Nicol13 Nicol13 komentáře u knih

Ženský Ženský Charles Bukowski

Moje první setkání s panem Bukem a nedopadlo to teda úplně nejlépe. Líbí se mi jak ukazuje svět z té horší stránky... Drogy, špína, chlast, lehký slečny apod. Jediná vyloženě veselá "chvilka" v jeho knihách je ta, kde se objevuje sex. A i ten popisuje tak jako... špinavě... Pak to působí dojmem, že v jeho životě je všechno špatně, ale má to úplně na háku. Jako... určitě je to něco jiného, ale světoborný to fakt není. A rozhodně bych kvůli tomu nevlezla starýmu prasákovi do postele :D Ale nějaký další jeho knížky si asi přečtu.

08.02.2018 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tohle je taková milá kniha. Myslím, že snad nikoho neurazí a nikomu úplně neuškodí si jí přečíst. Již od začátku má jasné "poselství".
A od začátku je téměř jasné jak kniha dopadne a co vám má předat. Přesto ji nejspíš přečtete až do konce.
Za mě je to moc okaté, ale zas... alespoň to pochopí opravdu každý. Není to tedy nijak složitá kniha. Na mě vyloženě nezapůsobila, ale pokud na někoho ano, tak je to jedině dobře.

08.02.2018 3 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu chlapce. Klobouk dolů před překladatelkou. Bylo to něco jiného...
A scénu s kobercem jsem s napětím hltala...
Za mě hodně zajímavý psychologický počin a doporučuji.

14.01.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Eh.. Tak já nevím.
Spisovatelka tam rozjede tolik příběhů, ale nějaké větší rozuzlení se nekoná nebo jsem ho nepobrala. Je to až moc překombinované. Jediný plus tý knihy je, že je to fakt čtivý, to se upřít nedá. Jenže mi to přijde tak nějak nedokončený prostě.
Co se mi nelíbí.. že podle spisovatelky všechny ženský myslí podobně.. aha.. jasně... no... mohla je alespoň trošku odlišit a některým se věnovat trochu víc.
Navíc jsou některý věci celkem neuvěřitelný, ale ok.
Přečtu od spisovatelky ještě jinou knihu a uvidím. Třeba jsem prostě jen sáhla po té horší tvorbě.

31.12.2017 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Já nevím... Tohle asi nebyl úplně můj šálek kávy a nemohu sdílet všeobecné nadšení. Hrozně jsem se na to těšila. Kniha byla opěvovaná, přebal vypadá nádherně a Sedmilhářky se mi líbily.
Jenže u Sedmilhářek jsem způsob psaní tak nějak hltala, tady mě to štvalo.
Byly tam zajímavé chvilky, které udržely mou pozornost na delší dobu, ale jako celek nic moc.
Žádná postava mi nepřirostla k srdci a celé mi to přišlo takové ukňourané a přiblblé.
Podruhé po ní nejspíš nesáhnu, ale úplný brak to není.

25.12.2017 2 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kniha mi byla doporučena. Miluji totiž knihu, Kdo chytá v žitě, tak proto...
Ona tato kniha není asi úplně skvost. Mohla by být napsána lépe. Mohla by být trochu více rozvedená, ne tak přehnaná a podobně, ale i přesto všechno si mě získala.
Pro mě v knize bylo všechno...
Navíc má kniha pro mě plus navíc za to, že odkazuje na skvělou hudbu a další skvělé knihy. Což je super.
Ale chápu, že ne každému musí sednout.

Závěrem jen chci říct, že chci víc... víc toho nekonečna, svobody a tak...

19.11.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Viděla jsem nejdřív film a hned jsem si ho zamilovala, především kvůli jeho hereckému obsazení. Filmová Luisa byla prostě kouzelná!
Od knihy jsem nečekala nic většího, ale nakonec to bylo super.
Ale kdybych neviděla prvně film, dělalo by mi občas problém vcítit se do postav.
Každopádně moje první "setkání" s Jojo proběhlo velice dobře. Určitě sáhnu po druhém dílu i po jiných knihách od ní.

09.09.2017 3 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Jsem asi hnusná, ale dle mého názoru je to zbytečná kniha. Téměř nic člověku nedá. Hrdinové v ní v podstatě omlouvají svojí nevěru, ale ta se omluvit nedá. Manželku lituji, snažila se jak mohla. Prostě, kdo jednou založí rodinu, musí převzít odpovědnost se vším všudy. Musí vydržet i horší chvilky a snažit se je zlepšit. Tohle mi přijde jako souhrn nějaké internetové diskuze a odkrytí něčeho, co by mělo zůstat v soukromí.
Má to maximálně poutavý přebal, nic víc. Nechápu, že píšou ještě pokračování. Vyzpovídat se můžou v kostele...

27.08.2017 odpad!

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Čtivé to bylo... Ale nemám ráda, tak malou slovní zásobu a neustálé opakování slov.
Slovo -rozkošné- mi lezlo krkem.
Hlavní postavy byly takové lehce hloupoučké a konec přeslazený.
Sexu tam je dost, ale mohlo se zajít víc do praktik. To sakra nikdo z téhle doby neumí psát o bdsm?
Na pár večerů to zabaví...

14.08.2017 2 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Za mě silná kniha, která má smysl. Céline je pro mě hrdinkou, za to, co všechno zvládla. Ani z knihy si nedokážu úplně představit, co musela prožívat.
Líbil se mi její postoj na konci.. k celé té situaci. Opravdu nemá cenu se neustále trápit minulostí. Pak člověk nemůže jít dál.
Člověk se k závěru knihy zamyslí, zda je připraven být rodičem, případně, zda již dobrým rodičem je.
Doporučuji.

23.07.2017 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Mně se to strašně líbilo. Konečně něco jiného než upíři, vlkodlaci a zombíci. Jednoduše něco nového a osvěžujícího. Je tam od všeho něco... romantika, napětí, drama, mytologie a fantazie... ale ničeho přespříliš.
Za mě super! :))

06.07.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Já nevím jak to hodnotit. Dle mě byly v knize dost často přehnané popisy zbytečných věcí, které tam nemusely být. Takže na mě to chvílemi působilo dost zdlouhavě. Ve výsledku kniha tedy mohla být kratší.
Příběh pěkný, ale občas to místy vázlo.
Doplnění dopisů u každé kapitoly bylo originální, ale ve výsledku spíše rušivé.
Abych to však jen nehanila, příběh to byl pěkný a dojemný s relativně neočekávaným koncem.

24.05.2017 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Někomu se líbit nemusí, ale mě ta kniha, ten příběh, uchvátil. Především ta obratnost jazyka. Sice relativně plytký děj, který toho v sobě však hodně skrývá... a ta atmosféra! Když se krysař vracel zpět k Agnes, nechápala jsem, co se vlastně stalo, ale cítila jsem úzkost s ním...

05.05.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Hodně silný příběh. Viděla jsem film a když jsem začala číst knihu, řekla jsem si, že film je skvělý, ale kniha asi zas tak dobrá nebude. Nemohla jsem se prokousat prvními asi 30 stránkami. Nechtěla jsem to však vzdávat a díky bohu za to. Tahle kniha mě hodně dostala a obohatila.
Je to nádherné a smutné zároveň. Občas jsem se při čtení cítila hrozně zoufale a i nějaká ta slza ukápla. No prostě... rozhodně doporučuji.
Závěrem jen snad... že film je vážně skvělý, ale kniha o dost lepší. I tak doporučuji obě verze.

02.05.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tak jo... tohle se mi zvláštním způsobem líbilo.
Podobně jako ve Hvězdách tu byly chytré citáty z knih a tak podobně, ale sem se to hodilo.
Margo mě fascinovala. Zaujala mě svým přemýšlením, ale ke konci mě trošku zklamala. Nebo možná mi jí bylo líto a Q taky...

Za mě dobrý.

06.04.2017 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Já se u toho hodně bavila :D Příjemná, vtipná oddechovka. Nic složitého. Myšlenky hlavní hrdinky mě bavily a kolikrát jsem se s ní dokázala ztotožnit a to ani nemusím mít problémy jak ona :D Jen ten děj byl předvídatelný...
A co to melete pořád o 50 odstínech? Přestaňte je pořád někde cpát. Nevím proč je každá druhá kniha srovnávaná s tou totální kravinou. Tohle s tím nemá absolutně nic společného... Boháči tu byli i před touto knihou.. ;)

Mini spoiler: Nechápu jak mohla volat u něj na statku, když signál měli jen u hřbitova ne?

02.04.2017 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Nevím, co si mám o téhle knize myslet. Je určitě lepší než Terapie.. to jo.
Titulky pod čarou mě tak neuvěřitelně štvaly a rozptylovaly.. Totálně zbytečná věc. Jako proč?
To rozdělování vět a divné smrskávání (nebo jak to mám napsat) v jakože napínavých částech a tak.. to taky nebylo nic moc a u mě se to minulo účinkem.
Nechápu, co má tahle kniha předat dál... když většina mamin a otců si to stejně nikdy nepřečte.. a mladýmu to nic nedá.. žádnou naději.. 1 nebo 2 lidi toho fakt moc nezachráněj.
Něco si z toho vzít, by mohli učitelé. Přesně takoví máte být. Trávíte s námi velkou část života, něco nám předáváte, tak byste občas nemuseli být toliko upnutí.
No.. když to všechno sečtu, tak mi z toho vyjde zase nic moc.. Jenže v téhle knize mi alespoň ten hlavní hrdina sedl a i ten učitel. Pro mě Leonard nebyl vůbec divnej.
Za mě asi dobrý (až na některý ty zbytečnosti).

Avšak spisovatel se mým oblíbencem nestane.

21.03.2017 3 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Nevím, zda se mi líbil styl nebo ne.. ale nutilo mě to číst dál.. takže asi jo :D Občas trochu pokulhával děj.. ale jinak ok. Byla tam trocha napětí, trocha té lásky, trocha násilí.. od všeho něco. Jen by mě zajímalo, co se stalo s ředitelem školy.

14.03.2017 3 z 5

Základy BDSM pro začátečníky Základy BDSM pro začátečníky Michelle Fegatofi

Stručná příručka opravdu pro začátečníky.. někdo, kdo se v tomto směru alespoň trochu orientuje.. tak tomu to moc nedá.. i když jsou tam zajímavé postřehy ohledně toho jak by se měl chovat Dominant a jak Sub. Takže jo... celkem to šlo.

12.03.2017 2 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Tak tohle bylo jednoduše skvělé. K autorovi se určitě vrátím.

28.02.2017 5 z 5