Mudry Mudry komentáře u knih

Dýmy nad Birkenau Dýmy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska

Z každého takového svědectví mrazí, ale v tomhle případě to bylo ještě mrazivější zřejmě proto, že je kniha psána dobovým jazykem a tak čerstvě po válce. Proto asi oproti jiným uvěřitelnější.

07.11.2020 4 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Rozhodně čtivé ! Pravdou je, že náhod bylo mnoho. Na druhou stranu, skutečné příběhy z Osvětimi a jiných táborů (např.Rudolf Vrba ,Shlomo Venezia ,Filip Müller a další...), vypovídají právě o tom, že za přežitím stála hlavně řada šťastných náhod.

21.10.2020 4 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Za přečtení rozhodně stojí, ale .... Trošku mi trvalo, než jsem se začetla. Když mě příběh konečně pohltil, přišel konec, který zanechal několik nezodpovězených otázek.

15.10.2020 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Za mě vůbec nejlepší díl série.

12.10.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Až na pár detailů ( pomalejší rozjezd - zbytečně zrychlený konec ) jsem zase spokojená a chystám se na třetí díl . Carter, Nesbo ani Hayder to sice není, ale rozhodně stojí za přečtení.

08.10.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Smutné, ale skvělé čtení. Hvězdičku musím ubrat za konec ... chtěla jsem víc ...

28.09.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Trochu mi to připomínalo televizní seriál Vyprávěj . Tato kniha je vyprávěním o jedné rodině a Alena Mornštajnová je skvělý vypravěč.

25.09.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová prostě psát umí. I bez zdlouhavých popisů prostředí a obšírných charakteristik postav jsem si dokázala barvitě představit všechno a všechny. Pravdou ovšem zůstává, že na toto téma jsem četla i lepší knihy. Neznamená to ale, že bych Hanu nedoporučovala - naopak.

21.09.2020 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Tohle se opravdu nepovedlo. Kdo si třeba jen jednou přečetl nějaké skutečné osvětimské svědectví , musí z každé stránky cítit nereálnost příběhu. Tentokrát to za mě nezachránil ani styl psaní . Např. z ostrovního mola se otočením stránky bez varování ocitáme o pár let déle v Osvětimi. Jak se tam hlavní hrdina dostal a to rovnou v důstojnické uniformě SS, si autor nechal pro sebe. Celé to vidím jako kombinaci červené knihovny a parodie na Schindlerův seznam,což z úcty k tématu nemohu překousnout. I tak jsem chtěla vědět, co bude dál , proto dvě hvězdičky. Ve 100% souhlasím s komentářem uživatele "eva3992" z 5.5.

17.09.2020 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nepopiratelně hodně čtivý příběh. Odtrhnout jsem se nemohla a nechtěla. Pravdou ale je, že ve výsledku malinko červenou knihovnou opravdu zavání, ačkoliv vlastně jakékoliv "sladkosti" jí podobné téměř postrádá. Možná styl psaní ? Nevím. Místy málo uvěřitelné. Asi jsem zvyklá na trochu jiné válečné romány, nicméně druhou knihu autora si určitě přečtu.

14.09.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Vypadá to, že mám nového oblíbeného autora.

13.09.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Určitě jsem četla lepší detektivky, na druhou stranu nemám co vytknout. Mělo to spád bez zbytečných omáček ,děj poutavý a čtivý, napětí také nechybělo. Nemohu souhlasit s komentářem níže .... "Náhledy do únosu " rozhodně měly pro daný příběh význam , stejně jako bylo jasné, že se nejedná o Jude.

09.09.2020 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Není moc co dodat. V komentářích níže bylo řečeno téměř vše. Propojení fikce a fakt ? Ani na chvíli jsem nepochybovala , že Karel a Viktor to opravdu celé prožili. Konkrétně v Osvětimi jsem se prostřednictvím pravdivých i smyšlených příběhů ocitla už mnohokrát. Jak to pan Karika "zaonačil", vlastně ani neumím přesně určit,ale v jeho podání mi místy bušilo srdce, jako bych o tom četla poprvé.

08.09.2020 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Já byla spokojená se všemi díly. Ale jak už to bývá i u filmů, jednička je většinou vždycky nejlepší. Paní Hayder ovšem skončila tuto sérii stejně skvěle jako ji začala !!!

28.08.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Rozjezd malinko pomalejší a pak už jen klady a pozitiva !!!

22.08.2020 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jeden z nejznámějších příběhů naší historie. Příběh, o němž jsem toho tolik slyšela, viděla i četla. Říkala jsem si, jestli mě to bude vlastně bavit, když znám začátek, prostředek i konec ? A bavilo !!! Skvěle zpracované, úžasně čtivé a dokonce i napínavé !

14.08.2020 5 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

Možná proto, že podobných knih jsem přečetla už mnoho, příběh samotný mě až tak neuchvátil. Ovšem styl jakým je vyprávěný mě absolutně dostal !!! Mám pocit, že od pana Fallady bych mohla číst cokoliv nehledě na téma a bavilo by mě to právě díky jeho interpretaci.

11.08.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za dopoledne .Je mi z toho špatně a smutno. V částech, kde se vypravěčem stává matka , mnou cloumal vztek a jiná než velmi sprostá slova mě nenapadala.

07.08.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Od autorky jsem četla Vyhnání Gerty Schnirch a byla jsem nadšená , proto jsem se do bohyní ( i dle hodnocení ) pustila natěšená a s velkým očekáváním, i když samotné téma by mě asi zrovna neoslovilo. Bohužel, jsem zklamaná. Že se budu brodit spisy a dokumenty jsem nečekala , často jsem stránky jen přelétla tak, jako hlavní hrdinka právě to množství archivních spisů. Pořád jsem doufala v odhalení nějakého šokujícího rodinného tajemství , ke kterému, jak se zdálo, vyprávění směřovalo, avšak nedočkala jsem se. Mrzí mě to, ale nadšení ostatních hodnotících tentokrát sdílet nemohu.

04.08.2020 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha už součástí povinné četby je. Dcera letos maturovala a tak jsem na knihu zas po letech narazila a tentokrát jsem dostala chut´si ji i opravdu přečíst. Chybu jsem rozhodně neudělala. Některé výroky "telestěny" mi trochu připomínaly dokonce i současné tiskové konference po jednání vlády :-)

01.08.2020 5 z 5