Nikky000 Nikky000 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Vcelku napínavá kniha která vás provede zajímavým příběhem. Nejspíš si nebudete kousat nehty a trpělivě čekat na poslední stránku, ale při špatném počasí s hrnkem kafe je to dobrá volba jak strávit odpoledne.

13.02.2020 3 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Jsem velkým fanouškem příběhů z věznic takže pro mne jasná povinnost k přečtení. A zase mne to nezklamalo. Opravdu zajímavý pohled autorky která si na vlastní kůži zažila pobyt v ruzyňském vězení. Zanechalo to ve mne silný emotivní dopad. Doporučuji.

09.06.2024 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Já myslela že první díl se dá překonat jen těžko.. Ale tohle? Jednou tolik slz, smíchu, smutku a radosti.. Dawn a Spencer jsou ještě lepším párem než dvojička v prvním díle. Každou stránkou se víc a víc ponořujete do jejich životů a sdílíte s nimi všechny dříve vypsané pocity.. Tohle prostě chcete číst.. :)

09.06.2024 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Mono, děkuji ti že díky této knížce, Allie, Kadenovi a jejich příběhu který jsi jim napsala jsem si zase znovu připomněla proč tak ráda čtu. Nevím jak to děláš ale při čtení jsem si myslela že s celou partou bydlím ve Woodshillu a známe se několik let ... To jak umíš popsat emoce, a fyzický kontakt mezi hlavními aktéry je prostě neskutečný. Srdcovka co patří doma do knihovny..

07.06.2024

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

(SPOILER) Myslím že není lepší místo mého dětství kde bych chtěla být. Bohužel jsem knihu četla ve chvíli kdy už ji asi nedovedu tak ocenit a příběh samotný mne už tak neokouzlil.( Neplatí pro chvíli kdy Átrej ztrácí svého Artaxe v bažinách... to obrečím i jako velká holka.) Musím říct že filmové zpracování( myslím tím první díl, ty další neberu v potaz) se mi líbí přeci jen trošku víc. Pokud se ale vracet do dětských let, Nekonečný příběh u toho nesmí chybět...

23.10.2022 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Zase ta moje oblíbená young adult četba. Děj je psaný podle klasické šablony těchto teenage knih ale mne to prostě neomrzí. Je tam všechno co jsem od toho očekávala: láska, hudba, nemoc, spletité vztahy a šťastný konec. Co si víc přát....

23.10.2022 4 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Pohled do cirkusu ze zákulisí kde se toho děje mnohem více než na hlavní manéži. Pokud toužíte po dobovém příběhu s intrikami a žárlivostí okořeněné romantickou linkou je to četba právě pro vás. S kvalitním literárním zážitkem jsem si odnesla i kus vděčnosti za to co všechno mám a nemusím o to každý den s nikým bojovat. Jo, tohle můžu....

06.04.2022 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Nevím čím to,ale nejsem z příběhu nějak nadšená.Nejspíš jsem měla uronit pár slz, mít soucit s postavami a jejich životy, vcítit se do děje,a být plná emocí po dočtení knihy.... ale nic z toho se nestalo. Zkrátka nenadchne ani neurazí.

09.10.2020 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Žádný zázrak to není. Po celou dobu co jsem knihu četla se mi ani jedna z hlavních postav nedostala pod kůži,emoce na bodě nula. Myslím že je důležité aby se psalo o těchto tématech a proto knihu nechci zatracovat. Takže ano, jednou přečíst a dost.

09.06.2020 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tak a jaký život máte vy? Nejlepší kniha k zapřemýšlení jestli to co chceme a máme je opravdu tak důležité jak si myslíme. Knihy s touhle tématikou mne vždycky zasáhnou ale tahle, to je TOP. Po přečtení jsem získala takový osovobozující pocit že nic není tak hrozné jak se zdá.

29.06.2015 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Tak asi takhle- grafický román jsem si koupila při mé mánii Stmívání a vše o kolo toho, Ano román je hezky ilustrovaný,obálka je perfektní, má nápad a představivost, na druhou stranu- kazí to mou představivost. Chci si sama představovat tyto "obrázky" a nepotřebuji aby to za mně dělal nikdo jiný.Chci se začíst do knížky a ponořit se do příběhu, a nee to mít tento komiks přečtený a prolistovaný za den. Pro mně tedy vcelku zbytečné, a velké plus za ilustraci. :)

29.06.2015 3 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Když má být někdo odpudivý tak pořádně...Vytvořit si takhle silnou nenávist díky pár stránkám knížky, to už musí být opravdu dobře napsané... A také že je.. Hlavní hrdina je odpočátku nesnesitelný, nenávistný k sobě i ostatním obyvatelům činžáku a hlavně ta vtíravost do života ostatních lidí... Dalo by se říct že ta je excelentní i když v tom špatném slova smyslu. Po shlédnutí filmu a přečtení knihy ten příběh jen tak z hlavy nedostanete....

04.01.2015 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Stačilo by říct Moje srdcovka. Jako si sebou každý bere všude mobil nebo peněženku. já nosila tuhle knihu.Chtěla jsem každou svou volnou chvíi číst, být v té knize a zase se dozvědět co dostane Ed za úkol. Tímto si u mě Markus získal místečko v těch NEJ spisovatelích. Tak to Markusi nepokaž. :)

03.08.2014 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Chladnokrevné čtení... Popis celého průběhu a následného procesu vás opravdu vtáhne do děje. Občas.. Má to své trhliny, místy táhnoucí se pasáže které jsou pro děj rušivé. Ale co, tohle vlastně napsal sám život....

07.06.2024 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Příběh o první lásce která není tak jednoduchá jak by se mohlo zdát.Nic nového nečekejte, knize chybí energie, emoce a vlastně i trochu více té romantiky..Pokud se na knihu dobře naladíte, můžete to být dobré čtení na pár volných chvilek.

08.04.2022 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kdo by to byl řekl že kniha s takovým tématem bude oplývat tolika emocemi. Když už si myslíte že jste postavy poznali tak, že vás nemůže překvapit jejich jednání vždycky vám připomenou že se mýlíte. Ve stejném duchu se odvíjí celý příběh. Tak Neale, co tam máš dál?

06.04.2022 3 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Znáte ten pocit kdy se vám chce brečet vzteky?? Pokud ne,stačí se jen začíst.. Jak já toho chlapa nesnáším....to co zažívala Kathryn bych nepřála ani svému největšímu nepříteli.

08.06.2021 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Velice chladně a stručně napsaná kniha... Přesně to co jsem očekávala a dostala.

15.04.2021 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Joe Goldberg opět na scéně, kde mu ale tak trošku dochází síly. Zatímco v prvním díle nasadil laťku hodně vysoko, tentokrát už to tak slavné nebylo. Joe už mne ničím až tak nepřekvapil, a leckdy jsem už čekala co přijde. I přes to je to kvalitní kousek, a stojí za to se pustit znovu do světa kde řádí nechutně sympatický vrah.

04.04.2020 3 z 5

Až to budeš číst Až to budeš číst Mary Adkins

Pokud mám knihu zhodnotit alespoň nějakým pozitivem, nejspíš vyzdvihnu to jak se kniha rychle čte. Jelikož je psaná formou mailů a sms zprávami, máte ji opravdu přečtenou během chvilky. Tím asi veškeré klady této knihy končí.Příběh není až tak zajímavý,o hlavních postavách se až tak moc nedovíte, emoce na bodě nula, a nikdo s kým by jste mohli sympatizovat po celou dobu knihy.Zkrátka pokud si knihu nepřečtete o nic nepřijdete.

01.03.2020 2 z 5