Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Kniha mne hned na začátku upoutala a to hlavní hrdinkou, jejíž zájmy jsou velice blízké těm mým. Také ostatní postavy se mi zalíbily a neměla jsem problém vžít se do jejich ''postavení''.
Již z krátkého úryvku u knihy je jasné, že v ní velkou roli bude hrát milostný trojúhelník a mladá láska. I přes to mne však její váha v příběhu lehce zarazila a dá se říct i pobavila. :D
To mne však od knihy neodradilo a po přečtení mohu s klidným svědomím udělit 4* a všem knihu doporučit. :)

12.06.2017 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Nejedná se o knížku s nijak originálním dějem, ale i přes to se mi vážně líbila.

06.06.2017 3 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Knihu jsem bez velkého rozhodování popadla v levných knihách a nic velkého jsem od ní neočekávala. Po přečtení však musím říct, že mě vážně mile překvapila.
Děj byl poutavý a četl se "jedním dechem". Pokud tedy hledáte oddechové čtení a zároveň i trochu toho napětí, tak vám ji určitě doporučuji.

03.06.2017 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Poprvé jsem se s Eragonem setkala ve zfilmované verzi, která mne svým příběhem zaujala, ale zpracováním mi přišla trošku ''přitažená za vlasy''. To byl pravděpodobně důvod, proč jsem sáhla po knižní verzi až o pár let později.
Kniha mne bavila od začátku až do úplného konce. Děj byl napínavý a starověká slova knize přidala na zajímavosti. Hlavní postavy jsem si také zamilovala a neměla jsem problém vžít se do jejich role.
Knihu určitě doporučuji přečíst!:)

15.05.2017 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Knihu jsem přečetla jedním dechem!
Nové postavy jsem si velice oblíbila (hlavně Vlka!:D) a ty staré ráda o něco více poznala. Jenom by mne zajímalo, jestli budu v posledním díle číst příběh z pohledu třeba 8postav. :D
Už teď mám v rukou třetí díl, takže určitě doporučuji!:)

13.02.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Řeknu to asi takhle...Šla jsem spát ve čtyři ráno, protože jsem se od knihy nemohla odtrhnout a musela jsem nutně vědět, jak příběh Cinder dopadne.
Děj byl tedy velice poutavý a to od začátku až do konce. Sice jsem tak nějak tušila, jak vše dopadne, ale vůbec mi to nevadilo a nakonec jsem byla koncem překvapena. Hlavní postavy jsem si od začátku oblíbila a stejně tak spojení s pohádkou Popelka.
Knihu tedy určitě mohu doporučit!:)

10.02.2017 5 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Knize dávám 3*, protože to byl pro mne takový průměr.
Na podobné téma jsem v žádné knize zatím nenarazila, proto mi přišlo velice zajímavé, ale jak už jsem psala k prvnímu dílu, chybělo mi tam více akce, která by mi nedovolila pouštět knihu z rukou.
V tomto dílu bylo pro mne porozumění královny o něco těžší a její spojení s Lily mi z počátku velice vadilo a přišlo mi zbytečné. Chápu, že nám spisovatelka prostřednictví toho mohla vysvětlit spoustu věcí, ale myslím si, že by to šlo i bez toho.
Nemůžu říct, že kniha nestojí za přečtení, ale určitě by se našly i lepší knihy s podobnou tématikou.

09.02.2017 3 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Stejně jako u většiny knih (hlavně tedy Sci-fi), i u této obdivuji autorku a to, jak podrobně a skvěle dokáže svět v knize promyslet a popsat tak, aby se dal dobře pochopit a představit.
Elusion je první kniha o virtuální realitě, kterou jsem zatím přečetla a musím říci, že se mi vážně líbila. Neměla jsem problém se do ní začíst a postavy mi také ,,sedly''. Jen mi možná bylo chvílemi líto Patrika, ale s tím asi nic nenadělám. :D
Stejně jako se mi líbila, tak mne i trochu rozhodila. Když se totiž zamyslíme nad světem, který je v knize popsán, tak mne osobně přijde náhledem do možné budoucnosti.
Jinak Elusion určitě doporučuji a jen doufám, že mimo knihu podobné věci neuvidíme.

11.01.2017 4 z 5

Světlo Světlo Janine Pečenková

Musím přiznat, že ohledně fantasy knížek od českých spisovatelů jsem trochu skeptická. Zatim mne totiž žádná moc nezaujala a zpočátku to tak bylo i u této. Měla jsem nutkání knihu odložit, ale neudělala jsem to a můžu být jedině ráda.
V určitě části se totiž dal děj do pohybu a ja knihu neodložila. Dostala jsem se ke konci a ten mne vážně překvapil.
V závěru můžu knihu doporučit, ale dávám 3*, protože se najdou i lepší s podobným tématem.

04.01.2017 3 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Knihu jsem dočetla už podruhé, což samo vypovídá o tom, jak se mi líbila.
Příběh mne už od začátku zaujal a stejně to bylo až do konce. Jsem ráda, že hlavní hrdinka nepatří k těm, které si jenom stěžují a nic nedělají, protože to mi v mnoha knihách vadí. Stejně jako ji jsem si oblíbila i ostatní postavy a snadno jsem se tak ponořila do děje.
Tuto vílí/elfí knihu určitě doporučuji.:)

03.01.2017 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Příběh mne sice zaujal od prvních stránek, ale v určitých částech bych byla ráda za více akce. Hlavní postavy mi byly sympatické a stejně jako královna jsem si oblíbila Koštěje, proto mne trošku mrzelo, že se neukazoval častěji.:D

29.12.2016 3 z 5

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Bohužel mne kniha nezaujala.
Nápad podle mého dobrý, ale zpracování se mi nelíbilo.
Moc často se mi nestává, že bych knihu nedočetla, ale tady se to stalo. Možná se v budoucnu ke knize vrátím a dám ji ještě šanci.
Zatím však nemohu doporučit.

29.12.2016

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Většinou čtu fantasy romány, protože u klasických jde jen o to, kdo s kým bude a jak moc se milujou (překvapivě) a to mě až tak moc neupoutá.
V této knize bylo samozřejmě toto také tím hlavním, ale k tomu tam bylo spoustu dalších zajímavých témat a nečekaných zvratů, které mne donutily knihu přečíst jedním dechem. Postavy jsem si oblíbila, ale někdy jsem moc nechápala myšlenky Holu, kvuli kterým mi bylo Travise až líto:D
Za mne tedy super kniha a už se těším na druhý díl:)

29.12.2016 5 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

První díl jsem četla asi před dvěma lety a na pokračování jsem narazila náhodou. Z počátku mi vždy chvíli trvalo než jsem se rozpomněla, ale po pár stránkách už to bylo zase jako u té první a četlo se samo.
Neměla jsem problém se do postav vcítit a držela jsem jim tak palce u každého jejich zádrhelu.
Jedna * chybí, protože mi to ze začátku přišlo trošku táhlé, ale jinak se mi kniha líbila.
Určitě doporučuji:)

24.11.2016 4 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Příběhy s anděli a milostnými trojúhelníky mám vážně ráda a i tento se mi líbil.
Konkrétně u tohoto příběhu mě milostný trojúhelník trošičku zklamal, protože můj favorit neměl žádnou šanci a byl tam za tokového chudáčka. :D
To co mi na knížce vadilo bylo časté používání slova člověče a kámo. Někdy mi to přišlo úplně zbytečné.
I přes to všem obdivovatelům nebeských stvoření doporučuji přečíst.:)

06.11.2016 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Říkala jsem si, že to bude ''klasický'' román o dvou mladých zamilovaných lidech a nic jiného jsem moc neočekávala. Po nějaké části se to pomalu začínalo měnit ve velice napínavý příběh, který odhaloval další a další tajemství.
Do příběhu jsem se okamžitě ponořila a nemohla jsem se od života hlavních hrdinů odtrhnout. Po dvou dnech kniha přečtená a já nadšená, že jsem přečetla další skvělou knihu, ale zároveň zklamaná, že je konec.
Určitě dávám 5* a všem doporučuji!!:)

02.11.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem knihu četla v angličtině nebo to prostě není kniha pro mě. Děj mi přišel nezáživný a nějak jsem se nemohla dokopat k dočtení.
Podívala jsem i na film a poprvé byl lepší než kniha. Ten bych tedy na rozdíl od knihy doporučila)

10.10.2016 1 z 5

Další Harry Potter?!
Pro mě to bylo velké překvapení a skvělá zpráva, protože patřím mezi jeho velké fanoušky:) Od knihy jsem, asi jako většina lidí, očekávala to nejlepší.
S jistotou můžu říct, že se mi kniha líbila, avšak nebyl to ten napínavý Harry, kterého jsem očekávala. Bylo to takové příjemné čtení, které jsem měla dočtené za pár hodinek v autobuse, ale ne příběh, od kterého bych se nemohla odtrhnout. Četla jsem, četla a najednou konec. Ani jsem si neuvědomila, že se něco zásadního událo.
Podle mého to ale bude pravděpodobně tím, že je to divadelní hra a tam se asi nemůže stát tolik co v jiné knize.
I přes moje zmatené, propletené názory, ale určitě doporučuji přečíst:)

10.10.2016 4 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Knížka mne hned na začátku velice zaujala a to natolik, že jsem ji nosila všude s sebou a při každé příležitosti se k příběhu vracela.
O andělech a lásce jsem četla už spoustu knih a tato patří rozhodně mezi nejlepší.
Milovníkům andělských příběhů doporučuji:))

24.06.2016 5 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Všechny díly jsem přečetla jedním dechem. Děj je tak neuvěřitelně napínavý, že vás nenechá chvíli v klidu. Patří mezi ty, u kterých vás mrzí, že už skončily.:D
Určitě doporučuji!!:)

02.06.2016 5 z 5