První příběhy ze Zeměplochy

Barva kouzel, Lehké fantastično. Jubilejní vydání prvních dvou knih z cyklu Úžasná Zeměplocha, v roce, kdy uplyne 25 let od prvního vydání v Anglii a 15 let od prvního vydání v češtině, doplněné novými ilustracemi Paula Kidbyho, ve vázané exkluzivní sběratelské úpravě. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným mágem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety. Ve druhé knize se Zeměplocha řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibě rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý mág Mrakoplaš… Jubilejní vydání prvních dvou knih z cyklu Úžasná Zeměplocha, v roce, kdy uplyne 25 let od prvního vydání v Anglii a 15 let od prvního vydání v češtině, doplněné novými ilustracemi Paula Kidbyho, ve vázané exkluzivní sběratelské úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34697/prvni-pribehy-ze-zemeplochy-34697.jpg 4.4168

Úžasná Zeměplocha - dvojknihy 1.

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic / The Light Fantastic, 1986

Kniha První příběhy ze Zeměplochy

Lenkys
11.06.2020

Fantasy žánr mám velmi ráda, i když je pro mě většinou složitější na čtení. I zde jsem měla problém se občas začíst a neztrácet pozornost. Ale to je asi čistě můj probém, jelikož kniha byla skvělá.
Svět originálně vykreslený, hlavni postavy jsem si zamilovala. A klidně bych brala ještě větší dávku vtipu, protože přesně k tomuto typu humoru mám velmi blízko.
Moc milé a vtipné čtení. Doporučuji.

Vik909
14.03.2020

Lehce fantastičná kniha! Plná úžasných plošných zázraků, které samozřejmě naprosto odpovídají pravdě! 100% doporučuji každému, kdo má rád osmičky, žádná kouzla, draky nebo kameny!

jirka9453
14.11.2019

Naprosto nechápu, že jsem kdysi bral jméno Terryho Pratchetta jako sice známé, ale byl to pro mě prostě "jen autor fantasy" Ach, jak jsem byl nevidoucí... A PŘITOM ŽÁNR MILUJU. Byl to PAN spisovatel s naprosto neuvěřitelnou fantazií, břitkým humorem a skvělým smyslem pro ironii i vtáhnutí do děje. Prozatím jsem se dostal k osmi prvním knihám, ale co více dodat - Smrť a Mrakoplaš prostě vedou. Hluboká poklona i panu Kantůrkovi, protože nevím, jestli by knihy tak zazářily, nebýt Mistra překladatele. Smekám, hluboce smekám.

bbarborab
29.08.2018

Krásný úvod do světa Zeměplochy. Kniha mne, jako jiné knihy od Terryho Pratchetta, bavila a je nedílnou součástí mé knihovny.

SASAN_KING
01.08.2018

Paráda :)

p.pavlina
14.07.2018

Moje první kniha od tohoto autora a z tohoto žánru a opravdu jsem měla docela problém se začíst. Ale dám tomu šanci a určitě sáhnu po dalších dílech.

los
29.05.2018

ne, na tohle jsem už asi moc starý, nebo jsem zvolil napoprvé špatně

mia.com
27.12.2017

Mé vplutí do světa Zeměplochy, kterým se nastartovala závislost na této sérii :).