Nikola086 Nikola086 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mrazivý příběh, který je napsaný neskutečně čtivým stylem. Pár slz ukáplo... Jsem neskutečně ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a určitě to nebude poslední kniha od autorky.

09.12.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jestli od knihy máte vysoká očekávání, tak ji nečtěte. Zbytečně pak sklízí špatné recenze :)
Mi se kniha líbila, byla to ODDECHOVKA (!!!). Nečekala jsem, že se u knihy budu smát jako blázen, nebo že v ní bude tolik erotických scén... Po knize jsem sáhla, protože jsem chtěla něco jednoduché - proto mě kniha nezklamala. Nemusela jsem nad ničím přemýšlet a jednoduše jsem u knihy vypnula a myslím si, že to je hlavní podstatou této knihy - vypnout.
Knihu bych doporučila lidem bez šílených očekávání a těm s potřebou vypnout a relaxovat u jednoduché knihy :)

03.12.2021 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak tohle bylo zase něco. Při čtení jejích knih bulím jako želva. Naprosto dokonale dokáže psát tak, aby ve Vás text vyvolal neskutečný nával emocí...
Jediné, co mě mrzí je, že se do knihy začtete natolik, že za dva dny je konec :D
Překrásný příběh, kterému nechybí nic. Jestli se Vám líbila Odvrácená tvář lásky, tak tato kniha Vás absolutně vůbec nezklame.
Doporučuji všemi deseti! :)

24.11.2021 5 z 5

Valérie a týden divů Valérie a týden divů Vítězslav Nezval

Knihu jsem četla na doporučení. Hned zprvu řeknu, že je to nejbizarnější kniha, kterou jsem kdy četla. Nedokážu říct, jestli mě to bavilo nebo ne, řekla bych, že asi jo, protože jsem neměla tendenci knihu odložit. Myslím si, že mé hodnocení je takový průměr, který si kniha zaslouží.
Knihu bych spíše doporučila těm, kteří mají chuť po něčem netradičním :)

20.11.2021 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Přečtení knížky jsem docela odkládala a jsem upřímně ráda, že jsem ji nečetla k maturitě. Nemyslím si totiž, že bych z ní pobrala tolik, kolik nyní.
Chvílemi byly některé části až příliš zdlouhavé, zbytečné popisy, bez kterých by se možná knížka obešla.
Celý příběh je neskutečně procítěný, originální, vzal vám dech. Je až neuvěřitelné, jak nadčasové dílo Wilde napsal.
Doporučuji!

17.11.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Pohádka pro dospělé... Krásné oddechové čtení, ve kterém nechybí ani chvilka napětí. Dostanete se do útulného prostředí, které Vás vtáhne dovnitř a Vy si přejete být v knihkupectví.
Chvílemi to bylo dojemné, ale i smutné. Myslím si, že v knize mi nic nechybělo a příběh jsem si zamilovala a užívala každou jeho stránku.
Doporučuji pro klidné večery.

08.11.2021 4 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

Krásné zakončení celé série. Nečetla jsem lepší thrillery, než jsou právě všechny díly této série.
Ale zpátky k tomuto dílu. Není to nejlepší díl série, proto ztrácí jednu hvězdičku, jinak to bylo dokonalé. Člověk se chvílemi bál a přemýšlel nad potencionálním únoscem a nestačil se chvílemi divit.
Agenti FBI mi budou chybět, ale rozhodně se pustím i do dalších knih autorky.

14.10.2021 4 z 5

První díl byl mnohem zábavnější, ale i tento díl sem tam pobavil a člověk si i odpočinul, když pomineme politiku v knize. Trošku to působilo dojmem satiry na nynější celosvětovou politikou.
Každopádně mě Alan Karlsson zase přesvědčil o tom, že mít někde je nejlepší cesta k tomu vyhnout se průserům :D

22.09.2021 3 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Příběh čisté lásky. Naprosto zajímavý a netradiční námět na knihu. Kniha je psaná jiným stylem než jsem zvyklá, ale vůbec mi to nevadilo, právě naopak mi styl sedl a knihu jsem měla velmi rychle přečtenou.
Některé pasáže nebyly ideální, ale jiné to vynahradily.
Jak už jsem zjistila, tak kniha není pro každého, ale doporučuji čtenářům, kteří hledají zpestření ve svém knižním gustu.

06.09.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Zbytečně zdlouhavé. Přišlo mi, že celá pointa byla na posledních několika stránkách a ještě stylem "nevím, jak to ukončit, tak to rychle utnu a hotovo". Každopádně je to i tak krásný příběh a přiblížil mi události Hladových her.
Stejně jak píšou ostatní - nejdříve si přečíst Hunger Games a až pak Baladu, protože jinak by to mohlo zkazit celý dojem a k trilogii by se člověk nemusel vrátit.

29.08.2021 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Neskutečný příběh! Krásně se to četlo, ale chvílemi si člověk musel udělat pauzu, aby "rozdýchal" jisté scény.
Naprosto krásná ukázka toho, že i v pekle existovala byť jen malá naděje. A ještě dokonalejší příklad toho, že nic se neděje jen tak, že všechno má svůj důvod.
Při čtení mi běhal mráz po zádech a s každou stránkou jsem čekala, jak to bude dál. Kniha se zařadila mezi nejlepší knihy v mé knihovničce. Vřele doporučuji!

11.08.2021 5 z 5

Mengeleho dvojče A-782 Mengeleho dvojče A-782 Pavel Baroch

Na knížce se líbilo, že autor do příběhu vložil i odbočky týkající se Holocaustu či jiných událostí, mohla jsem se tak dozvědět i něco navíc.
Co mě ale rozčílilo bylo autorovo oslovování - Pepík Fišer. Absolutně se mi to tam nehodilo, ale kdoví jak to bylo, jestli o svém bratrovi tak sám nemluvil právě Jiří Fišer.

05.08.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha opravdu k zamyšlení. Musím uznat že autorova Farma zvířat byla o kapku lepší, ale ani román 1984 nezklamal. Vřele doporučuji jako výběr z doporučené četby. Další ukázka toho, že ne vždy povinná/doporučená musí být nudná :)

05.08.2021 3 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Přečteno jedním dechem. Cameron opět nezklamal. Jeho příběhy zahřejí u srdce, po tvářích se budou kutálet slzy, ale vždy si u těchto knih odpočinete. Nechybělo i trochu vzrušení. Knihu jistě ocení každý psí milovník.

18.07.2021 5 z 5

Velká žena z Východu Velká žena z Východu Halina Pawlowská

Taková zlatá střední cesta. Vtipné chvilky nechybí, což se u Haliny očekává, ale myslím si, že má lepší knihy.

18.07.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Naprosto čtivá kniha, i když téma není nijak veselé. Líbilo se mi, jak slova dokázala působit na emoce a soucítit tak s mladinkou Bárou.

18.07.2021 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Čekala jsem od knihy daleko více. Oceňuji nápad, ale už se mi nelíbí samotný průběh děje, který by se za žádných okolností nikdy nemohl stát. V porovnání s jinými válečnými knihami je tato spíše jako pohádka.
Největší peklo bylo prvních 200 stran, kdy se vlastně nic nedělo a bylo tam příliš mnoho pro mě zbytečných informací.
Navíc na můj vkus mnoho chyb v knize.

08.07.2021 2 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Ke knize jsem se dostala náhodou a musím říct, že je to zatím nejlepší přečtená kniha tohoto roku!
Neskutečně čtivá, napínavá. Vypráví příběh o statečných ženách, ze kterých by se dal vzít příklad. Myslím si, že by kniha měla mít větší pozornost. A jako bonus - v knize se objevuje skutečná historická postava.

24.05.2021 5 z 5

Velice čtivá kniha, kterou jsem si přečetla díky maturitě. Jestli ji máte v seznamu, tak doporučuji přečíst pokud hledáte nějakou zajímavou a nijak tlustou knihu.

24.05.2021 3 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kratší příběh, který odhaluje ta nejhorší tajemství odehrávající se za holocaustu. Příběh mě nadchl, protože se jedná o přímé svědectví nejen z Osvětimi. Překvapilo mě osvobození tábora, které popisovala, to jsem vůbec nečekala.

24.05.2021 4 z 5