Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Obálka knihy odráží i její děj. Originální a poutavá.
Příběh knihy, ve kterém hraje velkou roli odlišné fungování společnosti, nám ukazuje, jak nám můžou pravidla, působící na nás celý život, zastínit logické myšlení a rozvinutí našich vlastních názorů. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se na její pokračování.

12.01.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Superhrdinové se superschopnostmi a padouši s cílem rozvrátit společnost. Nebyla jsem si jistá, zda je něco takového četba přímo pro mne. Jelikož je však kniha velice opěvována, rozhodla jsem se jí dát šanci.
Po přečtení se i já přidávám k jejím fanouškům. Kniha nemá zrovna málo stránek, ale čtenáři to díky stálému ději, plného nových zvratů a informací, ani nepřijde. Jak postavy na ,,straně zla'' tak i ty na ,,straně dobra'' jsem si oblíbila a s chutí jsem se stále více a více dostávala do jejich promyšleného života.
Čtení této knihy jsem si opravdu užila, i když mne její závěr nechal sedět v tramvaji s otevřenou pusou a hlavou plnou myšlenek a možných scénářů. Opravdu se těším na další díl a pokračování tohoto skvělého příběhu.
PS: Možná bych jen udělala ještě jedno kolo korektury. :D
Všem doporučuji!

12.01.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem si byla “nucena” přečíst v rámci povinné četby a jsem za to opravdu ráda. Obyčejně bych nad tím, jak se rychle a hned tak hluboko do sebe mladí lidé zamilují, zavrtěla hlavou. Tento příběh na mě však působil naprosto jinak. Láska zde byla nadějí na lepší život ve světě plném války a smutku.
Příběh mě dokázal chytnou za srdce a budu se k němu určitě vracet.
Doporučuji!)

14.11.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Od autorky jsem již četla Bábovky, proto mě počet hlavních postav a ''zamotanost'' jejich příběhů moc nepřekvapila a kniha se hned od začátku četla sama. Samotný příběh je skvělý. Ukazuje nám jak odlišní všichni jsme a jak se naše životy mohou jednou událostí, myšlenkou či rozhodnutím úplně změnit. Kniha je také plná lásky (všeho druhu), nenávistí (všeho druhu), zvraty a napětím.
Určitě doporučuji přečíst.

01.10.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Opět kniha plná napětí a neočekávaných zvratů, díky kterým je kniha stále čtivá. Člověk si myslí, že ho Kaz a jeho parta už nedokáže ničím překvapit, ale oni to vážně stále dokážou. Tahle prapodivná parta lidí mi skrze první i druhý díl vážně přirostla k srdci a nerada se s nimi loučím. Proto vážně doufám, že se ještě někde objeví.

17.09.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělá kniha s originálním příběhem. Autorka nás ihned ''vhodí'' do příběhu a životy postav, kterých je v knize požehnaně, nám odkrývá po kouskách skrz celou knihu. Já osobně jsem si všechny postavy zamilovala a stejně tak jejich příběhy.
Určitě knihu doporučuji!:)

24.08.2018 5 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Jelikož mne první díl této trilogie moc nezaujal a pojetím upírství mě trochu zklamal, nebyla jsem si jistá, zda se mám do pokračování vůbec pouštět.
Druhý díl mne však překvapil a byl pro mě zajímavější. Hlavní postavy, ke kterým jsem si v první části tohoto příběhu nevytvořila žádný vztah, jsem si oblíbila a s chutí jsem pokračovala ve čtení jejich příběhu. V knize se vyskytuje i spousty nečekaných zvratů, které jí přidávají na napětí a čtivosti. Také se zde dozvídáme o historii tohoto světa, což nám v mnoha ohledech změní pohled na jeho ,,dnešní'' podobu.

10.08.2018 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Jsem velice ráda za možnost vrátit se zpět do říše divů a zároveň poznat již známé postavy o trochu více. Samotný příběh mě také nezklamal.
Určitě toto pohádkové čtení doporučuji.:)

29.07.2018 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Z mě něco mezi 2* a 3*.
Od knihy jsem očekávala mnohem více než se mi dostalo. Chápu, že se autorka chtěla věnovat mimo samotnou Paniku i životům jednotlivých postav, ale na mě to v celkové podobě působilo všechno tak nějak ,,rozlítaně'' a nedotaženě. Dokonce ani postavy jsem si nedokázala oblíbit a více se vžít do jejich života.

26.06.2018 3 z 5

Kniha se mi opravdu líbila a předčila má očekávání. Předpokládala jsem, že bude kniha ,,pouze'' o anorexii. Nemoci, která postihla ženu nespokojenou se svým vzhledem. Kniha však nabídla mnohem více. Autorka popisuje všechna důležitá a zlomová období a okamžiky života, které byste samostatně k této nemoci třeba ani nepřiřadily. Dokazuje, že anorexie není ve všech případech pouze o touze po štíhlejší postavě, ale o hlubších pocitech a touhách.
Vážně obdivuji, že se tato žena dokázala o svém příběhu podělit, protože to určitě nebylo lehké.
Určitě doporučuji přečíst.

26.06.2018 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozbřesk je skvělým závěrečným dílem velmi povedené série. V knize se stále něco děje, proto je téměř nemožné ji odložit a dát si od čtení pauzu. Díky novým postavám se dozvídáme o upířím životě ještě víc a to je také skvělé.
Určitě doporučuji!:)
PS: Jsem jediná, kdo by uvítal knihu z pohledu Renesmé? :D

13.06.2018 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Opět mě celkový děj knihy bavil, protože tam nechybělo spoustu napínavých i vtipných situaci.
Bohužel se mi však každým dílem víc a víc “zprotivuje” hlavní hrdinka Bella, což není nikdy pro čtení dobře. Nad některými jejími rozhodnutími jenom kroutim hlavou a cekam, kdo z těch dvou (E/J) to třeba zachrání. Musím ale uznat, ze se nenechazi v jednoduchých situacích, takže kdo ví, jak bych v tu dobu uvažovala já sama. Možná mi také nesedí, protože jsem si až moc oblíbila Jakoba a on má hold chlapec tak nějak predem smulu. :D
Celkově je ale kniha pěkným pokračováním.:) Nemůžu se dockat závěrečného dílu, který slibuje spoustu zajímavých zlomů.

03.06.2018 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Z prvního dílu jsem byla nadšená a jsem ráda, že mě ani pokračování nezklamalo. Vlkodlaky mám v oblibě stejně jako upíry, proto pro mě bylo čtení ještě o něco zajímavější. Musím uznat, že jsem si hlavně Jacoba (překvapivě :D) velice oblíbila a jsem zvědavá, jak se bude jeho příběh vyvíjet dál.

28.05.2018 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nějakou dobu jsem nad prečtením této série přemýšlela, ale nekvalitní (podle mého názoru) filmové zpracování mě odrazovalo. Nakonec jsem dala knize šanci a rozhodně toho nelituji.
Postavy jsem si rychle oblíbila a to ne jenom kvůli mé “knižní posedlosti” upíry a vlkodlaky. Děj je poutavý a není pouze nudným popisem přeslazeného románku. I když musím uznat, že věrnost a láska, která vznikla během opravdu krátké chvíle, byla občas úsměvná. Stejně tak bylo zajímavé, že hlavní hrdinka přijala existenci upírů téměř s klidem a bez jakéhokoliv většího strachu. Nejspíš se ale nedá čemu divit. Mít ve škole spolužáka s takovým vzhledem, asi by mi jeho jídelníček také příliš nevadil. :D
Doporučuji! :)

27.05.2018 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Tématiku upírů mám moc ráda a to byl také hlavní důvod, proč jsem po knize sáhla. Zároveň je to ale také jeden z hlavních důvodů mého zklamání. Jelikož je upír mýtickou bytostí, není jasně dán jeho vzhled, vlastnosti a ani povaha. Ale povahy a vlastnosti, které mají upíři v této knize, nebyly zkrátka pro mě. Možná je to tím, že už mám v hlavě utvořeného “svého upíra”, a proto mi tak velké odlišnosti připadají nemožné.
Nápad na děj byl sice zajímavý a svým způsobem originální, ale také mu něco chybělo.
Knihu jsem sice dočetla, ale nejsem si jistá, jestli budu v sérii pokračovat.

27.05.2018 2 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

První díl mě svým dějem velice zaujal a na pokračování jsem se vážně těšila.
Bohužel jsem z druhého dílu zklamaná. Děj nebyl tak napínavý a někdy jsem nad rozhodnutím hlavní hrdinky jenom kroutila hlavou.
Doufám, že bude třetí díl lepší.

13.05.2018 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Stejně jako první díl, i tento jsem přečetla jedním dechem.

23.04.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Skvělá knížka, která vás nenechá chvíli bez napětí.
Očekávala jsem pouze neoriginální milostný příběh, ale knížka mne velice překvapila a nabídla mnohem více. Postavy, které se nám postupně ,,odhalují'', jsem si zamilovala a jejich příběhy stejně tak.
Určitě knihu doporučuji!:)

23.04.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Po prvním skvělém dílu a druhém ještě lepším, byl pro mě tento lehkým zklamáním.
Knihu už jsem tolik “nehltala” a trvalo mi déle, než jsem ji dočetla (a ne kvůli 700+stranám).
Určitě to však není propadák! Tento svět jsem si natolik zamilovala, že by to pro mě ani propadák být nemohl. Opět jsem se zasmála a dokonce i uronila slzu. Jsem ráda za příběh, který jsem mohla skrz všechny tři díly prožít.
Určitě si ráda přečtu další knihy od této autorky. :)

20.04.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl byl pro mě dokonce lepší než díl první.
Okamžitě jsem se začetla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Souboje a usmíření, láska a nenávist, dávná historie propletená s přítomností...to vše ve strhujícím příběhu postav, které si nelze nezamilovat. Posledních padesát stran jsem byla jako na trní a zvrat událostí mě ohromil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Na 100% doporučuji. :)

23.03.2018 5 z 5