Nikusha Nikusha komentáře u knih

Nenávist Nenávist Chris Carter

Čekání se vyplatilo. Zloba je můj nejoblíbenější díl a jsem ráda, že se dočkal pokračování. Lucien si to pokračování zasloužil, protože takový magor se jen tak nevidí.

01.10.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Přečtena snad v okamžiku. Od knihy se nelze odpoutat a člověk musí pořád číst dál. Moc se mi líbil úvod knihy věnovaný životu před válkou. Těžko uvěřit, že "to" všechno přežila.

23.05.2019 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tuto knížku mi kdysi dala má již zesnulá babička. Pamatuji si, že jsem četbu hodně prožívala. Dnes by tomu určitě nebylo jinak.

16.01.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Z Carterových knížek, jakoby ten strach obětí byl téměř hmatatelný. To ne morbidita, to ten strach je psycho.

07.12.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak tohle není nic pro slabši povahy. Poutavé, napínavé, ale hodně velká nálož morbidity. Už teď je mi jasné, že když si přečtu jinou knížku bude to oproti tomu čajíček. Ale jinak příběh, námět, zpracování 5z5.

02.10.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velice poutavá a hezky čtivá :)

25.07.2018 5 z 5

Vzhůru do noci - Metallica Vzhůru do noci - Metallica Mick Wall

Metallica není jen kapela. Pro mnoho lidí, tedy i pro mně, je to srdeční záležitost. Tato kniha můj pocit jen umocňuje. Krásná detailní biografie od úplných začátků kapely. Knihou provádí zejména Lars, krerý jde za úspěchem i přes mrtvoly a James, který se snaží pomalu vžít do postu frontmana. Kniha je velice obsáhlá, ale ani chvíli mě nenudila. A mně osobně nejvíce zasáhlo blízké seznámení s Cliffem. Každému jen doporučuji.

27.01.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Kdyby se příběh točil jen kolem Henryho a třeba by se postupně objevoval příběh toho politika, tak by se mi to asi četlo lépe. Pořád to přeskakování z lidí, které jsem jakž takž pobrala, zase na úplně jiné jména a takové to konstatování věcí, které vůbec nevím, ale jako časem by mi to mělo dojít, to mě v tomto případě nebavilo. Asi pro mně špatně podané. Nebavilo.

13.08.2023 2 z 5

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Ten třetí díl byl takový wtf?! Proč ? Tento čtvrtý je zase úžasně dokonalý, všechno navazuje. Líbí se mi chování Morfea, jak vystupuje nenápadně, ale přitom má moc.

03.07.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tak to byla jízda. Jako je to asi o zvrácenosti lidské povahy, ale prostě nejvíc tě baví to, co je vyhnané do extrému. To co by se ti fakt nikdy nechtělo přihodit + je to napsané fakt skvěle. Nestačí vylít kýbl sraček a čekat, že se z toho čtenáři pominou. To chce talent a tady paní spisovatelka jeden má.

10.05.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Věřím, že se tohle odehrává ve spoustě rodin po celém světě. Třeba ne vyhnané do takových extrémů, ale děje. Viděla jsem spousty dokumentů o domácím násilí, o manipulaci a týrání. Nedokážu pochopit, co musí mít takové lidské monstrum v hlavě. Tohle mi přijde i stokrát horší než nějací masoví vrazi, jelikož dokáží ubližovat denně rodinným příslušníkům, dětem! Jen co jsem tu knihu četla jsem měla špatnou náladu, ale čekala jsem to od ní. Není tam žádný kdovíjaký příběh, jsou to prostě jen naservírovaná nechutná fakta jedné šílené, fakt psychicky nemocné, odporné ženské. Svině jedna, už mám zase nervy.

14.04.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Vždycky mi přišel Dave jako zlatíčko, miláček a kniha to jen dokazuje. I teď mi pořád přijde jako ten malý kluk co je ze všeho nadšený. Působí na mě tak a to se mi moc líbí. A teda svého otce miluju, ale jeho bych chtěla za tatínka! ️

31.12.2022 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Seriál úplně miluju, znám ho nazpaměť a ke knížce jsem se dostala zvláštním způsobem. Zdál se mi sen, že jsem v knihovně a půjčila jsem si Červeného Trpaslíka. Pak se jsem se probudila a pamatovala jsem si to a hned jsem si zjišťovala jestli taková kniha existuje a ejhle! A je to super! Narozdíl od seriálu kniha začíná tím, jak se Lister seznámil s Rimmerem a jak se dostal na Trpaslíka. Je to tak vtipné, musím se pořád usmívat, miluju ty přirovnání a slovní obraty. Ten humor je geniální. Jsem ráda, že se mi o tom zdálo, jinak by mě asi ani nenapadlo, že má Trpaslík knižní zpracování. Hned se vrhám na další díly!

23.06.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Doktor Vlach vždycky říká, že nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života. Když přijímají královské dary osudu s přesvědčením, že je to samozřejmé. Probudí-li se člověk ráno zdráv a svěží v čisté posteli s vědomím, že za chvíli dostane teplou snídani, je to pádný důvod k tomu, aby vstal a aby zpíval píseň díků nebo napsal oslavnou báseň na krásu života.

Tak tenhle odstavec mě asi jako jediný z knihy opravdu dostal. Celkově mi kniha nepřišla moc humorná, bohužel jsem se nezasmála ani jednou, a to jsem si ji vybrala pro doporučení na veselé čtení. Asi jsem barbar, ale mně to prostě nebavilo. Ale čeština krásná!

08.04.2022 2 z 5

Co dělá tenhle knoflík? Co dělá tenhle knoflík? Bruce Dickinson

Jak už bylo zmíněno není to žádná alko drogová jízda, ale život nadaného a sečtělého člověka. Každý druhý by mu mohl jeho život závidět, i když si prošel i nedobrými věcmi. Nicméně mě kniha tak nebavila jako jiné. Možná by se dala zkrouhnout o půlku a byla by čtivější.

15.02.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pro určitou skupinu žen, které by se mohly s příběhem ztotožnit, určitě skvělá kniha nabitá emocemi. Pro mně šíleně přeslazená nuda. Jediné co mě zajímalo bylo, co je v té dřevěné krabičce. Neshazuju vážnost tématu, ale nebavilo mě to.

06.12.2021 2 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Vždycky mě přitahovaly historické příběhy, ale moc mě nebaví, když to má šest dílů, plno zbytečné omáčky a pak to napětí s každým dílem upadá. To ale není případ tohoto románu. 600 stránek napěchovaných akcí, vypjatými situacemi, jsou tam emoce a i trocha sentimentu. Bylo tam všechno co jsem od historického románu očekávala. Doporučuji.

18.11.2021 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Bylo to chvílemi vtipné, ale v takových blbých situacích, že mi to vlastně vtipné nepřišlo. A ještě k tomu gyndař. Mě to připomínalo mého bývalého doktora, který byl strašně vtipný a doktor na baterky. Brr..jen si na něj vzpomenu a je mi zle.No nedočetla jsem to.

20.09.2021 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

To, že jsem to dočetla do konce s poměrným zaujetím znamená, že to není žádný propadák. Ale zase to není tak úplně vtipné ani dojemné. Není to ani moc napínavé, ale taky to není úplně nudné. Taková oddechovka, u které člověk nemusí moc přemýšlet. Jen co mi přišlo vtipné a co mi utkvělo v paměti, je objednávka na baru "něco ostřejšího" a následně do sebe kopl Jelzina. To by asi chlapci u nás na Moravě neobstáli. Film jsem neviděla a ani mě neláká.

11.09.2021 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Určitě poutavé čtení leč trochu překombinované. Ale to u knih s nálepkou thriller pro ženy bývá. Splnila očekávání.

21.07.2021 3 z 5