Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Podobnou knihu jsem ještě nečetla a rozhodně jsem za její přečtení ráda.
Určitě není jednoduché takové téma zpracovat, ale autorce se to v této knize povedlo. Každý z nás má nějakou, alespoň malou, představu o tom, jak to v KLDR vypadá, ale příběhy v této knize jsou úplně něco jiného, jsou tak skutečné až z toho čtenáře mrazí... Člověk si také uvědomí, jak dobře se má a čeho všeho má nadbytek a bere to jako samozřejmost. Je zkrátka neuvěřitelné, že v dnešní době existuje stát jako KLDR..
Mimo obsahovou stránku je kniha i hezky ilustrovaná. Ilustrace a celé zpracování je jednoduché, výstižné a k takto vážnému tématu zvolené tak, aby nerušilo.

20.02.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Autorka opět nezklamala a kniha byla opravdu skvělá.
Zpočátku jsem si nebyla jistá, zda na mě všechny vyskytující se ,,fantasy postavy'' nejsou na jednu knihu příliš, ale Sarah si mě svým stylem psaní získala již dávno, a tak jsem neměla problém se do příběhu plného různorodých postav začíst.
Někoho by mohla zarazit obsáhlost této knihy, přece jen je to mnoho stran, ale autorka využila opravdu každou stránku smysluplně a osobně bych mohla ve čtení i pokračovat. Příběh je opravdu poutavý, postavy si zamilujete a o nečekané zvraty také není nouze. Rozhodně tedy doporučuji k přečtení!

09.02.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

O knize jsem slyšela odevšad samou chválu, proto jsem se na knihu vážně těšila. Na počátku jsem si ale nebyla vůbec jistá, jestli bude patřit mezi mé oblíbené. Hlavním důvodem byl způsob vyjadřování hlavní postavy Louise, která na mě byla až moc arogantní a sprostá, což já zkrátka v knihách nemusím a místy mi to přijde ,,na sílu''. Také francouzská slovíčka mi zpočátku nebyla úplně příjemná.
Samozřejmě jsem ale nedala na svůj první dojem a pokračovala ve čtení, až přišel zlom a já najednou nepustila knihu z ruky. Nakonec mi vyjadřování a chování Louise přestalo vadit a nabízelo to výrazný, hezký kontrast vedle Reida. Jejich společné chvíle a konverzace tak byly vážně čtivé a často komické.
Co se týče děje, tak ten mi přišel vážně zajímavý a nabízel odlišné pojetí čarodějnic, než jaké jsem doposud četla. Celkově se děj příjemně vyvíjel a s ním i hlavní postavy. Konečná část pro mě byla možná lehce urychlená a klidně bych jí věnovala více stránek a detailů.
Celkově se mi kniha opravdu líbila a druhý díl si rozhodně hodlám přečíst!:)

16.12.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Nechce se mi věřit, že je příběh téhle party u konce :( . Čtení každého dílu jsem si naplno užila a k postavám neskutečně přilnula. Ani tento závěrečný díl nebyl výjimkou a autorce se jím povedlo ''uspokojivě'' ukončit celou sérii. Kniha ve mě vyvolala, především ke konci, opravdu velkou škálu emocí a zkrátka mě pohltila.
Sérii řadím mezi do mých top a je pravděpodobné, že se k ní ještě v budoucnu vrátím.:)

16.12.2020 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Opět skvělá kniha a 5*.
Nejdříve jsem byla lehce překvapena, jakým způsobem je tento díl pojat a jaké postavy v něm (ne)vystupují. Musím ale uznat, že to sérii rozhodně pomohlo, alespoň z mého pohledu. Nové postavy a nové prostředí zpříjemnily již šestý díl série a kniha se četla vážně sama. Jsem zvědavá na poslední díl!

29.10.2020 5 z 5

Okultismus, čarodějnictví a magie - Ilustrované dějiny Okultismus, čarodějnictví a magie - Ilustrované dějiny Christopher Dell

Určitě skvělá kniha pro někoho, kdo se chce o těchto tématech, jakožto ''nováček'', něco dozvědět. Kniha je hezky zpracovaná, ať už se jedná o samotný text či ilustrace.

15.09.2020 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Opět skvělé čtení!
Jen jediné ''mínus'' bych k tomu měla. Nevím, jestli je to množstvím stránek/informací nebo zkrátka jen mnou, ale v určitých chvílích jsem byla lehce zmatená. Kdo koho chce za spojence, kdo proti komu, co kdo tedy chce, kde se kdo nachází či kde se daná věc vyskytuje. Mimo to se mi knížka moc líbila, ostatně jako všechny díly, a chystám se na pokračování. :)

15.09.2020 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opět kniha plná akce a napětí. Sledovat vývoj jednotlivých postav a jejich samostatné (přitom velmi propojené) životy, bylo opravdu poutavé. Knihu jsem nechtěla pouštět z rukou!
Jediné, co mě na knize lehce zklamalo a tolik mě nenaplňovalo, byly pasáže s Manon. Tyto pasáže pro mě byly nejméně zajímavé, i když stále něco přinášely.
Zkrátka autorka opět nezklamala a já jdu ihned na další díl. :)

31.07.2020 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tento díl byl o něco slabší, ale i tak se mi kniha četla velice dobře a chuť pokračovat v sérii mám stále. :)

23.03.2020 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha si, podle mého názoru, určitě zaslouží 5*. Důvodů je několik.
Prvních pár stran stačilo k tomu, abych se do příběhu zcela ponořila. Příběh je plný skvělých fantasy prvků, intrik, zalíbení a zvratů. Co se týče postav, některé jsem si zamilovala a jiné naopak nemohla vystát (tak jak to má být :D). Kniha si tak udržela mou plnou pozornost až do konce. A nakonec pěkná obálka, což je vždy pěkný bonus.
Zkrátka kniha, která stojí za přečtení a rozhodně naláká na druhý díl. :)

17.03.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tento díl mi přišel o něco slabší než díl první, ale stále je to skvělá kniha, která se příjemně čte. Ohledně konce snad nemám ani slov....už aby byl třetí díl!

29.02.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Autorův styl psaní spojený s originálním dějem, ve kterém vystupují všelijaké druhy zajímavých postav, dává dohromady skvělou knihu. Stejně jako kniha Sucho, kterou určitě také doporučuji, mohou některé části děje vést k otázce, zda se lidstvo může k podobnému systému dopracovat.
Knihu tedy určitě doporučuji a s očekáváním se pouštím do druhého dílu. :)

06.02.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvěle napsaná kniha, která se četla sama. Již od první kapitoly ve mně příběh vyvolával mnoho myšlenek a nenechal mne chladnou. Změna lidského chování a proměna celé společnosti byla popsána skvěle a podle mého názoru odpovídala případné realitě. Určitě si každý čtenář této knihy nejednou položil otázku, zda se tento knižní příběh může stát realitou a kdy k tomu může dojít. Já osobně jsem si po přečtení položila také otázku....Do jaké skupiny lidí bych patřila? Opravdu by se ze mě stal úplně jiný člověk?

22.01.2020 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Tento díl považuji určitě za nejslabší z celé série. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se začetla a určité části mi přišly zbytečně zdlouhavé. Na druhou stranu to není žádný propadák a pro uzavření série je určitě dobré si díl přečíst.

12.01.2020 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Díky skvělému ději a postavám, které si zkrátka musíte zamilovat, jsem si čtení této knížky užívala od začátku do konce.

02.10.2019 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Kniha mne zaujala už na začátku a to především svou originalitou. Nejen děj/téma, ale i postavy byly jistým způsobem originální a já si je opravdu oblíbila. Můj první závěr bylo tedy 5 hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání. Po delším popřemýšlení jsem si však vybavila části, které byly trochu zmatené a v jiných se všechno odehrálo, na můj vkus, příliš rychle. Proto tedy hvězdy 4. Přesto doporučuji přečíst!:)
PS: Kéž by se nějakým zázrakem rozhodli přeložit i zbylé díly do čj. :D

23.09.2019 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Caraval jsem si v knihovně vybrala kvůli zajímavému obalu a do čtení jsem se pustila bez jakéhokoliv očekávání. Už od prvních stran mě příběh zaujal a můj zájem a nadšení se jen zvětšovalo. Hlavní postavy jsem si zamilovala a stejně tak svět Caravalu s všemožnými kouzly. Bylo skvělé prostřednictvím Scarlett poznávat krásy i zákeřnosti tohoto světa a jsem opravdu zvědavá, co nabídne druhý díl.
Určitě doporučuji!

16.09.2019 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Knihu jsem opravdu přečetla jedním dechem. Autor nás skrze tento příběh nechává nahlédnout do hlavy neobyčejné dívky a ve mně to opravdu nechalo silný pocit. Je neuvěřitelné jak odlišně dokáží lidé s autismem chápat svět.

27.08.2019 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

O deníku jsem slyšela hodně a měla jsem v plánu si ho sama přečíst. K četbě jsem se ale nemohla ,,dokopat'', protože jsem asi měla pocit, že už příběh Anne znám a přečtení není úplně nutné. Avšak po navštívení Domu Anne Frank v Amsterodamu jsem si deník ihned koupila a pustila se do čtení. A jsem za to opravdu ráda.
Při čtení některých pasáží se může kniha jevit jako obyčejný deník malé holky, která si zapisuje svoje trable spojené s jejím věkem. Jiné pasáže vám však připomenou, co dívka prožívala a v jakém světě musela žít.
Určitě kniha, kterou by si měl každý přečíst.

27.08.2019 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Další kniha z maturitního seznamu, kterou bych si sama k četbě asi nevybrala.
Kniha mě ale opravdu překvapila. Četla se snadno a lehce pohádkový děj byl příjemným čtením.
Doporučuji! :)

27.02.2019 4 z 5