natalie8531 natalie8531 komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jsem pokaždé v rozpacích, když mám hodnotit knihy s podobným tématem. Sám příběh samotný by si zasloužil plný počet hvězdiček, ale na druhou stranu ten reální podklad...

11.07.2018 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Na Lewisovi se mi nejvíce líbí to, jak příběh odsejpá. Jak na tak málo stránkách najdete tolik dobrodružství.

11.07.2018 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Na to, že Jake je vysokoškolský profesor, tak se občas choval jako malé dítě.

11.07.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tato kniha mi přišla jako taková bludička. Totálně mě vtáhla do děje a nedokázala jsem přestat číst. Ten konec mě málem dohnal k nepříčetnosti.

11.07.2018 5 z 5

Protože Protože Petr Casanova

Věřím na znamení.
Když jsem viděla, že pan Casanova napsal novou knihu, hnedka jsem ji chtěla objednat. Ale jakmile jsem si přečetla anotaci, začala jsem váhat. "Vždyť ta kniha není pro mě, jsem spokojená." Ale přesto jsem si ji objednala.
A ejhle, kniha mi přistála do klína v přesně ten pravý čas.
Věděla jsem, že bude absolutně báječná, jelikož autor jiné neumí. Napsat dobrou motivačně psychologickou knihu, která je schopná léčit a dát vám své vlastní maximum, kdekdo opravdu nedokáže.

12.06.2018 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Nádherně lidské.

02.04.2018 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Kdyby lidé mezi sebou více komunikovali a naučili se vyjadřovat svá přání, tak by si nevpouštěli do svých vztahů zášť a temnotu a nedocházelo by k nedorozumění. Jelikož v této moderní uspěchané době je tato "nekomunikace" na denním pořádku, knihu bych doporučila opravdu všem. Je dobré se nad tím alespoň zamyslet.

21.02.2018 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Brilantní.
Moc bych si nyní přála, aby mi Agatha prozradila opravdový konec, i když je to zcela patrné.
Líbí se mi, jak má ve zvyku mě překvapovat těmi jejími konci. Opět se jí to povedlo.

08.02.2018 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

"Kostnatýma rukama stále visím na zdi. Jako škraloup z lidské kůže, který tu někdo jen tak mimochodem utřel."

Postupný úpadek hlavní postavy ve mně vyvolával tak silné pocity, že jsem chvílemi musela přestat číst a zhluboka se nadechnout.

02.02.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Má první kniha oblíbeného autora. Dosti podivné seznámení.

22.01.2018 3 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

No já nevím...ten hlavní hrdina mě skoro dohnal k šílenství. Nebavilo mě pořád to jeho fňukání nad jeho životní situací nebo jak si v pětačtyřiceti letech nedokázal na nic vytvořit svůj vlastní názor a ani to, jaké duchaprázdné argumenty vytvářel.

Pořád jsem tak nějak čekala, že Anton bude Uplakánek.

21.01.2018 3 z 5

Co, kdy a jak ve výchově dětí Co, kdy a jak ve výchově dětí Zdeněk Matějček

Čekala jsem více užitečných rad

09.10.2017 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Ze začátku jsem na tom byla hodně špatně, protože i u této knihy jsem prokrastinovala

03.10.2017 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Ukecanější ženu, než je Dolores, neznám

31.08.2017 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Filmy o Harrym se mi moc líbí, možná proto jsem byla trošičku zklamaná. Každopádně to nic nemění na tom, že tuto sérii považuju za geniální.

19.08.2017 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Pohlazení po duši

18.08.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Musím přiznat, že většinou u čtení knihy předem odhadnu, jak to asi všechno dopadne, ale tady u této jsem ten konec fakt nečekala.

27.07.2017 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nejsem ten typ, kterému by se líbil tento žánr literatury, ale musím říct, že tato kniha se stala výjimkou a četla se mi velice dobře.

13.07.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nejvíce se mi na této knize líbí ten název

01.07.2017 2 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Nejvíce se mi na Irvingovi líbí to, že každý detail, každá událost, co se v knize stane, dává poté později smysl.

21.06.2017 4 z 5