Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, kterou jsem četla.
Děj je od začátku až do konce napínavý. Postavy jsem si oblíbila. Celá kniha se čte doslova jedním dechem. Po dočtení je nutné popadnout druhý díl a pokračovat.
Jsem ráda, že jsem do tohoto skvěle vytvořeného světa zavítala.
Doporučuji!:)

20.03.2018 5 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Téma bylo zajímavé, ale zpracování už pro mne bylo o něco horší.
Důkazem je to, že jsem se dokázala pořádně začíst až po půlce knihy.
Neurazí ani nenadchne.

15.03.2018 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Nápad i zpracování knihy se mi velice líbilo.:)
Jedním z hlavních témat je bolest a násilí, které se však autorce podařilo pojmout velice dobře. Dokázala poukázat na rozdílné pojetí bolesti, na místo odkud z nás pramení a na to to, že pro každého znamená něco jiného.
Samozřejmě byla v knize i jiná témata. Láska rodiny i dvou lidí pocházejících z odlišných míst a kultur, touha po moci, zákoutí a nutné oběti vázající se k určitému společenskému postavení. To vše umístěné do galaxie plné obydlených planet, na kterých žijí odlišní lidé, kteří mají však stejný smysl života. Proud.
Doufám, že na druhý díl nebudeme čekat dlouho.
Určitě doporučuji!:)

10.03.2018 4 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Susan Thomas

Upíři, lovci a láska? To je pro mě ideální kombinace, a proto jsem se na knihu velice těšila. Bohužel se mé očekávání naplnilo jen z poloviny.
Sice se v knize odehrávaly souboje, které od kombinace upírů a lovců očekáváte, ale celkový děj byl místy nudný a nějakou dobu trvalo, než se ''posunul'' dál.
Určitě znám lepší knihy s podobnou tématikou.

05.03.2018 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen mě opět nezklamala. Knížka se četla velice dobře a postavy jsem si ihned oblíbila.
I přes to, že byla budoucnost děje lehce předvídatelná, stále zde byla část s minulostí, která knize dodala potřebný význam.
Doporučuji.:)

24.02.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knížku jsem přečetla jedním dechem!
Sice jsem byla zpočátku zaražena počtem stran, protože klasické milostné příběhy nebývají takto dlouhé. Dva mladí lidé se zamilují, potká je nějaký problém, pobrečí si a nakonec skončí opět spolu.
Tento příběh nabídl však mnohem více. Ukázal lásku mladých lidí opět z jiného pohledu a poukázal na krásy, které se v ní (i v té nejisté) ukrývají. Dokonce jsem se u knihy několikrát upřímně zasmála.
Určitě knihu doporučuji.:)

22.02.2018 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Skrz knihu se dostáváte do úplně nového světa, který může být z počátku lehce matoucí.
Poté vás však děj vtáhne a je nemožné se od knihy odtrhnout. Všechny postavy, království, magie a vlastně celý tento svět je skvěle promyšlený a opravdu stojí za to ho poznat.
Doporučuji!

19.02.2018 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Zpočátku jsem měla problém se do knihy pořádně začíst a měla jsem i nutkání jí odložit a pokračovat později.
Po určité části jsem se však začetla natolik, že jsem knihu odložila až dočtenou.
Určitě jsem ráda za přečtení, protože kniha nebyla pouze o vymyšleném fantasy příběhu/světě, ale o skutečnostech, které nás mohou v životě opravdu potkat.
Doporučuji!:)

17.02.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se četla velice dobře a propojení všech postav bylo skvělé. Byla to pro mne první kniha tohoto typu a už se těším na další.
Doporučuji.:)

04.01.2018 3 z 5

Sólo pre Girl Online Sólo pre Girl Online Zoe Sugg

Za mě rozhodně 5* !
Kniha se četla jedna báseň a stálý vývoj příběhu mne nenechal ani chvíli chladnou.
Jsem velice ráda, že kniha nebyla pouze milostným příběhem, ale nabídla ke čtení mnohem více. Ukázala nám, jakým způsobem může dospívání vypadat a jak je občas náročné převzít zodpovědnost za své činy a také si uvědomit, co je pro nás v životě důležité a co nám ten život naopak znesnadňuje.
Určitě tedy doporučuji přečíst. :)
PS: Zkuste si knihu přečíst v originále!

28.12.2017 5 z 5

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

Stejně jako první díl, i tento jsem přečetla jedním dechem.:)
Ale ten konec?! Stejně jako asi všechny i mě takto otevřený konec vážně až naštval. :D

17.12.2017 5 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Kniha mě naprosto uchvátila!
Nikdy jsem žádnou knihu o revenantech nečetla, a proto mi kniha přišla velice zajímavá a ráda jsem se dozvěděla o další nadpřirozené bytosti.
Samotný děj byl poutavý, postavy jsem si velice oblíbila a kniha se prostě četla jedna báseň.
Určitě doporučuji přečíst! :)

17.12.2017 5 z 5

Posedlost Posedlost Katherine Howe

Upřímně mě tato kniha celkem zklamala. Nápad na děj se mi zdá skvělý, ale samotný děj byl už bohužel takový táhlý a chybělo mi v něm více akce.

17.12.2017 2 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Osobně nemám v knihách moc ráda vyzdvižení a časté zmiňování určité víry, což se mi zde z počátku zdálo jako hlavní téma. Stačilo však přečíst o něco více stránek a názor jsem změnila.
Děj byl poutavý a podle mě i originální. Neměla jsem problém vžít se do pozice hlavních postav, což je pro mě velice důležité.
S chutí se vrhám na další díl.

12.08.2017 4 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Kathrin Lange

Upřímně moc nevím, co si o knize myslet. Poté, co jsem přečetla skvělá Motýlí křídla, jsem očekávala asi něco zajímavějšího a poutavějšího.
Nemohu však říct, že by byla kniha propadák. Nějaké to napětí se tam našlo a závěr mě vážně překvapil.

18.07.2017 2 z 5

Na stříbrné cestě Na stříbrné cestě Alice Moss

Kniha pro mě byla vážně zklamáním. Nejen kvůli ději, který mi přišel přeplácaný, ale také kvůli chybám, které se v knize vyskytují poměrně často. Vynechání písmenek bych jednou, dvakrát přehlédla, ale splést si jména? Chyby se stávají, ale zde toho bylo vážně moc.
Nedávám 1*, protože jsou přece jenom horší ''kousky''.

20.06.2017 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Dceru jsme začala číst ihned po dočtení První, proto pro mě bylo zpočátku trošku zvláštní číst o Američině dceři. :D Poté jsem si však zvykla a stejně jako předchozí díly i tento byl skvělý!

17.06.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mě lehce zklamal a to tím, jak hlavní hrdinka neustále měnila svá rozhodnutí a byla věčně s něčím nespokojená.
I přes to se mi však kniha líbila, protože byl děj velice napínavý.

15.06.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

První díl byl skvělý, ale následující mi připadal o něco slabší. Proto jsem se obávala, dalšího poklesu, ale stal se pravý opak. Závěrečný díl byl také skvělý!
Neustálé napětí mě drželo u knihy jak přibitou a já jsem ji přečetla doslova jedním dechem. Určitě všem doporučuji sérii přečíst. :) Já sama už mám v rukou Dceru a myslím, že mě také nezklame.

15.06.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na pohádky o princích a princeznách jsem už snad dost stará ne? Říkala jsem si před přečtením. Teď však mohu říci, že u mne mají stále své místo.
Lásce se kniha samozřejmě věnuje z její velké části, ale to není to jediné. Popisuje odlišnost lidských životů, chování a charakteru. V realitě sice není rozdělení společnosti tak striktní, ale myslím si, že se natolik neodlišuje.
Určitě doporučuji přečíst!

12.06.2017 5 z 5