myshmother myshmother komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha se mi moc dobře četla, jednotlivá pojednání o slonech byla poučná, zajímavá a většinou i dojemná, ale dávám o hvězdu méně za konec. :-)

11.03.2016 4 z 5

To To Stephen King

To byla tedy jízda. Super napínavá kniha, ale konec mě také trochu zklamal.

25.12.2014 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Opět výborná kniha s komplikovanou zápletkou a patřičnou dávkou napětí. Poněkud bláznivé oddělení Q mám moc ráda. Asad je nejlepší. :-))) Trochu mi vadil konec napěchovaný happy endy na hraně zákona, ale asi si to Marco a Malene s Tildou zasloužili. :-)

15.11.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Dávám plný počet bodů za napětí, výborný námět a zápletku. Půl bodu bych strhla za velké množství nazelenalých zvratků (ale tím už je Harry pověstný i z jiných dílů) a za konečnou fázi děje odehrávající se v Africe, kde už byla Harryho "neohroženost" poměrně přitažená za vlasy. Ale jinak moc fajn kniha. :-)

29.10.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Super díl. Konec, mě dostal. Dilema, které zlo je větším zlem zvládl Hole dle mých představ. Sice na hraně zákona, ale zvládl. Jdu na Sněhuláka. :-)

18.10.2014 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Velice napínavá kniha, kterou jsem přečetla během dvou dní. Mrazivá atmosféra srovnatelná se severskými krimi a dobře propracovaná zápletka. Postava "vedlejšího pachatele" a jeho motiv mi připadal trochu fádní, ale i tak dávám plný počet bodů za velkou dávku napětí. Vzhledem k otevřenému konci se vrhám na další díl. :-)

07.09.2014 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Velmi dobře napsaná krimi s patřičnou dávkou drsných popisů a zajímavou zápletkou. V polovině knihy, kdy se v jedné větě rozkryje "kdo je kdo" a odhalí se postava pachatele, mi malinko spadla brada, protože jsem to naprosto nečekala. Will Trent i Angie mi jsou sympatičtí, protože mám slabost pro detektivy s nějakou úchylkou, či handicapem. Těším se na ostatní díly v sérii (mám objednané další dva).

11.07.2014 5 z 5

Cesta slepých ptáků Cesta slepých ptáků Ludvík Souček

Výborně napsané sci-fi. Po dočtení jsem váhala, zda to je fikce nebo skutečnost. :-)

17.02.2014 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Moje nejoblíbenější kniha. Četla jsem jí mnohokrát a stále se k ní vracím.

17.02.2014 5 z 5

Příjemný odpočinek od detektivního a thrillerového žánru, který nejčastěji čtu. Nejvíce mne oslovil příběh pana Sedláčka. Z jeho vyprávění jsem cítila největší živočišnost a také upřímnou pokoru. Ale celá kniha se mi moc líbila. :-)

02.07.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Tentokrát trochu zklamání. Do určité chvíle fajn, ale pak se začaly nabalovat další a další zápletky s novými postavami, čímž se rozuzlení zbytečně komplikovalo. Pacient krátce po operaci břicha, běhající po lese za padouchem, mě také moc nepřesvědčil. Z autorových knížek pro mne zatím nejslabší.

22.03.2018 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Mnohem lepší, než Trhlina, ponuré, depresivní, napínavé. Autorovi rozhodně nechybí schopnost vtáhnout čtenáře do děje, nicméně se nemohu zbavit pocitu, že má ve svých knihách tendenci vyprávění zbytečně natahovat a vkládat dějovou vatu. " Strašidelno" má zvládnuté na jedničku, A.E. Poe by měl radost :-), ale těch psychotických stavů by mohl trochu ubrat. To pak člověk váhá, jestli čte thriller/horror nebo chorobopis z léčebny. :-D Ale jinak bavilo. ;-)

03.01.2018 4 z 5

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Výborný nápad knihu udělat formou dokumentů, což příběhu dodává autentičnosti (něco, jako český Jára Cimrman :-D). Jsem velkou fanynkou seriálu, takže mě kniha velmi potěšila. Myslím, že je psaná tak, že i naprostého neznalce místa, osob a situací ze seriálu, může četba hodně bavit. :-)

30.09.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha je o něco lepší, než Dívka v ledu, ale to, co mi vadilo v prvním díle, vadilo mi i nyní. Stále mi chybí nějaký racionální postup ve vyšetřování místo absolutního tápání mimo a náhlého a nepochopitelného "prozření", stále tytéž Eričiny problémy s nadřízenými, kapitoly řešící vztahy gayů, plné nudných dialogů...sakra, ať autor napíše knihu přímo o problematice homosexuálů a necpe to do thrilleru... Nicméně tentokrát jsem dala o hvězdu více, než minule a počkám si na další díl. :-)

28.04.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Konečně mohu autora obodovat plným počtem hvězd. Ze všech tří dílů nejlepší. Přečetla jsem téměř na jeden zátah. Na severské detektivky sice zatím ještě nemá, ale rozhodně se to zlepšuje. Malé mínus dávám jen za zbytečně překombinovaný konec a happyend jak z telenovely. Ale jinak opravdu super krimi. ;-)

20.08.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Řekla bych, že o chlup lepší, než Mráz, ale pořád jen za čtyři hvězdy. Dvojí přežití téměř jisté smrti v jednom díle je na mne prostě moc. :-/ Jinak zápletka výborná, čtivost vynikajicí, hodně dobrá detektivka, ale téma samotné by se asi dalo zpracovat lépe. Po přečtení dvou dílů začínám být alergická na to, jak se hlavnímu detektivovi ve vypjatých momentech stále zvedá žaludek. Pocit strachu či nervozity se dá vyjádřit i jinými způsoby. :-)

17.08.2016 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Navzdory některým nelogičnostem se mi kniha četla moc dobře. Napínavé od začátku do konce. Jdu na druhý díl. ;-)

22.07.2016 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Sice to nebyl až zase takový "akčňák", jako v prvních dílech, ale i tak dávám plný počet hvězdiček, protože jsem knihu přečetla jedním dechem a rozhodně jsem se nenudila. :-)

07.03.2016 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha, do které jsem se zpočátku nemohla začíst, několikrát jsem ji odložila a po čase zkusila znovu. Nakonec se mi to povedlo a přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Napětí, láska, úžasný popis prostředí a hlavních postav. :-)

15.07.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět vynikající kniha. Řekla bych, že nejlepší z celé dosavadní série.

10.05.2014 5 z 5