nada3314 nada3314 komentáře u knih

Vše temné a nebezpečné Vše temné a nebezpečné Stacy Willingham

NOČNÍ MŮRA VŠECH RODIČŮ – takto bych popsala tento psychologický román. A to do slova! Při čtení jsem měla místy husí kůži a nebylo mi 2x dobře. Nevím a ani nechci vědět jaké to je, když Vám někdo unese dítě. Je to již rok, co manželé Isabelle a Ben ztratili svého syna – byl jim unesen z postýlky. Manželství nevydrželo a každý si svou bolest prožívá po svém. Isabella je hodně vidět o únosu svého syna mluví den co den a modlí se, aby nastal nějaký zvrat. Věří, že by svého syna mohla ještě vidět – dokud si nebude jistá, že je mrtvý, nepřestane hledat.

Mohlo by se zdát, že toto téma není originální, že už to tady bylo hodně krát, ale autorka nám ukázala, že toto tady ještě nebylo. Moc se mi líbilo, jak to uchopila, jak se dokázala propojit na dnešní dobu a využila tolik oblíbených podcastů.

Myslím, že se to moc povedlo, a až se mi zahojí okousané nehty, tak si moc ráda přečtu něco dalšího.

17.10.2023 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Dámy a pánové! Emily Henry nám představuje, knihu KNIHOMOLOVÉ. Dostala za ní ocenění Goodreads Choice Awards Vítěz za nejlepší romanci (2022) Jsem moc ráda, že se dostala i k nám.

Tato krásná tyrkysová kniha s ještě příznačnějším názvem mi nesměla toto léto chybět. Hned jak mi přišla, tak jsem se do ní musela ponořit. Naprosto mi sedla do těchto letních parných dnů.

Autorka mě opět přesvědčila, že její styl psaná mi sedí a vždy se do jejích příběhů začtu a přenesu se na ony místa, které zrovna popisuje. Jsou tak reálné, že bych je neváhala navštívit. Vždy mě dokáže tak nadchnout a svým vyprávění strhnout, že knihu většinou přečtu na posezení.

Co si autorka pro Noru a Charlieho přichystala a co je všechno čeká a nemine, si musíte přečíst sami. Až budete mít chuť na nějakou oddechovku, směle do téhle.
Oba hrdinové jsou fajn, každý má své trápení, které se snaží vyřešit, jak nejlépe umí, ale mají i své cíle a sny, kterých se nechtějí vzdát. Jak to většinou bývá, jejich osudy se spojí a vznikne z toho něco víc.

Letní sázka, kterou jsem četla minulé léto, mi sedla o chloupek víc, ale i tak hodnotím velmi pozitivně a tuto letní romantiku jsem si užila a určitě můžu doporučit stejně nadšeným knihomolům.

Tak ať se líbí, a ať nám všem po přečtení krásně zdobí knihovničky.

23.08.2023 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Vždycky jsem si myslela, že mi povídky sedět nebudou, ale C.J.Tudor mě přesvědčila, že není občas na škodu jim dát šanci. Tahle šance se vyplatila! Jsem sama překvapená, jak jsem si čtení užila.

1. Konec plavby 5/5 *
Úvodní povídka a za mě super počin ji dát na začátek, moc mě bavila a navnadila mě na další čtení. Konec byl úplně skvělý, to jsem nečekala.

2. Věžák 2/5 *
Tady byly v hlavní roli mladí, nezodpovědní lidé a nějak jsme se s autorkou neshodlyvadilo mi na té povídce téměř všechno.

3. Prchavé blues 5/5*
Ó tahle ovšem byla skvělá, miluji saxofon a klobouky.

4. Finalizace 4/5*
Tohle nebylo vůbec špatné, četla jsem fakt napnutá co z toho bude a vůbec mě to nezklamalo. Tuhle povídku jsem si taky moc užila,

5. Lev v bráně 3/5 *
Zase mladí lidé a opět ten stejný problém jako u Věžáku asi mám nějaký osobní problém s puberťákama :-)

6. Gloria 5/5*
TOP Tahle je za mě nej nej Vedlejší postava s románu Jáma drobná, blonďatá vymahačka dluhů se předvedla v plné síle. Z téhle povídky, by byla skvělá celá kniha.

7. Já nejsem Ed 4/5 *
Taky boží Jo jooo já nejsem ED tak uvidíme, jak dlouho ti to Ede vydrží :-) Peníze a bohatství jsou zlo a už stáhli na dno kde jakého profíka

8. Poslední chod 5/5*
Další jedna z těch top skvělé napínavé čtení s přesahem. Nemám co vytknout - bavila moc :-)

9. Kopírka 4/5*
No a ovšem tohle. Vlastně se nic moc nestalo, ale bylo to tak poutavě napsáno, že mi vlastně bylo úplně jedno, že se tam vlastně nic velkého nedělo. Tohle byla jedna z nejdivnějších povídek, ale skvělá!

10. Prach 2/5*
Tohle néé, nebavilo nudné celé nějaké moc pískové, prachové

11. Motýlí ostrov 4/5*
Důstojné ukončení knihy. Něco maličko tomu chybělo, ale supr!

Moc se mi líbí, jak máme každý jiný názor na hodnocení povídek je to zajímavé sledovat. Tak ji zkuste, ať mám s čím porovnávat :-)

14.06.2023 4 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Příběh je rozdělen do sedmi částí a dvou linek, které se střídají. Moc často se mi to nestává, většinou se mi obě linky líbí stejně. Tentokrát mě však bavila víc část z poválečné Paříže - rok 1947, válečná část z Itálie a Švýcarska na mě byla moc špiónská, vojenská, surová chyběla mi zde romantika.

Autorka zajímavě propojila název knihy s dějem. Vše má dokonalý smysl a čtenář ihned pochopí, co tím autorka myslela (sirotek, špion a asistentka Diora). Alix je v každém svém životě považována za silnou ženu, která se svým feminismem vůbec netají a naopak je její velkou zbraní.

Alix St. Pierreová a Antony March tvoří v příběhu ústřední dvojici. Oba jsou sympatičtí hrdinové a krásně se o nich četlo. Hodně jsem jim přála, aby byli oba po těch hrůzách, co přežili, konečně šťastní. Christian Dior a jeho krásná díla v podobě šatů jsou obrovská třešinka na tomto díle.

Natasha Lester je královna popisů, ta dokáže vše tak neskutečně malebně popsat, až čtenáři přechází zrak. Já jsem si ty šaty od Diora ani googlit nemusela, samy se mi před očima předváděly :-)

Posledních 50 stran byla neskutečná jízda, takhle kdyby byla napsána celá kniha, tak se rozplývám blahem. I tak se mi příběh moc líbil a určitě si další knihu od Natashy přečtu. Ještě jsem si stále nesehnala Pařížskou švadlenu budu to muset co nejdříve napravit. Doporučuji i pro ty co nečtou poděkování atd. přečíst na závěr knihy Slovo autorky: Kolik toho musela autorka přečíst a rešeršovat je až neskutečné a už se vůbec nedivím, že její romány jsou takto do detailu propracované. Na další počin se moc těším, snad bude v knize více romantiky, to bych si moc přála. Zatím je pro mě na prvním pomyslném místě Skříň plná Diora. Hodnotím 4 poctivé hvězdy a doporučuji.

30.05.2023 4 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Melanie se jako nejmilejší vnučka 3 roky starala o svou nemocnou babičku. Mezitím přišla o práci a snoubence. Babička zemřela, ale nechala Melanii odkaz v závěti. Za peníze má koupit starý dům v Rozmarýnové zátoce a splnit si jejich dávný sen a zrekonstruovat ho na penzion.

Melanii se moc z velkoměsta nechce, ale nakonec se rozhodne a dům koupí. To však netuší, co vše ji čeká a jak velká ta rekonstrukce bude. Nemůže sehnat řemeslníky, vše se zdá ztraceno, až náhodou narazí na Joshe, který platí v zátoce za šikovného dělníka. S Melanií se sblíží a romantický příběh může začít. Josh je neskutečný šikula, řemeslník se zlatýma rukama - co ten stihne za den udělat, to jsem jen oči valila. Za den opravená střecha, za druhý podlaha kde se na něj hrabou kluci z pořadu Jak se staví sen. Kdyby byla možnost, tak si ho hned objednám k nám na barák :-)

Dům u Rozmarýnové zátoky však skýtá plno tajemství z minulosti. Babička moc dobře věděla, proč naléhala, aby dům Melanie koupila. Bývalý majitel Rozmarýnové vilky Alfréd Elias je ve vesnici znám jako starý bručoun, který si žil svým životem. V 50. letech dům postavil dle představ své lásky a zůstal v něm až do smrti sám

I když děj plyne, na mě až moc rychle, nemůžu knize upřít čtivost. Od začátku jsem věděla, jak to všechno dopadne, ale stejně mě to bavilo číst a autorce odpouštím i ty zbytečné klišé prvky. Tolik, kolik se toho stalo v jednom příběhu, už mi nepřišlo reálné ani trochu. Ještě chyběla červená karkulka a bylo by vymalováno :-) Příjemné letní čtení :-)

26.05.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Tohle byla tak krásná, odpočinková a dokonalá pohádka. Neskutečně se mi trefila do nálady. Obsah je spíše pro mladší dívky, ale mě nadchla moc. Klidně bych se teď hned pustila do pokračování.

Příběh nás provází životem dvou děvčat - princezen, ze kterých se hned po narození stali sirotci. Rodiče jim zabili a holky rozdělili. Rose zůstala v paláci, kde ji jako princeznu vychovával přítel otce a Wren odnesla potají chůva k babičce. Rose necelých 18 let nechali v nevědomosti, že je čarodějnice a že má nějakou sestru, neměla ani tušení, ale Wren o sestře i svém čarodějnickém nadání věděla.

Zpracování příběhu je úžasné. Do víc než poloviny pozorujeme dva plnohodnotné příběhy, které se na konci spojí v jeden. Každá ze sester má svůj příběh. Rose se připravuje na svatbu a kralování a Wren posiluje své čarodějné umění a připravuje se na výměnu. Tato výměna a následné její kralování by zaručovala to, že zachrání svůj čarodějný lid, kterému před staletími toto království patřilo.

Autorka skvěle vybrala holkám partnery. Ani jeden není nudný a já jsem byla poháněna otáčet stránky, a až do konce mě napětí neopustilo. A to jich opravdu není málo je to bichlička o 500 stranách.

Jsem překvapená, že takto úžasně dokázaly dvě autorky příběh napsat. Takhle sladěné postavy jsem už dlouho nezažila. Moc se to povedlo. Děkuji za zpříjemnění víkendu a možnost si knihu přečíst.

Za filmové zpracování se přimlouvám, vůbec by nebylo na škodu využít tento námět. Naposled, kdy jsem se takto setkala s dvojčaty, byla komedie: Past na rodiče - a tahle kniha je stejně skvělá.

18.05.2023 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Brilantní britský bestseler. Úžasný romantický příběh. Určitě jsem nečetla naposledy. Užívala jsem si každou stránku.

28.02.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Tohle bylo tak SKVĚLÉ! božské! GENIÁLNÍ!

Sice se jedná o starší sérii, dle goodreads PRVNÍ! – Andrew Mayne ji napsal již v roce 2014 a zatím má 3 díly. A já jsem šťastná, že to vím a že se můžu těšit na další případy této mladé sympatické kouzelnice, která pracuje jako policistka v FBI. Tohle se Adrewovi fakt povedlo, úžasný nápad takhle to dát dohromady. Ještě jsem nic podobného nečetla a teď když už vím, že ještě číst budu, jsem za to moc ráda!

Moc se mi líbí jak nám autor Jessicu uvedl, tím, že je k případu sériového vraha přizvána, jako nová poznáváme ji i s kolegy společně. Postupně se do případu ponoří a začíná nad všemi vyčnívat, její postřehy, které sbírala roky při kouzlení a magii, se vyplatily a ona začíná vrahovi šlapat na paty!

Nechala jsem si to pár dnů rozležet a musím říct: Série Šelma byla skvělá – Teo je miláček…

…Ale Jessica je za mě TOP! Dnes už s klidným svědomím můžu napsat, že je to zatím to nejlepší co jsem od autora četla! Takovou rychlou jízdu umí asi jen on. Vůbec se nedivím čtenářům, kteří knihu zhltli na posezení. Tohle opravdu odkládat nechcete! Moc se mi líbí i obálka knihy, skvěle se mi hodí do knihovny k sérii Naturalista a k sérii Sloan McPhersonová – jen teď už vím, že ji musím dát na začátek poličky.

Opěvuji, doporučuji. Všem komu se líbila série Šelma, těm se bude na 100% líbit i tato nová geniální série s Jessicou Blackwood. Výborný dárek pod stromeček. 100% DOPORUČUJI!

29.11.2022 5 z 5

Modistky z Tržní uličky Modistky z Tržní uličky Marie Lamballe (p)

Pohodlně se usaďte, zachumlejte se do deky, uvařte si nějaký dobrý čaj a začtěte se do této nové knihy od Anne Jacobs. Pokud milujete její Panský dům stejně jako já, budete nadšené i z této nové rodinné historické ságy.

Ateliér Rosen je úžasným začátkem nové série. Autorka umí navodit tu správnou atmosféru, dokonale popisuje prostředí Kasselu a kloboučnického ateliéru, ve kterém se setkáváme s hlavní hrdinkou Elisou Rosen, která je dcerou slavné modistky. Dcera je velmi nadaná a moc ji práce s klobouky baví a naplňuje. Souběhem nešťastných událostí musí Elisa utéct do Frankfurtu a zkusit své štěstí jinde.

Příběh je velmi čtivý, ale plyne pomalu. Doporučuji si na něj vyšetřit čas a nechat se unášet vytříbeným stylem autorky. Přenesete se do doby, kdy ženy neměly skoro žádné práva a dozvíme se, jak byly silné a jak se s touhle dobou uměly vypořádat. Všechny postavy v románu jsou něčím zajímavé a všechny jsem si velmi oblíbila. Konec byl trochu klišé, ale ne zas tak, jak bychom ho čekali. Autorka nám připravila překvapení, které jsem neodhalila a udělalo mi to dobře, že příběh neskončil prvoplánově, ale nějaká ta třešnička na dortu se tam našla. U historických ság, toto očekávám a za tímto účelem je i čtu.

Doporučuji tento román na nadcházející podzimní a zimní večery.

10.11.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Když jsem brala do ruky tuto bichli, věděla jsem, že by se mi mohla líbit. Od Camilly jsem četla už více knih a vždy jsem byla spokojená. Kniha má sice 600 stran, může se to zdát hodně, ale mě to nepřišlo. Četlo se to fakt skvěle. Krátké kapitoly tady hrají pré a nabuzují k dalšímu čtení.

Spojení Camilla Läckberg a Henrika Fexeuse byl skvělý tah! Henrik přinesl do knihy jiný, neotřelý styl, a to se mi líbilo hodně.

Pod pojmem „mentalista“ si asi každý představí seriál, kde hlavní roli hraje velký fešák Simon Baker, a neznám nikoho kdo by ho neměl rád ;-)

V thrillerovém románu ILUZE je to stejně  Vincet Walder je ve Švédsku známý iluzionista a jeho představení si nenechá ujít mnoho diváků. Je zván do různých pořadů – ve Švédsku je zkrátka hvězda ve svém oboru. Velkou náhodou se ocitne uprostřed vyšetřování vražd, které se točí kolem magie a kouzelnických triků. Tento nápad mě hodně bavil, hltala jsem každou stránku.

Hlavní postava policistka Mína a její tým jsou sestaveny na zkoušku, tak se ráda nechám překvapit, co pro nás toto DUO připravilo do dalšího dílu. Snad zůstane stejné osazení.

Poznámka na závěr:
Autoři mě chtěli naštvat nebo spíš zkoušeli, jestli jsem stále ve střehu a Vincentovi dali za manželku Marii – to byla tak žárlivá fúrie, fakt mě pokaždé když se na „scéně“ ukázala, tak mě zvedala ze židle )) Vždy jste kroutila hlavou a v duchu si říkala, že toto se mi snad zdá, že takto se přece nikdo chovat nemůže. Opravdu to hraničilo až s psychopatií 

Moc jsem si čtení užila a můžu jen doporučit!

27.06.2022 5 z 5

Archa knih Archa knih Jan Tománek

Je to pár dnů, co jsem dočetla tuto výbornou záležitost! Mám toho v hlavě plno, co bych o knize chtěla říct, ale zároveň se bojím, že to bude málo nebo naopak moc prozradím – nechci nikoho připravit o pocit ze čtení, tak asi to vezmu tentokrát jen ve stručnosti.
Tohle není moje první kniha, kterou od autora čtu.

Motýlí křik – nebyl až tak úspěšný, ale já jsem z něho byla nadšená a když se ohlédnu o 4 roky zpět, kdy jsem knihu četla, tak mě až mrazí jak je téma stále aktuální!
Lustr pro papeže - ten je mimochodem, taky špička mezi klenoty v českých rybnících. Lustr doporučuji, kudy chodím!

A konečně Archa knih – tohle bude podle mě, taky nadčasová záležitost a je jedno jestli ji čtenář bude číst dnes, zítra nebo za pár let, společnost bude pořád stejná a vždycky si v knize najdeme něco, co nás nenechá chladným.

Moc bych si přála, aby byla kniha více vidět! Tohle je opravdu klenot, který jsem přečetla za dva večery, a kdybych nemusela do práce, věřím, že čtu do brzkých ranních hodin… Příběh je opravdu pro všechny a každý si v něm najde to svoje! Nenapadá mě nic, co by mi na knize nebo příběhu samotném vadilo! Pokud chcete zažít mrazení a husí kůži, tak směle do toho!
Moc moc D O P O R U Č U J I !

P.S.: Obálka je překrásná! A příběh v ní stojí 100% za to!

19.01.2022 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Kniha, která Vás rozpláče, předá Vám emoce, si zaslouží plný počet hvězd! Je to moje premiéra s německými autorkami. Už dlouho sleduji bookstagram, kde se to jimi jen hemží a mají vesměs samé kladné ohlasy. Tento žánr považuji za oddechový a tento příběh mě mile překvapil. S knihou jsem strávila pár dní a bylo mi s ní moc dobře a dostala jsem i jako přidanou hodnotu něco na víc…a za to si autorky moc vážím… Sarah píše, krásně čtivě – do příběhu jsem se ponořila ani nevím jak, byla jsem pohlcena dějem, s hlavními hrdiny jsem vše prožívala, a moc jsem jim fandila. Vedlejší postavy byly taky skvělé…Mě byli sympatičtí všichni, ke všem jsem si vytvořila vztah a zajímalo mě, jak se se vším poperou…Vysokoškolské prostředí mě bavilo a moc moc se těším na pokračování…

Tohle pro mě to byla jedna z těch knih, kdy jsem si říkala - ještě kousek, ještě jednu kapitolu a jdu spát... Nooo, nedalo mi to a musela jsem ji dočíst….

Nechtěla jsem, ale musím komentovat obálku – je opravdu přenádherná a velmi fotogenická  Já se přiznám, že jsem si knihu vybrala právě proto, že mě obálka velmi oslovila. A udělala jsem moc dobře, že jsem si knihu přečetla, protože je výborná i uvnitř! Sama sobě jsem si slíbila, že se tomuto žánru nebudu vyhýbat a v blízké době si určitě ještě nějakou další přečtu. Kandidátů už mám teď hodně ;-)

22.11.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Moje první kniha od M. Zapaty a jsem nadšená. Už dlouho jsem si od ní něco chtěla přečíst, ale neustále jsem váhala. Vůbec teď nechápu proč Díky knižní štafetě se ke mě #slaskoulukov dostala a já četla jak divá Miluji krasobruslení a díky Jasmin & Ivanovi ještě víc. Příběh jsem si neskutečně užila. ️

06.06.2021 5 z 5

Objetí mravenečníka Objetí mravenečníka Martin Vitický

Takhle vymazlený příběh jsem asi ještě nečetla….

A to se mi do rukou dostala literární prvotina českého autora. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit, že to bylo fakt tak moc dobré!

Příběh je protkán napětím od první do poslední stránky. Děj se odehrává v Brazílii konkrétně v Rio de Janeiru po většinu času na velvyslanectví. Od diplomatů bych čekala trochu jiné chování, ale co si budeme nalhávat, je to všechno jedna verbeš mafiánská, zkorumpovaná! Děj ve mně vyvolával velmi silné emoce, i když velmi často byly negativní, ale přesně tohle od knihy očekávám!

Je cítit, že autor zde strávil část svého života. Ty popisy byly neskutečné – čtenář je tak nadšený, že si hledá místa, o kterých čte na google. Pláže Copacabana nebo knihovna Real Gabinete je něco překrásného, už jen koukáním na fotky jsem si dokázala představit, že bych přesně tam strávila svou dovolenou.

Velkým plusem jsou postavy, je jich tam mnoho, ale ty hlavní jsou velmi sympatické. Elen mladá diplomatka je od začátku tvrdá ženská, která se nezalekne ničeho, a vrhá se do záchrany svého otce Lea Vargase, známého brazilského geologa. Jde si za svým hlava nehlava, i kdyby ji to mělo stát místo na velvyslanectví. Moc jsem si oblíbila i vyšetřovatele Alexe Bastose a prokurátorku Alexandru Gomesovou – tyhle dva bych si dovedla představit i v dalším pokračování.

Kdybych nevěděla, že to psal český autor a někdo mi řekl, že je to autor světový – ani bych nemrkla a věřila…

Obálka je taky překrásná, může směle konkurovat světovým thrillerům…

24.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi silné emotivní čtení, často přirovnávané k Příběhu služebnice. Kniha se čte moc dobře, ale u mě jsou number one Tiché roky nebo Hana ️

03.05.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Miluji tuhle romantickou sérii, každý příběh Vás zavede do jiného města do jiné kavárny, pekárny, tentokrát to bylo do cukrárny, a už se moc těším na hotýlek, pláž a čajovnu – tyto knihy na mě teprve v knihovně čekají, ale když si chci přečíst něco milého oddychové jsou tyto příběhy to správné pohlazení po duši. Doporučuji všem, nenáročné čtení pro ženy, dívky které si chtějí jen odpočinout třeba od thrillerů jako já.

31.03.2021

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Další silný příběh z období 2. světové války. Nemůžu se rozhodnout, za konec knihy dávám 4,5 hvězd. Děj mě vtáhl, příběh se mi líbil moc. Myslela jsem, že mi styl psaní nesedne, ale rychle jsem si zvykla. Určitě stojí za přečtení. Já doporučuji!

17.03.2021 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Já jsem spokojená. Krásný příběh s nádechem Vánoc. Moc hezká romantická linka okořeněná kapkou toho klišé, které se k příběhu krásně hodilo. Kdo čte ve vánočním čase bude spokojen❤️

13.12.2020 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Já jsem se na rodinu Melzerových tak těšila a zároveň jsem smutná, že se jednalo o poslední díl. Nemůžu tomu ani uvěřit, že už je konec! Já vím, všeho moc škodí a taky nemám ráda uměle natahované ságy, ale tady mi to je velmi líto.

Už se to pár let stává pravidlem, kdy vždy jak začne podzimní sychravé období, tak já sáhnu po ságách, většinou se jedná o knihy Anne Jacob. Tohle je čtení přesně na tyto dny. Zachumlám se do deky, uvařím si kafe nebo čaj – letos poprvé i zatopím v krbu. A nechám se přenášet za našimi známými.

Tentokrát jsem dostala, co jsem potřebovala. Anne Jacob je mistryně v psaní ság a tuhle miluji. Hned jsem se dostala do děje, ten totiž začíná přesně tam, kde ten minulý skončil. Neměla jsem ani po takové době pocit, že bych si děj nevybavila.

Tak moc jsem z celé této série nadšená a věřím, že se v budoucnu zase vrátím. Celá sága má překrásné obálky, které budou ozdobit nejednu knihovničku. Moc bych si přála, kdybych narazila na něco aspoň trochu podobného. Pro milovníky historických ság – určitě i jako krásný dárek k Vánocům.

Moje srdcovka DOPORUČUJI!

31.10.2023 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Příběh akvamarínu je další knihou od Miri Bláhové. Po přečtení Příběhu slunečnice jsem věděla, že i toto bude úžasné, protože mi autorčin styl nesmírně sedl. Její knihy se čtou jedním dechem, až mě mrzí, kolik práce autorka s knihou má a já ji pak slupnu na posezení. Ale dle mě je to víc než dobré znamení, že je kniha čtivá a čtenář ji nedokáže dát z ruky. Obě knihy mají moc hezké obálky, které k sobě hezky ladí.

Moc jsem se těšila, co si pro nás tentokrát autorka přichystala a jsem nadšená. Máme tu dvě časové linky, jedna ze současnosti, ve které se se svým životem pere mladá Jasmína, žije sama jen s mámou v Praslicích - nechodí do práce, s nikým se nestýká a vlastně jen tak přežívá. Druhá časová linka nás přesune do minulosti do roku 1836 do obce Lomná. Kde se seznámíme s místním dřevorubcem Joachimem, který nám dokonale popíše těžké podmínky, za jakých místní lidé kdysi museli žít.

Kniha si mne získala především svým přesahem, moc se mi líbilo, jak autorka uchopila téma a postupně krůček po krůčku citlivě odhalovala i jeho bolestné stránky. Záměrně nepíšu, o co se jedná, myslím si, že bych tímto odhalením hodně prozradila. Jen tak malinko můžu napovědět, že se dočkáme cestování v čase. Samozřejmě nechybí tajemství, kterými je příběh opředen až do samého konce. Osudové zvraty, napětí, lásku to vše kniha v sobě má, proto si vás získá.

Moc se těším na další příběhy autorky, můžu jen tipovat, jaká obálka to bude tentokrát ... Fialová, růžová, zelená nebo červená? Už teď vím, že to bude stát za to. Doporučuji obě knihy Mirušky jsou boží :-*

17.03.2023 5 z 5