.12.2017 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Omlouvam se, ale tuhle sérii už nikdy více.
První díl mi připadal, že někde vykradl hlavní zápletku, ale pořád se to ještě dalo. S dalšími se moje kocovina z tohohle příběhu stupňovala. Tessa by potřebovala pořádnou dávku sebeúcty a rozumu, Hardin pěkně podrazit nohy, aby vnímal realitu. To by pak ale byl rychlý konec a autorka by nás ušetřila toho psychoitalského guláše, kterým napěchovala zbývající díly.
Dobře, lidem se v životě stává lecos, co vydá na béčkové drama, ovšem tohle je kniha, tudíž čekám něco promyšleného, tady však přes míru splácané.
Ze všech se dá čist první díl a konec posledního ( Pouto ).

10.08.2017

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Ze začátku je kniha poutavá, ale rozuzlení je trochu těžší. Tak nějak je toho v ní moc a je to znát na obou hlavních postavách Echo a Noah - ztráta rodiny, nespravedlnost a špatné podmínky v náhradní rodinné péči, zrada od nejbližších - rodičů (ať už rozvod, pokus o zabití, strašák nemoci), smíření s minulostí, hledání cesty k vlastní budoucnosti. Dva ztracení. Na to kolik se dalo z daných motivů vytáhnou, je bohužel kniha napsána tak nějak nezáživně a useknutě, pouze jako oddechovka a je to škoda, mohlo z toho být více. Dala jsem i druhý díl a ta už má lepší spád.

12.06.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Pro koho by tenhle příběh nebyl splněný sen? Čí srdce by netoužilo najít a poznat takovou lásku? Tohle je pravá červená knihovna, žádná levná oddechovka, ale jedno velké přání. Úsměv i dojetí.
Je pravda, že na styl psaní Sparkse jsi musíte zvyknout, ale tahle stojí za to.

08.06.2017 5 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Kniha, kterou by jsi měl povinně přečíst každý kdo se rozhodne vstoupit a ochutnat vody BSDM. Přímočaře popsáno jak to může být špatně, co ukrývá lidská mysl a jakou cenu může mít lehkovážnost. Rozhořčení je myslím správná reakce na přečtení této knihy, ovšem nikoliv žádné odsuzování BSDM životního stylu. Řekněme, že je to náhled na ta temná a nepřípustná zákoutí.

07.06.2017

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvělá kniha. Příběh lásky a osudu se spoustou emocí. Úsměv i smutek vás provází jejími stránkami. Tak nějak z něj číší čistá láska, nepřeslazená ani hnána do extrémů. Luisa a William, jejich příběh není pohádka i když pro mě byl konec stejně nějakým happendem. Má už stále místo v mé knihovně a ráda se k jejich příběhu budu vracet :)

07.06.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha je dobře čtivá, styl psaní je totiž jednoduchý. Samotný příběh je light verze, od první kapitoly víte, co se v něm skrývá, na každou otázku hned v další kapitole získáte lehce odpověď. O reálnosti se dohadovat je nesmysl, vždyť ze zpráv bychom měli vědět jaký bordel dokáží mít někteří lidé v hlavě a co dokáže vyjít na povrch po letech. Námět dobrý, vyšel z toho však jen pěkně nazující popis případu ze stany oběti, jako thriller však kniha tedy odfkaknutá. Myslím, že jsi najde čtenáře, především mezi ženami, hraje na jejich strunu, ale nečekejte od ní více, propracovanost se zde moc nevede. A ten konec? No, vyjádřím se takto, tohle dokáží jen ženy, ovšem jestli to projde je ??? (a vlastně proč ne, ony prošli i horší konce :D )

22.10.2017 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Opět skvělé :)
Velmi oceňuji, že jsi dal autor práci s popisem jednotlivých světů a jeho obyvatel, různých ras, spojenců :)

31.07.2017

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Povinně pro každého, je ostuda, že málokdo tyhle pověsti z kořenů českého národa zná. Mám ji v knihovničce a ted' už do ní nahlíží i Můj osmiletý syn :D

17.07.2017

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Příběhu nejde vlastně nic moc vytknout, ale na mě byl tak nějak lehký. Připomnělo mi to dila Lenky Lanczové apod., které jsem hltala jako puberťačka. Ted' už ovšem při čtení čekám víc. Musím však ocenit krásné básničky.
Mám načteny i jiné knihy této autorky a za mě vede série Bez naděje, uvidíme kam se posune s dalšími.

23.06.2017 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pěkný příběh, poutavý, tak nějak se dva neznámí ztracení lidé stanou lékem a nadějí jeden pro druhého a s vtipem :)

10.06.2017

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Chloe a Bennett - nejlepší pár ze série "Božských" , jeden velký vášnivý sud dynamitu, rovnocení partneři na všech frontách. Místy jsem nad jejich špičkováním dostávala záchvaty smíchu. Líbí se mi, že oba dokáží obhájit sami sebe a nesklouznou k naivní vtíravosti.
Příjemné odreagování a už se jede na další díly.

08.06.2017 5 z 5