Posedlost

V posledním ročníku Akademie svaté Jany v Danversu v Massachusetts to pořádně vře. Studentky se připravují na pohovory na vysoké školy, soupeří o to, která z nich skončí jako nejlepší absolventka ročníku, prožívají první lásky. Všichni očekávají, že dívky velký tlak zvládnou. Jenže se mýlí. Nekorunovaná školní královna se uprostřed hodiny zhroutí s podivnými křečemi a tikem. Lékařská záhada. Nemoc se ale vzápětí rozšíří a brzy už začíná stejnými symptomy trpět stále víc studentek exkluzivní dívčí střední školy. Mají křeče, ztrácejí vlasy, dostávají prudké záchvaty kašle. Školu svaté Anny zachvátí panika, šíří se klepy a dohady, propuká hysterie. Případu se brzy chytnou média a vypuká horečnatá snaha odhalit příčinu potíží studentek. Může za to očkování? Znečištění životního prostředí? Stres? Nebo to snad dívky jen předstírají? Jedině Colleen, která pracuje na zvláštním projektu o čarodějnických procesech v Salemu, si uvědomuje zvláštní shodu okolností. Jejich město se kdysi dávno jmenovalo Salem, a už před třemi sty lety tu skupina děvčat trpěla podobnými příznaky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223290/big_posedlost-yG2-223290.jpg 3.287
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Conversion, 2014

Kniha Posedlost

Tess.96
12.09.2021

Konečně dočteno a že to byla pořádná fuška. Kniha mě zaujala svým námětem, ale nakonec jsem z ní celkem zklamaná. Celkově je to špatně zakončené, vlastně mi to přišlo nedokončené, otevřené a autorka se tématu čarodějnic, nadpřirozena a Salemu mohla věnovat daleko lépe a víc. Nemohla jsem se do příběhu vůbec načíst, místy mi to přišlo hodně zdlouhavé a zbytečné. Takže za mě velké zklamání.

ZÓNA
12.12.2020

Je zajímavé, jak někdo může napsat román podle skutečných událostí tak nezajímavě, jako se povedlo paní Howeové.
U tak hezké ženy bych navíc předpokládal více vášně a odvahy. Více spojitosti mezi minulostí, současností a osobním příběhem...
Román se vleče a je nudně popisována jak minulost, tak přítomnost. Nikterak zvlášť vykreslené postavy, které si nemůžete oblíbit a v tomto ohledu s nimi i soucítit.
Historie Salemu je jistě politováníhodná a osud nevinných žen rovněž. Ale možná je zajímavější přečíst si skutečnou historii, než tuto fikci, byť propojenou se skutečnými událostmi, které se v Americe odehrály.
Román je uhlazený, bez výraznějších zvratů a překvapení.
Autorka se sice v závěru probudila a snažila se být na posledních padesáti stranách knihy aktivnější.
Nicméně. Ani tím nezměnila můj pohled na nepovedenou knihu. Od autorky bestsellerů bych očekával výraznější počin. Ale ne pokaždé se podaří napsat román, který strhne davy. Omlouvám se, Katherine... :-)

Ajrad1981
28.11.2020

No, nebylo tak zlé, jak to po prvních kapitolách vypadalo, ale stejně nic moc.
Na začátku je trochu zmatek v čase, leden je v jednom případě vyměněn za listopad. Zarazil mě gotický styl v Americe, ale o americké architektuře nevím nic, tak možná to je moje neznalost. Ale děsně, fakt děsně mě vytáčelo oslovení Colleenko.

Petruse21
03.06.2020

V době koronaviru tematické čtivo. Ovšem přišlo mi to nedokončené.

Sabina335
07.04.2020

Záhadná nemoc, která napadla dívky ze školy. Co za tuto nemoc může? Docela pěkné čtení.

MalejTucnak
08.03.2020

Pamatuji si, že mě příběh moc nenadchl, ale protože je to už hodně dávno, chci jí dát ještě šanci a přečíst si ji znova.

niknikita
07.09.2019

Když jsem polovinou knihy musela jenom listovat a začala se nudit...nevím, jestli ta třetí hvězdička není spíš za pěknou obálku. Přiznám se, že jsem v některých okamžicích začala mít hysterické pocity z té záplavy zbytečných slov.
Přitom je to paradoxně trochu nedotažený příběh. Nejzajímavější pro mne byl vztah Emmy a Teda a přitom právě tomu dala autorka ve své knize minimální prostor. Škoda.

Veronika33
19.06.2019

Kniha ma celkom bavila bola pútavá a striedanie dvoch časových rovín bolo zaujímavé. Musím priznať, že dejová linka zo súčastnosti ma bavila o trochu viac, možno aj kvôli tomu, že v linke z minulosti bolo fakt veľa postáv (s podobnými menami) a dosť som sa strácala najmä na začiatku. Koniec knihy ma však trochu sklamal, zdalo sa mi to také nedotiahnuté. Napriek tomu som rada, že som si ju prečítala.