Nerissa Nerissa komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásné, dojemné, vtipné, milé... Budu muset přečíst ještě jednou, abych si knihu totálně vychutnala, protože začátek je dost zamotaný :).

30.11.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Dala bych 2,5 hvězdičky kdyby to šlo. Nebylo to vyloženě špatné, ale byla tam snad jen jedna jediná sympatická osoba a ta byla trochu hloupá a hodně naivní. Ostatní byli nesympatičtí a tak hrozně moc protivní. Nic mě nenutilo jim fandit nebo se o ně bát. Byli mi naprosto fuk a to mi u knížky, která má být trillerem vadí. Chci hrdinům fandit a bát se o ně. Před koncem knihy jsem ani nevěřila jejich jednání. Přišlo mi nelogické a autorkou násilně protlačené, aby kniha skončila, jak chtěla ona, ne jak chtěl příběh.

20.10.2020 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Stejně dobré jako první díl, pro mě možná ještě o trochu lepší. Kingovi dětští hrdinové jsou skvělí.

12.10.2020 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Knížku jsem si chtěla přečíst do výzvy. A proč ne? Anotace zněla velmi dobře a knížek na podobné téma jsem moc nečetla. Přečetla jsem ji na své poměry velmi rychle. Ale pocity z ní mám rozporuplné. Vlastně na příběhu a jeho logice bylo všechno v pořádku a knížka byla čtivá. Nemohla jsem se od ní utrhnout, ale něco mi tam vadilo. Postavám jsem nevěřila jejich role. Nevěřila jsem, že Janin je tak milá a sladká, jak ji autorka často popisovala. Já jsem ji viděla jenom jako děsného spratka. Neviděla jsem Hannah jako ženu, kterou mají všichni rádi, ale jako hysterku, která nedokáže připustit, že se jí věci vymykají z ruky. A Christopher mi neseděl jako pozorný a milující manžel. On byl jen zaslepený hlupák, který neposlouchal manželku a málokdy odborníky a přes všechny důkazy situaci stále dokola podceňoval. Na druhou stranu všechno tohle chování bylo vysvětleno, jen ne dostatečně. Shrnula bych to tak, že mi chyběla lepší psychologie postav - abych pochopila z jejich jednání, proč se tak chovají a ne jenom z toho, že to řekli (jestli mi rozumíte :) ). Opakování stále stejných epizod toho jak Janin "zlobila" tomu také nepomohlo.

12.10.2020 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Měla jsem velký problém to dočíst. V podstatě žádný děj, hlavní hrdinka je buď protivná nebo se jí podlamují kolena, omdlévá nebo je protivná. Další díly číst nebudu.

29.09.2020 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tohle se tak dobře četlo... Rozhodně to nebylo mistrovské dílo, ale horor jsem dlouho nečetla a tak mě občas i zamrazilo a možná jsem i maličko bála... Jak už to v hororech bývá, tak hrdinka byla poměrně hloupá. Asi bych nezapomínala zavírat okna, pokud bych věděla, že venku běhá strašidlo nebo si aspoň pohlídala stmívání, abych se netoulala po tmě po temném a strašidelném lese. Ale nelogické chování k hororům patří.

10.08.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Potřebovala bych dát 3,5 hvězdičky :). Váhala jsem kolik dát. Nakonec dávám 3 a to z toho důvodu, protože se mi kniha hrozně těžko četla. Nevím proč, ale z nějakého důvodu mi nevyhovoval styl psaní. Nemohla jsem se začíst. Ale určitě bych doporučila. Celkem dobrá zápletka, i když se zhruba v půlce knihy se dalo odhadnout, kdo je pachatel. Každopádně moc hezký smysl pro humor, který v detektivkách moc často k ... přečtení není :).

03.08.2020 3 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Mě se to nelíbilo. Detektivní zápletku jsem nečekala a ani tam nebyla. Co mi ale vadilo byly dialogy, které byly hrozně nepřirozené a strojené. Remy - hlavní hrdinka, byla docela fajn. Ale Basile? To byl prostě hajzl. Tři čtvrtě knihy nadává Remy do kurev nebo děvek a najednou ze stránky na stránku ji miluje? A proč? Protože má pěkný prsa, krásnej zadek a ..? No nevim, no. A proč se zamilovala ona do něho to už nepochopím vůbec... Co víc k tomu napsat? Prostě jsem nebrala logické pochody, které se tam odehrávaly. Zrádce v policejních řadách byl jasný od začátku, protože prostě stereotyp... Jestli se vám líbil námět, tak raději vyzkoušejte Hodná holka. O moc lepší. Možná to není tak akční, ale aspoň to dává smysl.

15.07.2020 2 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Doporučuji nečíst komentáře. Docela snadno z nich odhadnete celou pointu příběhu, i když asi nikdo nenapsal vyloženě spoiler. Jinak knížka se mi moc líbila. Dějově bohatá určitě nebyla, šlo především o psychologii postav. 5 hvězdiček jsem nedala jen z toho důvodu, že je to sice dobrá kniha, moc hezky napsaná, ale za dva měsíce na ni zapomenu... A možná taky proto, že jsem tomu úplně nevěřila, i když v ději nebyly žádné chyby nebo nelogičnosti. Poslední věc - je to kniha spíš pro ženy než pro muže. Ti si tam toho asi moc nenajdou. Ale pokud máte rádi psychologické knihy s troškou romantiky, tak do ní jděte. Jen nečekejte thriller nebo detektivku.

09.06.2020 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

(SPOILER) V tomto komentáři asi shrnu celou sérii, ale hlavně budu mluvit/psát o posledním díle - Winter. První dva díly se mi docela líbily. Vím, že nejsem cílovka, ale kdyby mi bylo těch 16 let, tak bych to zbožňovala. Teď jsem už kritičtější a od knížek čekám víc. Ale s tím jsem do toho šla a ze začátku byla docela příjemně překvapená. Neobjevila jsem tam nic hlubokého, ale bylo to čtivě napsané, originální a stránky vyloženě utíkaly pod rukama. Tak jsem se dopracovala až k Winter. Nevím, jestli to bylo tím, že to bylo už příliš mnoho young adult literatury a stránek během několika dní, ale už mě to nebavilo. Povstání na měsíci mi připadalo tak moc naivní, že jsem to nedokázala jen tak přejít. Dám příklad: jsou vytvoření vojáci, bestie, které zajímá pouze lov a zabíjení, jsou plní vzteku a touhy pro krvi, lidé jsou pro ně hlavně žrádlo - doslova. Ale přesto se je naše hrdinky rozhodnou začlenit do společnosti výměnou za jejich pomoc. Navrátit jim zpátky jejich život. A co k tomu je potřeba? Slib jejich alfy, že se budou chovat slušně... problém vyřešen a jdeme dál. Opravdu by to bylo tak jednoduché? Opravdu se dá věřit tomu, že by to dopadlo dobře a nestalo se hodně ošklivých věcí, až se do společnosti zařadí? Žádné nehody, předsudky, strach a nedůvěra? A podobných věcí, který by nefungovaly a kterým jsem nevěřila, tam bylo mnohem a mnohem víc a to mi teď, kdy už nejsem cílová skupina, nestačí jako vysvětlení. Asi polovinu knihy jsem se těšila, až to všechno skončí, ale bylo to natahované do nekonečna. Mám ráda dlouhé knihy, kde je příběh pečlivě i pomalu rozvíjen, ale všechno v něm musí mít nějaký smysl. Tady se dalo cca 200 stránek vypustit a příběhu by to výrazně neublížilo. Jen by kniha přišla o spoustu náhodných setkání, únosů a zatčení. Co dál? Snad už jen zbývá říct, že strašně moc překlepů v textu a lapání po dechu příběhu na kvalitě také nepřidalo :).

02.06.2020 2 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Nebylo to špatné, ale atmosféra na mě nějak nezapůsobila. Kingovi knihy jako To nebo Hřbitov zvířátek mě vyděsily daleko víc a zanechaly trvalejší stopu. Ale jako vždy vynikající vykreslení charakterů a budování příběhů.

26.05.2020 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Trochu mě překvapuje hodnocení, které je velmi kladné. Mě kniha hodně nesedla a nebavila mě (možná proto, že film je jeden z mých oblíbených a kniha se mu moc nepodobá). Ale podle mého názoru bylo hodně poznat, že autorka knihu psala velmi mladá a některé scény byly nedospělé, povrchní a hrdinka se chovala... no, jako husa :). Vlastně téměř celá kniha ve mě vyvolávala pocit, že se autorka skoro až násilně snaží vyvolat nějaké pocity, které z mé strany z valné většiny nepřicházely. Film se mi líbil o moc víc.

21.05.2020 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skoro celou dobu super příběh. Postavy realistické, vývoj děje tak nějak přirozený a neuvěřitelně rychle gradující. Ale to rozuzlení - respektive vznik kopule... To asi ne-e... Škoda, u mě to knížku hodně, hodně srazilo.

04.08.2016 3 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

A mě se to líbilo a hodně příjemně mě to překvapilo. Kouzla mi tam vůbec nevadí. Není jich tam tolik a knížce to dodává takovou pěknou středověkou atmosféru, kdy si představujete čarodějnice na košťatech (a dalším nářadí) slétávající se na sabaty, strašidla obcházející kolem a lidi zamykající na pentlice. Je pravda, že děj je o ničem, ale knížka se čte pěkně, rychle a svižně. Za mě rozhodně ANO :-)

04.03.2015 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak já nevim... První díl jsem hltala. Dlouho se mi nestalo, že bych četla do tří do rána. Druhej ještě ušel, ale už se opakovaly náměty a nějak to postrádalo štávu a Katniss, byla občas na facku. A třetí to završil. Tam by si zasloužila víc než facku - no, ono taky dostala víc než facku.
Síla vzdoru se mi nelíbila. Dojem z toho veškerý žádný a celé mi to přijde tak nějak odbyté. Nevím, myslím, že nejlepší by bylo zůstat u prvního dílu a nerozvádět to o další knihy. Ty celý dojem hodně zkazily. Když jsem dočítala první, myslela, že budu mít další nejoblíbenější knihu. Teď vím, že už ji víckrát neotevřu.

19.11.2013 3 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Tuhle poslední knihu jsem z celé série četla asi nejdéle a asi nejméně (spolu s první částí Hostiny pro vrány) mě bavila. Nebyla tam většina mých oblíbených postav, Jonem Sněhem počínaje a Danny konče, a ty, které byly... No, když řeknu, že se jejich příběh neubíral směrem, který by mi vyhovoval, tak budu laskavá :-). Ale na druhou stranu je to dobře. Příběh je nepředvídatelný, v každé kapitole se stane něco zásadního a čtenář se opět opravdu nenudí.
Překlad byl už zmiňováň tolikrát, že to asi nemá cenu...
Takže pro mě: Kde proboha vázne další díl?!!

22.02.2012 4 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

:D :D :D
Když nic jinýho, tak musím říct, že mě knížka několikrát vážně rozesmála... I když to asi nebyl tak docela úmysl paní autorky... Nic proti Noře, ale ta holka je uplně mimo...

07.01.2012 2 z 5

Konec světa Konec světa Mark Chadbourn

Když jsem četla všechny ty nadšené komentáře, tak jsem se opravdu nemohla dočkat, až se do knihy pustím, ale bohužel mě velmi zklamala. Uznávám, že nápad byl celkem dobrý, ale nelíbil se mi styl psaní, nelíbili se mi "hrdinové" a ze všeho nejvíc se mi nelíbily dialogy. Většinou hloupé a stále dokola opakující to a samé, jak nikdo nechápe, co se to děje a proč se to děje zrovna jim, a ten kdo něco věděl, tak to nikomu nechtěl říct.
Navíc mě opravdu rozčilovalo, že hrdinové se chystají zachránit svět, vědí že po soumraku, jim hrozí největší nebezpečí a ono je nenapadne nic lepšího než se ožrat a potulovat se venku, jako by byli na výletě. Pak se jen diví, cože se jim to zase proboha stalo a proč se jim to stalo.
Takhle kniha vážně nebude patřit mezi mé nejoblíbenější a pochybuju, že bych se donutila ji kdy znovu přečíst. Ne, vážně se mi nelíbila. Pro mě neměla žádnou hloubku. Nic co by mě donutilo se zamyslet, fandit hrdinům, aby přežili (naopak, už v polovině jsem doufala, že všichni umřou a bude klid)...

15.10.2011 2 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Trapas... Co víc o týhle knize (snad i celé sérii) říct? Snad jen to, že tam kde člověk přestává vrtět hlavou nad myšlenkovými pochody autorky se začíná královsky bavit a smát... Možná škoda, že to nebyl záměr L. J. Smith... Takže dvě hvězdičky za to, že mě to přes ohromnou ztrátu času přeci jen pobavilo a vím, čeho všeho jsou spisovatelé schopni...

04.09.2011 2 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Tak tohle je kniha, která prostě zanechá dojem a vzbudí pocity. Většinou nechuť a snad i hněv nad společností a hyenismem, kterého je jedinec schopný a který je společna ochotná tolerovat...

04.09.2011 4 z 5