Prozření

od:


KoupitKoupit eknihu

Chloe Saundersová je se svými přáteli na útěku, probouzí nejtemnější síly a... je zamilovaná. Totálně. Jmenuju se Chloe Saundersová. Je mi patnáct a chtěla bych být normální. Ale normální nejsem. Jsem geneticky modifikovaná nekromantka a vidím mrtvé a dokonce je dokážu i probouzet, aniž bych se o to snažila. Tohle rozhodně není normální. Teď momentálně jsem se svými třemi přáteli na útěku před organizací, která nás stvořila. Jsme k smrti vyčerpaní a nevíme, komu máme věřit. A jako by tohle nestačilo, já ještě k tomu všemu bojuju se svými city… Fakt nejsem normální. Závěrečný díl trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218354/nejtemnejsi-sily-prozreni-whU-218354.jpg 4.4130

Série:

Nejtemnější síly (3.)

Orig. název:

The Reckoning (2010)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Galatea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Přidat komentář
anibeni
01. září

Tak tento třetí díl se mi líbil ze všech dílů nejvíc.. bylo tam vše - napětí, překvapení, poznání i zrada..

EffyMerillis
06. srpna

Kniha spíše pro teenagery, která se ale dobře čte. Taková oddechová. Rozhodně to není kniha, u které je nutno přemýšlet.
Myslím, že okolo 15 let bych z ní byla unešená.

Monika82
06. července

Skvělá série doporučuji přečíst :) :)

Symphie
07. dubna

Super zakončení série, jen mě mrzí, že se nedozvím jak to bylo s Cabaly, nebo že by byl další díl? :-D Ráda bych se o nich dozvěděla více... jsem spokojená, že Chloe a Derek jsou spolu. :)

Calla2002
20.11.2017

Další super série ❤
Musím říct že jsem velice spokojená s celým průběhem a samo i koncem XD
Už od začátku jsem byla tým Derek❤
Jenom mi přišlo že byl otevřený konec!? Jak to! :O
Ach jo, teď budu přemýšlet jak to bude asi pokračovat.. Chtěli přece jít hledat Ráchel ne? A ostatní děti..
Je to zmatený, ale stejně jedna z best sérií ;-)

MichaelaMisule
02.11.2017

Báječná kniha, měla jsem ji přečtenou zachvilku. Jen mi přišel neúplný konec zjistila jsem ze jsou ještě dva díly které nejsou přeložené upřímně doufám ze brzy budou přeloženy.

ht.lenicka
08.10.2017

Trochu jsem se bála, protože knihy jsou určeny mladším čtenářům. Ale série mě nadchla. Knihy jsem přečetla za čtyři dny a byla bych moc ráda, kdyby autorka napsala pokračování. Prostě úžasné.

Kačkaknihomol
19.08.2017

Zůstalo mi pár nezodpovězených otázek, konec mi připadal lehce neucelený a odfláknutý. Přesto mě čtení knihy bavilo, vydržela jsem ji číst do dvou ráno! Takže za mě se tahle trilogie podařila, i když byla utnutá v bodě, kdy jsem chtěla vědět víc. Navíc se tady rozjel milostný vztah mezi dvěma nejmenovanými osobami, u kterého jsem skála metr do vzduchu. I když se na svůj první polibek dočkali až ke konci, za což může jedna nejmenovaná osoba (Simone!!!).

0175
16.08.2017

Krásná série. Čtivé, napínavé... avšak konec trošku nedotažený. :( Pokud nebude další díl, veškeré chování postav (především v tomto třetím díle) nebude mít žádný efekt. :( Zvlášť nové postavy, které se tu na chvilku objevily, by potřebovaly vysvětlit, jinak jsou zbytečné a jen zamotají hlavu. Rozhodně ale mohu doporučit všechny 3 díly. :)

*Pájuše*
02.07.2017

Tuhle sérii jsem si zamilovala. Je čtivá, svižná, na YA literaturu velmi vyspělá. Jedním slovem prostě úžasná. I když... to bych nemohla být já, abych se v tom neporýpala - také má své mouchy. A tentokrát jsou to pro mě nedořešené věci a je jich docela dost.
* SPOILER *
Nějak mi přišla nedořešená záležitost s panem doktorem Banksem, resp. jeho duchem a tím nepodařeným "posednutím" Chloe. Škoda, další fanatik skončil jako rohožka bez dalšího využití.
Další jsou démoni - tu polodémonku jsem fakt žrala, mimochodem :D. Ten její pán a vládce či co to byl mi přišel jako super vsuvka, ale nějak jsem postrádala pointu toho, proč zrovna tahle postava tam byla.
A nakonec - perlička na závěr - co ten "tajemný sourozenec"? To taky zůstalo ve hvězdách??? Takové špinavé veřejné tajemství zůstane nezveřejněno hlavním osobám? Nemělo by být náhodou pokračování? Série by to potřebovala jako prase drbání!
* KONEC SPOILERU *
Knihu hodnotím jako nadprůměrné čtivo. Přesto byly chvíle, kdy jsem chtěla autorku pořádně vykrákat za pačesy, protože spoustu mých otázek zůstalo nezodpovězeno a já nemám tu trpělivost, abych si vytvářela svou vlastní verzi odpovědí. Každopádně je to zajímavá série, která stojí za přečtení. První díl byl asi nejslabší z celé série, ale celkově je to slušná YA literatura, i když i tady se milostnému trojúhelníku nevyhneme... nebo jo? :-)

KaileyBlot
25.05.2017

Fakt skvělé zakončení této úchvatné série. Zůstalo pár nezodpovězených otázek, ale jestli to tak autorka chtěla, pak to tak být má a je to v pořádku. Jsou tím ty knihy aspoň zajímavé. V tomto díle se konečně rozvinul vztah, v který jsem celou dobu doufala a opět nebyla nouze o zvraty, napětí a vtip. Všechny tři díly se mi moc líbily a můžu je jen doporučit!

TerraNova
17.05.2017

Naprosto okouzlující třetí díl téhle série. Teda... alespoň první polovina byla fakt suprová. Ta druhá pokulhávala... no, spíš mi jde o ten konec.
Dost mě mrzí, jak to skončilo. Nejenže nevíte, co se stalo s mnoha postavami, jestli žijí nebo ne, ale taky Chloe probudila někoho, kdo nevypadal zrovna dvakrát mile, ale to se přešlo během dvou kapitol a jako by se to nikdy nestalo. Nechápu, asi jsem čekala, že se stane něco víc, že probudí někoho, koho neměla. Ale tohle budí dojem, že ten... cosi, je vlastně omyl a je úplně neškodný. A taky co její schopnosti? Nebudou se s přibývajícím věkem zlepšovat/zhoršovat, až se stane něco, čeho si všimne i normální člověk? Kdo ví. Já teda ne, protože to tam absolutně nebylo řečeno.

No, abych tady je nekritizovala tenhle dost divně otevřený konec, řekla bych, že Chloe se už konečně naučila doříkávat věty. A jestli ne, tak jsem si toho aspoň nevšimla, tudíž to asi autorka dobře skryla a působilo to přirozeněji (:D). Pak tam taky byl konečně posunutý vztah mezi dvěmi jistými osobami a milostná linka se tam zvýraznila asi nejvíc ze všech tří dílů. Taky bych řekla, že se autorce pěkně povedlo postupně pozměnit jejich vztahy k sobě. Protože nikdy nejde lusknout prstem a tadá, všichni se mají najednou rádi.

Takže za mě? Když přehlédnu ten neúplný a nedomyšlený konec (jako kdyby autorka zapomněla dopsat další díl, který by to celé doplnil), kniha byla dobře napsaná a čtivá a celá tahle série byla fakt skvělá, možná mi i bude chybět. Pokud máte rádi u knih temnější pozadí, ale zároveň trošku toho vtipu, určitě doporučuji tuhle trilogii.

Ivuska97
30.03.2017

Až na ten konec, který zůstal otevřený, to je skvělá série. Čekala jsem větší happyend, vážně. S tímhle koncem furt pokračuje děj, jsou stále na útěku a vlastně všichni jsou proti nim. Čekala jsem obrovský zvrat, který to celé uzavře. Žádný zvrat nenastal a já doufám, že se dočkám pokračování. V každém případě se mi celá série četla krásně a doporučuji to každé dívce, která má ráda fantasy a milostný příběh dohromady. :)

Elsa14
27.02.2017

Naprosto krásný konec. Celá série se mi neuvěřitelně líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

LoverBooks
08.01.2017

Skvělé zakončení skvělé série.

MájaM.
24.11.2016

Myslím,že tento poslední díl,byl nejlepší:) Konečně tam bylo i rozuzlení milostného trojúhelníku a vše,jak mělo být:) Mohu jedině doporučit:) Akorát by to chtělo další díl,hodně otázek zůstalo nezodpověděných...

sun.from.ibiza
26.10.2016

Po přečtení mám spoustu otázek, což mě ani trochu netěší :). Ale na to, jak to bylo předvídatelné, se kniha četla opravdu hezky. Tajně doufám, že bude nějaké pokračování.

petra3715
26.08.2016

Moc nádherná knížka a moc bych si přála aby byl i další díl když je tam toho tolik nevyřešeného :((( nejvíce se mi líbil závěr této knížky

Adel13
09.08.2016

Velmi zajímavá série, od které člověk nemohl odtrhnout oči. Bohužel se musím přiznat, (Ti, co knihu nečetli přestaňte číst) že jsem nepatřila do fanclubu Dereka, ale Simona. Jinak se mi knížka moc líbila. :-)

anonym02
31.07.2016

Celá série?WOW ...

Sarfias
30.07.2016

Lehce předvídatelná, leč těžko ji odložit. Asi tak bych charakterizovala poslední díl této série. Moje dušička tajně doufá, že snad bude další díl :) A že by rozhodně bylo o čem vyprávět! Po přečtení tohoto dílu sice něco málo dopadlo dobře...avšak až mnoho dalších otázek vyplavalo na povrch! Doufám tedy, že další díly budou!

RiverSong
13.06.2016

Skvělá tečka za sérií! Stejně úžasné jako první dva díly. Nemohla jsem ji odložit. Opět byla akorát lehká předvídatelnost, ale jak jsem zmínila už u minulých dílů, vůbec nepřekážela. Rozhodně doporučuji! :)

Nikoll2
02.06.2016

Všechny díly jsem přečetla jedním dechem. Děj je tak neuvěřitelně napínavý, že vás nenechá chvíli v klidu. Patří mezi ty, u kterých vás mrzí, že už skončily.:D
Určitě doporučuji!!:)

PeM
12.04.2016

Kdy že bude další díl?.....od první knihy až do této to byla jízda, přečteno během 2 a půl dne....a to je co říct...v první knize se to rozjelo....a mám pořád pocit, že ještě nezastavilo, dobré čtení, zajímavé, bavilo mě to...

Vanda_J
05.03.2016

Četla jsem na začátku tohoto roku a i přes to že originál vyšel už 2010, stále čekám, jestli náhodou nevyjde další pokračování. Z konce téhle knihy jsem pořád měla pocit, že to prostě nemůže být ukončení, tolik věcí s čím by se dalo psát dál! Je to škoda..
Přitom je to povedená série a myslím, že by to ocenilo vážně hodně lidí..

barbora2863
01.03.2016

Čítať knihu o duchoch po večeroch asi nebol najlepší nápad, ale nemohla som sa od príbehu odtrhnúť :) pre mňa najlepšia časť z trilógie.
Veľa otáznikov pribudlo, našťastie aj vysvetlilo, naťahovalo sa to, ale pribudla aj akcia a duchovia... no som spokojná a vlastne aj rada, že som si sériu prečítala :)

vterinka
23.01.2016

Skvělé zakončení celé série. Kniha měla spád, plno akce i překvapení. Doporučuji. ;-)

EvaSupovic
16.01.2016

Tak poslední díl se mi osobně líbil nejvíce ze všech.......napětí, trochu romantika i zvraty......tak to má na konci být :-D

Frajerka
05.01.2016

Jsem na tom také podobně - konec mi připadá neuzavřený, zkrátka jako by měl být další díl. Pokud se ho dočkáme, tak to bude super, do té doby ovšem za mě 4 hvězdy :)
Jinak je ovšem třetí díl stejně povedený jako předchozí dva, bavila jsem se a děj celkem rychle plynul (nebo jsem já četla rychle :D)

luciefeix
27.11.2015

to jsem se zase šíleně nudila ! strácela jsem se v textu ... nelíbilo se mi že kdyz se vsichni sesli nebo se objevila další postava povyprávělo se co se stalo aby byli vsichni v obraze .. poslední díl a za mě hruza


Autor a jeho další knihy

Kelley Armstrong

Kelley Armstrong
kanadská, 1968

Uživatelé mají knihu

v Přečtených180x
v Doporučených21x
v Knihotéce89x
v Chystám se číst114x
v Chci si koupit30x
v dalších seznamech5x