Nicol13 Nicol13 komentáře u knih

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Tohle se špatně hodnotí. Všichni víme, že to není úplně dobrý, ale rádi si to občas přečteme. Na odlehčenou.
Tohle si myslím, že byl jeden z těch lepších erotických románů.
Není celá kniha vyloženě o sexu, hlavní hrdinové jsou celkem uvěřitelní, (až na pár záchvěvů, kdy se mi chtělo mlátit hlavou o zeď), má to nějaký ten děj a já osobně jsem se teda i nasmála. Navíc plusové body za to, že tu nebyly fráze, které se opakovaly 153 krát za celou knihu, že tam furt někdo nebrečel a neomdléval. Jako jo.. taky to tu párkrát bylo, ale nebylo to tak strašný.

15.01.2019 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Moje hodnocení nebude úplně objektivní, protože tohle byl můj první větší náhled do severské mytologie jako takové. Filmový Thór kolem mě jen prošel a to ještě s velkým odstupem. Díky bohu.
Nejblíž tomuhle tématu jsou u mě asi seriáloví Vikingové a ty mám ráda.
Takže tahle kniha mi osvětlila dost věcí. Myslím, že pro začátek dobrý. Základní informace byly předány. Kdo chce víc, tak bádá dál :)
Některé části pobavily. Chvílemi to byl i pěknej drasťák :D Ale to se očekává.
Za mě dobrý...

15.01.2019 3 z 5

Kombinovaná strava Kombinovaná strava Ursula Summ

Neoslovily mě recepty, ani způsob jakým je popsána dieta a tím pádem mě vlastně ani samotná dieta neoslovila. Myslím, že jsou lepší knihy na toto téma, především v této době.

16.12.2018 1 z 5

První konec První konec Lauren James

Pěkný román, ale někdy pro mě bylo těžké se jím prokousávat, ač mě bavil. Konec byl parádní :) Určitě si přečtu druhý díl.

14.11.2018 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tahle knížka jako celek není velký skvost a má pár chyb.. ale ta Eleanor, kdo by jí prostě nefandil :) Po dlouhé době mi bude chybět knižní postava. Eleanor jsem si jednoduše hned oblíbila. Měla velice zajímavé postřehy, byla vtipná a svá.
Často jsem se smála, někdy se červenala za hrdinku a občas mi bylo smutno...
Bavilo mě to.
A konec s maminkou mě překvapil.

14.11.2018 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Příběh o neuvěřitelné síle, trpělivosti a bohužel bolesti. O síle samotné autorky - jak přežít, o síle rodiny - jak tu pro ni zůstat. Obojí bylo obdivuhodné, avšak chování některého personálu je celkem hnus.

"Bez lásky svých nejbližších jste k ničemu."

05.11.2018 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Moc se mi líbí jak je to podané z pohledu chlapce. Tak naivně. Ale... viděla jsem před tím film a ten na mě ohromně zapůsobil. Mnohem víc než kniha. Většinou je kniha propracovanější, tentokrát se mi zdálo, že je to naopak. I filmový konec na mě zapůsobil mnohem víc.
Jsou tu však Chlapcovy myšlenky, ty tomu dodávají kouzlo. Někdo říká, že byl Bruno trochu hloupý a podobně, že nevěděl, co se kolem něj děje. Já si myslím opak. Věděl, ale nechápal. Nechápal, že mohou být ostatní zbytečně tak krutí.
A strašně se mi líbí, jak ten konec ukazuje, že mezi Němcem a Židem prostě nebyl rozdíl. Když je stejně oblečete, nerozeznáte je.
A jak Brunovi došlo, co je opravdové přátelství.
Film i knihu doporučuji. V obojím si najdete něco.

18.10.2018 4 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Obálka je teda hrozně "kýčovitá", ale to je maličko i samotná kniha.

Je to jednoduše napsáno, takže jsem se začetla rychle a vtáhlo mě to.
Ze začátku jsem si říkala, že je to konečně nějaká kniha, která se fakt naplno a zostra věnuje této problematice a není to jen plácáníčko, ale jako fakt nářez. Chvílemi z toho je až zle. Jenže ono to právě pak trochu odbočí a ve výsledku je to spíš psycho než vysvětlení vztahu mezi dom. a sub.

Hlavní hrdinka byla arogantní pi*da a ne domina, byla mi totálně nesympatická, vlastně kromě Pavla mi byli nesympatický skoro všichni.

Nedoporučuji slabým povahám a mladším jedincům.

28.08.2018 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Musela jsem tuto knihu odkládat. To, co v ní je popsáno je horror a já to takhle vcelku nezvládla.
Chudák Dave i jiné děti, které to prožívají. Už se nedivím, že si doktoři berou děti stranou od rodičů, pokud mají na těle modřiny. Je to potřeba. Je nutné proti tomu bojovat.
Není to kniha pro slabé žaludky..

20.08.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to pěkný příběh. Milý.
Malý princ působí jako něžný, křehký a roztomilý chlapec. A já si bez velkého popisu konečně dokážu představit hlavního hrdinu...
Ale... Asi jsem tuto knihu úplně nepochopila nebo jí jen nedávám takovou váhu... nebo mi prostě jen nedala nic nového. Jsou tam zajímavé myšlenky, ale to jsou i v jiných knihách. Čím je tato tak jiná? Zvláštní? Jak Vám změnila život?
Mně nijak..

Pro mě se bohužel nestane ničím extra ani životní biblí jako pro mnohé...
Kdoví, třeba časem, ale myslím, že ne. Nemohu doporučit, zda číst nebo ne. Každý tuto knihu vnímá jinak.

20.08.2018 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Takové oddychové čtení. Pobavíte se... Někdy z něho ovšem může i lehce mrazit. Obzvlášť ženy, které s tím mají zkušenost.

12.08.2018 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

No.. Kniha asi úplně není pro jedince trpící depresemi nebo slabší povahy.
Mně totiž přišla hodně depresivní, takže to opravdu nedoporučuji každému.
Je to hodně čtivý, nechápu, že mě to tak vtáhlo. Slyšela jsem o seriálu, ale ten šel mimo mě... Řekla jsem si, že ani kniha mě nejspíš nezaujme, potřebovala jsem něco oddechového, ale tohle... to jsem nečekala. Vůbec to není oddechový.

Celý je to jakoby náhled do dívčina deníčku. A čím se blížíte ke konci, tím to nabírá na rychlosti, až vás to ke konci semele jak vlna a pak... konec... a co je dál? Nic.. prostě konec. Konec jednoho života a možná víc životů?
Je to o životě, o smrti a o tom, že svět se řítí do háje... v týhle knize je shrnuto pár chyb a charakterů, který mi bereme už úplně normálně. Ale normální to prostě není. No a najdou se jedinci, kteří tuhle realitu nedávaj. Není to jejich chyba. Není jejich chyba, že si nezvykli na tuhle dobu. Není jejich chyba, že jsou citliví... Chyba je, že jim nikdo moc nerozumí a nikdo jim téměř nepomůže. Hlavně, že máme příručky, ale čučíme do mobilu a na uších máme sluchátka.
Je to prostě o všímavosti lidí kolem Vás...

Každopádně na seriál kouknu. Snad bude trochu rozvedenější.

21.06.2018 4 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Pěkná kniha, pokud však nemáte rádi lesbickou tématiku, tak ji rozhodně nečtěte.
Pro puritány to taky rozhodně není.
Začátek byl poutavý, střed jsem protrpěla snad víc než hlavní hrdinka, bylo mi jí hrozně líto a bez Kitty to nebylo ono. Ke konci to však bylo dojemné a vtáhlo mě to zpět. Díky rozmanitým popisům spisovatelky jsem všechno procítěně prožívala s hrdinkou.
Moc se mi to líbilo. Popis staré Anglie byl též úchvatný. Na závěr musím pochválit i ten překlad. Některé postarší výrazy mi však daly zabrat (Ještě, že ten gůgl existuje :D).
No a že někomu příjde, že na světě jsou podle knihy skoro samé lesby... To protože je hrdinka sama vyhledávala. Navíc měla sama typický vzhled lesby, tak se k ní hlásily. Nevidím na tom nic zlého.

16.06.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nevím, zda se hodí slovní spojení "nádherná kniha", každopádně je to kniha plná emocí.
Jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla, o tomhle tématu jsem téměř nic nevěděla. Určitě jí doporučuji a budu na ní dlouho myslet.

Navíc musím vyzdvihnout krásný přebal knihy.

01.06.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Schönes Buch. Nádherná kniha... Originálně podané téma, o kterém je napsáno již mnoho knih. Ale tahle je vážně čtivá. Nemohla jsem se odtrhnout.
Paní Smrt jsem si oblíbila... i Liesel... i Rudyho... vlastně skoro všechny.

Jinak ta němčina tomu dodávala říz :)

15.05.2018 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Tak já budu k této knize skeptická a lehce přísná...
Už v příběhu je napsáno, že nemůžete člověka do změny nutit... že si na to musí přijít sám. Už jenom proto si myslím, že nemůže kniha někomu převrátit život vzhůru nohama. Jako jo...má to zajímavou myšlenku a neříkám, že jsem nad ní nepřemýšlela... ale vnucovat někomu jak je ta kniha úžasná a že se vám po tom změní život a podobný žvásty... to mě osobně prostě odrazuje.
Navíc.. pokud chcete provést změnu, která se týká více lidí, musí s ní více lidí souhlasit. Nelze si třeba v hnijícím vztahu říct... tak já se změním a hned bude všechno jiné! Musí se chtít změnit oba. Ale pozor...přijde zázračný lék... řeknu tomu člověku kratičký příběh o myšičkách a lidech a tradáá, hned se bude chtít změnit.
Abych nebyla jen zlá, tak samozřejmě je téměř vždycky lepší se někam hnout, než stát na místě. Takže někomu může tahle kniha pomoct. Já se nedozvěděla nic nového.
Alespoň je příběh tak krátký, že vás nenaštve, když si ho přečtete.

05.05.2018 1 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Eh... Co jsem to právě přečetla? :D Ale jo. Líbilo se mi to. Bylo to ujetý, vtipný a bavilo mě to. Takovej ten příběh, co vám zůstane v hlavě. Na to, že to mělo tak málo stran, tam toho nacpal fakt hodně :D Člověk se u toho zasměje a pak ho to donutí se přece jen trochu zamyslet. A nemyslím si, že je to vyloženě o vegetariánství/veganství... nýbrž celkově o člověčích hodnotách... O úctě a tak podobně. Máme to fakt celé nějaké pomotané. A tady vám to ta kráva flákne pěkně do obličeje a nebere si při tom servítky :))
Doporučuji :)

01.05.2018 3 z 5

Obraz Obraz Jean De Berg (p)

Příběh O se mi líbil trošku víc. Tohle je dosti podobný styl. Avšak na to, kolik to má stránek, jsem se občas nutila číst dál. Závěr se mi líbil asi nejvíc.
Má to v sobě určité kouzlo. Je to něco jiného než novodobé erotické romány.
Jen škoda, že u nás není tato kniha tolik známá.... no... a možná je to dobře.

22.04.2018 4 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Po dlouhé době jsem sáhla po rozvojové četbě a dočetla ji. Ke konci mi to však dělalo trochu problém. Nemám ráda takovéhle knihy. Myslím, že na většinu těch věcí člověk musí přijít prostě sám. Jak už to bývá, tak většina lidí se z těch knih stejně neponaučí. Autoři to vědí a jen těží z cizího neštěstí. Tahle kniha je podána tak, že vás ze začátku zaujme, ke konci už mi přišla dost egoistická a s něčím jsem nesouhlasila... Ale o tom to je. Co se mi na knize líbí, že je napsaná jednoduše a vážně to funguje.
Našla jsem tam i pár zajímavých rad,
takže pro mě není úplně nejhorší.

08.04.2018 2 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Pokud jsem dobře pochopila, je toto rozšířené vydání Krásné z Roissy.
Pro mě je to zajímavá kniha. Co se týče stylu psaní a rozmanitosti popisů (všeho, nejen aktů), tak je to skvost v tomto žánru. A je o to cennější a zvláštnější, že jej napsala žena.
Není to žádné plytké vyprávění, kde se propírá jedna omáčka dokola...naopak obsahuje i dost, dá se říct, hlubokých myšlenek.
Je to takové lehce depresivní nahlédnutí do našeho nitra, kdy vlastně každý může sklouznout na "špatnou" stranu (je-li opravdu špatná?) a to s těmi nejlepšími úmysly a pak, když mu to všechno dojde, není cesty zpět.
Navíc je tu konečně popsané bdsm v jeho syrovosti... a ne jen nějaké plácáníčko rukou po zadku a kousání do rtů.
Mně se to líbilo, ale zřejmě nedoporučuji pro slabší povahy.

27.03.2018 5 z 5