Nicol13 Nicol13 komentáře u knih

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Po literární stránce je tato kniha slabší, po té obsahové je to o něco lepší. Chvilky poezie byly v knize zbytečné, rušivé a na mě osobně dojem neudělaly.
Co se mi líbí, jsou ilustrace i ten obsah.
A to především tím, že nebyl nijak složitě napsán a mě v dané životní situaci opravdu něco málo dal - především jiný úhel pohledu, který zrovna teď potřebuji. A to o tzv. rozvojových knihách úplně nepíšu.
Při čtení příhod ze zdravotnictví, musím uznat, že mnohdy i já říkám často omílané věty a možná se nad tím teď víc zamyslím. A cedulka "NEKLEPAT" mě u doktorů neskutečně vytáčí. Poslušně čekám a doktor mě pak nechá samotnou v čekárně hodinu (nepřeháním) :D

08.03.2024 3 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Má druhá kniha od této autorky a již není pochyb o tom, že si jí zařadím mezi své oblíbence.

Pořád jsem to já i Poslední věta mají pomalý rozjezd. Na začátku se nic moc neděje a občas mi dělalo problém se začíst. Hrdinové si žijí svůj život a spisovatelka nás s ním pomalu seznamuje a zasvěcuje nás a pak se to všechno semele, začne to mít rychlý spád a vy se nemůžete odtrhnout, jen lapáte po dechu a pak je... konec.

Líbí se mi s jakou vervou si spisovatelka ověřuje všechna fakta. Ta kniha je o to cennější. Ty pocity a vše kolem... Vše je tak skvěle popsané. S úctou a pokorou.
Ponořila jsem se, díky příběhu, nejen do světa hudby, ale i do světa této hrozné nemoci.
Je to silná a nádherná kniha, plná nejen emocí, ale i důležitých informací.

02.03.2023 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Absolutně jsem nepochopila smysl předehry.

Slovní souboje Kateřiny a Petruccia mě dost bavily. Co následovalo potom, už mě tolik nebavilo.
Při čtení jsem měla solidní zmatek v postavách. Musela jsem se často vracet k jejich popisu.
Jako divadelní hra to může být o dost lepší. Nejspíš v ní víc vynikne humor a k postavám si přiřadíte obličeje, tedy se tolik nepletou.

04.05.2022

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Tohle mě hodně bavilo. Napínavý příběh a skvělý náhled do úplně odlišné mysli.

31.03.2022 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tohle dílko se mi líbilo. Mám ráda příběhy tohoto ražení. Vyprávění příběhu skrze dopisy bylo originální a za mě skvělé. Bavilo mě dozvídat se informace o osudech slavných zemřelých. Navíc většina z nich jsou i mí oblíbenci. Jenže.. to byl ten nejhlavnější důvod, proč jsem knihu četla a vlastně po ní i sáhla. A tak trochu jsem čekala, že tam toho bude víc. Dopisy a slavné osobnosti jsou hlavním tahounem celého románu. Hlavní postava se tak nějak hledá, takže není vůbec výrazná. Někomu to tedy nemusí sedět. Protože je pravda, že námět je originální, ale napsané to mohlo být trošku lépe. Ale zase na první knihu dobrý ne? :)

Závěrem - mně se líbila, ale chápu, že z ní není každý úplně odvařený.

14.09.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Lituji, že jsem knihu tak dlouho odkládala. Rozhodně nezklamala. Bohužel pro některé země je děj příběhu stále aktuální.

Jsem vážně ráda, že jsem si to přečetla. Pomohlo mi to osvětlit si nejen některé principy, ale i část dějin, která není tolik propíraná. Jen jsem si k tomu musela najít souvislosti, abych to celé lépe pochopila. Za mě by podle tohoto mohli klidně vyučovat ve školách.

14.09.2020 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Páni... Tohle bylo... drsný.

Květnaté věty a barvitý jazyk knihy mi dělaly ze začátku problém, ale pak jsem si zvykla a zamilovala si to.
Spisovatel na vás přenese tak ponurou atmosféru, jakou jsem dlouho nezažila.
Pociťujete napětí a úzkost už na začátku, kdy vlastně ještě nevíte o co jde, ale jen tušíte.
A ten špatný pocit graduje, čím víc se v příběhu posouváte.
To nejde dost dobře popsat, to si musíte přečíst.
Chvílemi mi z toho bylo hodně úzko.

27.04.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Hodnotím knihu až po určité chvíli a ač to nebývá zvykem, vůbec si nepamatuji jak dopadla a vlastně ani moc o čem byla.
Z toho pro mne vyplývá, že obsahovala pár napínavých částí, ale to bylo vše.
Myslím, že existují mnohem lepší thrillery/detektivky.

18.02.2020 2 z 5

Vzdechy a povzdechy Vzdechy a povzdechy Richard Skolek

Vtipné, originální a čtivé.
Nejvíc se mi líbila Spíž, Politika a Internet.

10.02.2020 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Začnu přebalem knihy.
Nová obálka je sice pěkná, ale k názvu se moc nehodí.
Spojení typů lidí je nevšední a pěkné.
Vyprávění hlavního hrdiny se mi zamlouvalo. Viděla jsem v tom trochu podobnost s Holdenem z Kdo chytá v žitě a to já mám ráda.
S pomalým rozjezdem musím bohužel souhlasit, ze začátku se to velmi táhlo.
A i s koncem musím souhlasit s blonďatou.luc, já ho totiž nepochopila vůbec.
I tak je to milé oddychové čtení.

Film jsem viděla už před dlouhou dobou, ale je pěkný, má sympatické herecké obsazení a možná se mi i líbil víc, než kniha.

26.01.2020 4 z 5

Jakože v některých chvílích je to trefný, občas hodně přehnaný, ale člověk si po chvíli zvykne.
Bavily mě ty rozdíly v myšlení a úhly pohledu.

Na to, že nemusím příběhy humorného žánru, které dopředu varují, že v knize bude vysázen jeden vtip za druhým (a povětšinou to fakt není vtipný),
tak tahle mi sedla. Nevím jestli to bylo mým rozpoložením nebo daným tématem, ale za mě dobré oddychové čtení :)

15.01.2020 3 z 5

Zakázané pohádky Zakázané pohádky Alexander Nikolajevič Afanasjev

To je taková ptákovina (doslova), že se to snad nedá objektivně hodnotit :D
Přijde mi to spíš jako exkurze do počátků dnešních vtipů.
Takový svěží vánek do naší doby plné rádoby "inteligentního" humoru.

Kroutila jsem u toho hlavou, ale něco pobavilo.
Co se mi ale líbilo jsou ilustrace, ty jsou tak divný, až jsou dobrý :D

15.01.2020 3 z 5

Jablko ze Sodomy Jablko ze Sodomy Lenka Blažejová (p)

Nevím úplně jak hodnotit. Troufám si říct, že na české poměry je to zajímavé až nevídané počtení z tohoto okruhu. Některé povídky jsou silný nářez a tělo mi tedy nerozehřály, jak píše Blancheerka. Každopádně se toho neznalý člověk hodně dozví. Autorka zabrousila opravdu do hloubky. Poslední dvě povídky byly drsné, ale dost poučné.
U té poslední by mi vůbec nevadilo, kdyby to byla samostatná kniha.

16.11.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Já to snad nedočtu. Ač se sebevíc snažím, tak mi to přijde děsně utahaný až nudný.
Audiokniha má alespoň atmosféru. U knihy se nechytám a nebaví mě.

22.10.2019 1 z 5

Na světě nejsou jen pomeranče Na světě nejsou jen pomeranče Jeanette Winterson

Tak tohle se mi četlo celkem těžce. Mám z toho celého smíšené pocity.
Vůbec mi nesedl autorčin styl.
Vkládání dalších příběhů do toho hlavního mě hodně rušilo (ač byly i ostatní příběhy zajímavé).
Jinak je to velice originálně podané.

Doslov na konci mě jen přesvědčil o tom, že to není obyčejná kniha a zaslouží si pozornost, už jen kvůli danému tématu.
Avšak nic jiného si od autorky nejspíš nepřečtu.

19.06.2019 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Komentář obsahuje spoilery!

Styl psaní se mi líbil. Možná to byl hlavní důvod, proč jsem četla dál. Navíc jsem čekala, co se z toho vyvine, protože hlavní hrdinka byla ve velice zoufalé situaci hned ze začátku.. Líbilo se mi, že to nemá typický happy end, ale konec mohl být vážně lépe vyřešen.
Nelíbilo se mi moc začlenění 11. září, ale to je můj osobní názor.

Co mě však zarazilo, byla konečná část s Gabem. To jako vážně nepřišel nikdo z příbuzných za celý týden k němu domu jo? Já jako nevím, ale být jeho matkou, tak mám o něj strach a minimálně se jdu za ním podívat.

S tou novou identitou.. to taky asi nebude takhle úplně jednoduchý ne?

Takže závěrem.. Bylo tam pár nepřesných věcí, nelíbilo se mi zapojení 11. září a dost situací bylo neuvěřitelných. Spisovatelka si tam nabrala hodně témat, které je nutno buďto více prozkoumat nebo popsat okrajově. Konec byl takový uštíplý. Avšak poprala se s tím vším celkem obstojně. Jako plus vnímám, že je to celé čtivě napsané.

Pro mě tedy nic extra, ale chápu, že pro někoho to mohlo být velmi dobré čtení.

19.05.2019 2 z 5

Rozepnutá Rozepnutá Nicki Reed

Rozepnutá je fakt pitomej název...
Ale jinak mě to bavilo. A dost. Ze začátku jsem si říkala, že to je zas nějaká ptákovina, ale pak se to slušně rozjelo a jelo to až do konce. Některé postavy jsem si zamilovala.. Třeba Ruby byla skvělá a BJ taky. No.. a teď mi ty holky chybí :D Jen tam mohlo být víc chlapů a trochu víc rozebrané pocity Marka.
Rozhodně to není náročné čtení.

05.05.2019 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Není to žádná knižní perla. Je plná klišé a mohla být propracovanější, ale já nemohu hodnotit jinak...
Sparks je jednoduše můj oblíbenec. Moc se mi líbí konec, kde je popsaná láska v důchodovém věku. Třešničkou na dortu je zjištění, že spisovatel bral inspiraci pro příběh v reálném páru.

Doporučuji i film. Je starší, ale též moc pěkný.

29.04.2019 4 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Pár slabých chvilek k zasmání tu je.. Ale to je tak vše. Kniha se snaží být za každou cenu vtipná a to jí škodí. Jednu chvilku se smějete.. a hnedle to zabije nějaký trapnější fór a zkazí to ten moment. Všeho moc škodí.
Doporučuji pro nenáročné.

10.02.2019 2 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Takové hodně překombinované mi to přišlo.. Jako potencionál to má, ale děje se toho zbytečně moc..
Radši bych se toho dozvěděla víc o Sally a Haně.
Pachatele jsem tak nějak tušila.. Přesto mě závěr překvapil.

10.02.2019 3 z 5