namornice namornice komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Slušný začátek série, která se bude líbit hlavně fanouškům Angely Marsonsové nebo Roberta Brynzy - stejně jako v jejich knihách je i tady hlavni hrdinka vyšetřovatelka žena. Josie Quinová není úplně nesympatická, ale Kim Stoneová mi sedí víc. Kniha je celkem čtivá, napínavá plná zvratů. Po zmizení mladé dívky Isabelle se Josie, která je momentálně mimo službu, pouští na vlastní pěst do pátrání. Zjišťuje, že Isabelle není jedinou dívkou která se ztratila. Děj má ze začátku trochu pomalejší tempo, ale postupně se to rozjíždí. Líbila se mi velmi zdařilá interpretace Zuzany Slavíkové. Další díly ze série jsi určitě taky ráda poslechnu. Za mě určitě doporučuji.

15.07.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Lapena je prostě taková sázka na jistotu. I její poslední kniha je opět plná napětí a zvratů. Kapitoly jsou krátké a svěží, končící většinou  zvratem, který vás přinutí číst ještě jednu kapitolu, takže odložit se to nedá.
A jako vždycky jsem každou kapitolu tipovala jinýho vraha.
Děj se odehrává v prostředí smetánky a
jak už název napovídá Mertonovi nejsou zrovna šťastná rodina, ale kdo by chtěl zabít manžele Mertonovy? Po bouřlivé rodinné večeři je každý z účastněných podezřelý, každý má motiv a všichni maji nějaké to tajemstvi, co se postupně odhalí.
Postavy jsou teda jedna horší než druhá a jsou ztělesněním disfunkční rodiny.
Propracovaná psychologie postav a krátké kapitoly ale ještě urychlují čtení a
budete chtít obracet stránky. Určitě doporučuji.

16.06.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Treti dil serie s Kim Stoneovou se mi opět líbil. Napsané velmi napínavě se skvělou zápletkou a správnou mírou mrazení.
Postavy jsou mnohovrstvé a inteligentní, psaní poutavé, děj odsýpá. Přednes Jitky Ježkové opět znamenitý. Byla jsem napnutá od začátku do konce

12.06.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

(SPOILER) Ve druhém příběhu je Kim hlavním protivníkem známá a vážená psychyatrička Alex, která je ale i šílená sociopatka, co zneužívá své pacienty k páchání zločinů.
Skvělá kombinace psychologie a vyšetřování vraždy. Příběh začal trošku pomalejším tempem, ale pak se to rozjelo.
Bavilo mě postupné odhalování minulosti hlavní hrdinky a baví mě i tým vyšetřovatelů. U téhle série určitě vydržím

12.06.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Pane jo tohle byla fakt jízda! Chytrá zápletka, absolutně vražedné tempo, charaktery, které Barker vytvořil jsou skvěle vystavěné a uvěřitelné. New Yorský policajt Cole je vyloženě sympaťák zato Jordan mi teda trochu lezla na nervy, ale k příběhu naprosto adekvátně.
Nonstop akce, impozantní psaní a  skvělá dějová linka.Napětí se zvyšuje s každou stránkou až zjistíte, že zadržujete dech a skoro si okusujete nehty než vám nakonec spadne čelist nad ohromujícím koncem.
Další skvělá kniha od J.D.Barkera a už se nemůžu dočkat další.

09.06.2022 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Jako už tradičně u Rollinse tu máme další akcí nabité dobrodružství v kombinaci s konspiračními teoriemi.
Krádež bible, která kdysi patřila Darwinovi, rozpoutává honičku po čtyřech kontinentech a odhaluje tajný projekt z doby nacistického Německa, věnující se vylepšování árijské rasy.
Obvyklá dávka adrenalinu, čtivost, originální námět a v neposlední řadě dramatický přednes Jiřího Schwartze udělaly z knihy celkem poutavé čtení. I když jiné díly mě bavily asi víc.

09.06.2022 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Velmi vtipná, zábavná místy smutná, ale skvělá oddechovka. Skoro stejně dobrá jako divadelní představení.

11.05.2022 5 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Realistický pohled na mezinárodní diplomacii, politický thriller, který realisticky popisuje, jak se malé konflikty mohou vystupňovat až v nukleární boj mezi mocnostmi. Scénář, který všichni doufáme se NIKDY nestane, až děsivě rezonuje se současným děním.
Pro mě byl tohle nový žánr a nevěděla jsem jestli mi sedne. Zvlášť těch 700 stránek mě trochu děsilo. Ale nemohla jsem knihu odložit. Ken Folett píše neuvěřitelně čtivě
Děj se odehrává na několika místech od saharské pouště, přes uprchlické tábory po kanceláře světových politiků. Postavy jsou velmi dobře vystavěné a s každou kapitolou zvyšující se stupeň ohroženi je nervydrásající. Poslední třetinu už jsem hltala bez dechu až do šokujícho konce! Určitě velice doporučuji k přečtení všem bude bavit i ty, co politické thrillery nečtou.

29.04.2022 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

S nadšením a očekáváním jsem se vrhla na další díl téhle islandské série a rozhodně jsem nebyla zklamaná.  Tento díl měl malinko pomalejši tempo než předešlé, nicméně jako všechny předchozí díly byl opět velmi napínavý a čtivý. Děj se točí kolem domácího násili, porna a dark webu . Jako vedlejší linku sledujeme i další vztah mezi Freyou a Huldarem, která mi vůbec nevadí a obě postavy mě baví.
Tahle série mě opravdu chytla a už se těším na další díl.

29.04.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

No tak cestopis to teda neni, ale pár zajimavostí jsem se dověděla. I když kniha mi přijde dost chaotická. Některé příhody byly vcelku zábavné, některé méně. Takový horší průměr.

19.04.2022 3 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Další superakční dobrodružství Sigma Force. Děj se dělí do dvou linek. Ta, ve které Gray, Vigor a Seichan pátrají po původu a historii nákazy, mi přišla skvělá, akční a rychle odsejpala.  Tým se v čele s Grayem vydává po stopách Marca Pola  od benátských hrobek přes istanbulskou Hagia Sofia až po Angkor wat aby odhalil lék na smrtící vir. Ta druhá dějová linka odehrávající se na lodi mi přišla trochu pomalejší.
Jako celek je ale Jidášův kmen hodně akční a napínavá kniha a asi jedna z nejlepších z dílů Sigmy Force, co jsem zatím přečetla. Jako audiokniha opět skvěle načtená Jiřím Schwarzem. Doufám, že další díly budou stejně dobré.

19.04.2022 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

I další díl série se opět vydařil a kniha je neuvěřitelně čtivá.
Kombinuje temnou atmosféru mrazivého Islandu s působivým příběhem tentokrát na téma šikany a kyberšikany. Opět skvěle načtená. Dramatický přednes Kláry Cibulkové ještě víc vtáhne do děje.
Jen ty hudební předěly mě opět vadily a uvítala bych návrat k hudebnímu podkreslení více podobné prvnímu dílu.

08.04.2022 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa opět září i ve druhém dílu
Zase to bylo místy dost drsné až nechutné, ale velice napínavé. Dějová linka je plná zvratů a dialogů a ani chvíli se nenudíte.
Hudební předěly se ale tentokrát moc nepovedly a to rozladěný piano mi úplně rvalo uši. Zato interpretace v podání Kláry Cibulkové je velice vydařená a klobouk dolů za zvládnutí výslovnosti všech těch islandských jmen.

08.04.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Než vystydne káva je taková rychlovka na dvě cesty autobusem. Typicky japonská,
s jedinečným pohledem na cestování časem. Je z toho cítit ta atmosféra divadelni hry, omezený počet postav a celý děj se odehrává na jednom místě. A obálka vskutku nádherná.

11.02.2022 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Hodně povedená severská krimi, místy dost brutální se slušně vyšinutým vrahem, kterého jsem teda dlouho netipovala. Velice napínavá detektivka, posloucháno jako audiokniha a načtená byla skvěle. I hudební předěly a doprovod se povedly. Velice slibný začátek série. Moje první Yrsa a určitě ne poslední.

03.02.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Úžasně poutavé, humorné, originální a má to spád. I když je ve Weirových knihách vždycky hodně vědy, jsou neobvykle čtivé.
Napínavé od první stránky, bavil mě ten duchaplný humor a charaktery postav.
Dobré! Dobré! Dobré!

03.02.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Tahle Coleova retro detektivka nebyla špatná. Námět měla teda určitně zajímavý, ale tak nějak to nedosáhlo úrovně předešlé série.

03.02.2022 3 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Napínavé a čtivé jako vždy.
Styl psani Jamese Rollinse mi sedi.
Mapa z kostí je akcni oddechovka odehrávající se jako už tradičně u Rollinse na několika atraktivních lokalitách -  tentokrát se točíme kolem 7 divů světa a u toho pořešíme staré biblické záhady. I když je Mapa z kostí asi jeden ze slabsich dilů serie i tak mě čtení bavilo. Dobrý mix akce, dobrodružství a historie.

30.01.2022 4 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Další dobrodružstvím a akcí nabitá kniha s velice zajímavym námětem. Začátek byl skvělý a od čtení se nedalo odtrhnout, nicméně druhá polovina už mi přišla slabší. Místy až možná překombinovaná.
Rollins si dal ale opět záležet na studiu historických události a postav a zakomponování Nikola Tesly a Livingstona do příběhu me bavilo. Až na menší výhrady je ale Sedmá pohroma napsána záživně a hrozně dobře se mi četla. Určite si dam I další díl Sigma force.

18.01.2022 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Tak jsem si teda dala Sigmu hezky od začátku, abych věděla jak to všechno začalo. Písečná bouře nebyla vůbec špatná, ale pozdější díly se mi asi líbily víc. Na Rollinsovych  knihách se mi líbí ta směs informací historických, vědeckých nebo i konspirací a vždycky si něco dohledávám a tím rozšiřuju obzory. A samozřejmě se i dobře bavím. Tento díl jsem poslouchala jako audioknihu a přednes Jiřího Schwarze - i přes menší chybky ve výslovnosti anglických jmen - byl velice povedený a dodal příběhu na dramatičnosti.

18.01.2022 3 z 5