Nelin Nelin komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh Harryho Pottera je nesmrtelný. Mám doma všechny díly a vždy se k nim ráda vracím. :))

02.02.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Kniha je náročnější na přemýšlení, ale vyvolává ve mě jisté emoce. Když jsem dočetla všechny díly, nechtělo se mi číst nic jiného. Jednoduše- Ty knihy ke mě přirostly. Je to asi nejlepší díl.

07.11.2012 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Mrzí mě, že jsem Znamení Athény měla přečtenou tak rychle. Knihy od Riordana jsou opravdu bezkonkurenční. Spisovatel se nevěnuje zbytečnostem a díky tomu děj nevázne. Když na konci Percy s Annabeth spadli do Tartaru, tekly mi slzy. Moc se těším na čtvrtý díl. Skončilo to otevřeně.

20.04.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Wůhuu... Asi zatím nejlepší dystopie, která se mi dostala do rukou. Jediná kniha v poslední době, která mě neuspávala, ale naopak probouzela. Na konci jsem byla tak rozpolcená s zmatená, že ani nedokážu napsat ani recenzi...
Doporučuji !!!

21.12.2014 5 z 5

Znovuobjevení těla, vzkříšení duše Znovuobjevení těla, vzkříšení duše Deepak Chopra

Knihu doporučuji čtenářům, ale i nečtenářům. Není to sice četba na několik hodin, člověk na to musí mít náladu, ale ten, koho zajímá lidská duše a psychika, touto knihou nepohrdne. :)

11.11.2014 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na knihu si nedokážu udělat pořádný názor. Na jednu stranu si říkám, vždyť je to pohádka pro děti, ale není. Je to celkem složitý a (ne)smyslný příběh.. :)

20.08.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Až na ten konec úžasné :) Poslední kapitoly se mi zdály být příliš uspěchané. Myslím, že tato kniha si odznáček bestseleru zaslouží :))

24.10.2013 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Nedočetla jsem. Možná si o mě někdo bude říkat, že jsem divná, ale tahle kniha se mi opravdu nečte dobře. Děj je vymyšlen nádherně. Je to všechno propracované, to je vidět. Narnie by byla dokonalá, kdyby tu knihu napsal spisovatel, jenž by ten svět dokázal blíže popsat a do slov vložit určité napětí.
Celé mi to přišlo, jako by vynucené a těžké. Proto jsem to nedočetla.

18.07.2013 2 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Tento díl je podle mého ze všech nejlepší, děj nevázne.
Do této serie Percyho Jacksona jsem se s chutí pustila a přečetla jsem jí velice rychle. Nikdy jsem se u těchto knih nenudila. Autor nezklamal.

03.01.2013 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Očekávání: Velké
Realita: Zklamání, ale přes to ta kniha ve mě opět něco zanechala.

24.11.2014 3 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Opět mě Rick nezklamal. Obdivuji ho za jeho výdrž, smysl pro humor, nápaditost a nekonečnou fantazii. Hádův chrám je další z jeho úžasných děl.
Děj v těchto knihách nikdy nestojí na místě, vždy se něco děje a pátý díl není výjimkou. Neočekávala jsem nic, než dokonalost a té jsem se také dočkala.
:))

18.05.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Miluji tuto knihu... ne miluji celou sérii Drahokamy, protože Xemerius je prostě božíí! :D Není, co dodat. Kniha je to úžasná. Všichni si tuto sérii přečtěte!

11.10.2013 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Knihu asi ani nedočtu, neboť se mi nelíbí styl psaní autorky. Děj je dobrý, ale televizní seriál je prostě bezkonkurenční. Avšak mi vadí, že v knize je Elena blonďatá a v seriálu bruneta. Postavy z knihy se mi zdají jen jako takové loutky. Autorka jim nedala hloubku, jsou to lidé (upíři) bez osobnosti.

30.07.2013 3 z 5

O Hobitovi jsem slýchala dost často. Každý vychvaloval Tolkiena za toto legendární dílo. rozhodla jsem se, že si to také přečtu. Zklamalo mě to. Jakmile se do děje ponořím, autor to přeruší svými slovy, nebo tam prozradí budoucnost a odstavec zakončí takto: Ale k tomu se ještě dostaneme, takže o tom nebudeme mluvit.
Knihu jsem nedočetla a místo toho jsem se podívala na film. U něj jsem zjistila, co všechno jsem v knize nepochopila. Filmové zpracování je rozhodně lepší, než samotná kniha.

04.06.2013 2 z 5

Řecké báje Řecké báje Pavel Gaudore

Tato teorie Řeckých bájí je zcela odlišná od typických děl Eduarda Petišky. Liší se tím, že se o hodně hůř čtou a jsou těžce podané. děj je většinou trochu zamotaný. Petiška píše hladce a od něj by to pochopilo i dítě z první třídy, avšak nad tímto se člověk musí zamyslet. Je to opravdu originální a možná tyhle báji mi jsou sympatičtější. :)
Velice mě zaujal příběh o Mínosovi, Daidalovi a Íkarovi. Miluju Řecké báje a také tohohle bájného vynálezce a génia. :))

27.03.2013 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Opět nezklamala :)) už se doslova klepu na poslední díl :D Když jsem večer dočetla poslední stránku, myslela jsem, že neusnu. Pořád jsem na Eragona a Safiru musela myslet. :)

24.03.2013 5 z 5

První příběhy ze Zeměplochy První příběhy ze Zeměplochy Terry Pratchett

Autor má velice dobře Zeměplochu promyšlenou, avšak se mě to zdá být trochu chaotické. Kniha je humorná, ale chaotická.

29.12.2012 2 z 5

Nečekaná výzva Nečekaná výzva Gaby Hauptmann

Přečtenou mám celou sérii a moc se mi líbí.

07.11.2012 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Bála jsem se, že tahle kniha nebude nic moc dobrého, protože jsem byla z celé série nadšená, nechtěla jsem si to zkazit. Obavy byly však zcela zbytečné, kniha je skvělá a určitě stojí za přečtení, je to jako třešnička po konci Aliance. :)

29.01.2017 4 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Jedna z nejlepších dystopií... Od té chvíle, kdy jsem knihu zavřela se mi o tom zdá, jsou to noční můry a myslím, že přestanou až v roce 2021 a to jen tehdy, když se nestane nic takového, jak ten rok popisuje autorka v knize. Opravdu je to silný příběh a doporučuju ho všem! :)

10.06.2015 5 z 5