Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Vyprávění Bena mě velmi chytlo. Kniha je napsána velmi čtivě a velmi jsem mu fandila. Nemohla jsem se odtrhnout. Určitě doporučuji!

24.07.2021 5 z 5

Poslušně hlásím. Film jsem viděla párkrát, knížku jsem četla poprvé. Švejka vidím jako pana Hrušínského, jinak to ani nejde :) Neomrzí

24.07.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ. Co k tomu dodat. I po několika hodinách po přečtení přemýšlím nad obsahem. Silná kniha :)
"Důležité je to, co je pro oči neviditelné"

08.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knížka mě chytila hned u prvních stran a nemohla jsem přestat číst. Knížka se velmi dobře čte, napíná, překvapí. Trošku mi tam nesedí příběh Nialla a jeho jízda s manželkou v autě, nebudu psát více. Možná kvůli strachu před Erikou? No každopádně měla Stephanie koule.

04.07.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Když jsem četla komentáře k této knize, čekala jsem něco wow. Ale jsem zklamaná. Nejspíš jsem ten příběh nevzala jsem ostatní čtenáři. Ano, je to příběh o silném přátelství, o tom, jak mají společný sen a všechno nakonec dopadne tragicky, ale nějak mě to nevzalo

29.06.2021 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na tuhle knížku jsem se velmi těšila a celkem mě zklamala. Možná jsem čekala něco víc. Chybělo mi tam nějaké napětí, překvapivé odhalení...

23.06.2021 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Příběh autorky mě pohltil a vnesl další informace do oblasti sebepoškozování. Všeobecně se o tomto tématu málo mluví, je dobře, že je na trhu kniha s tímto tématem a ještě napsána velmi poutavě

01.03.2021 5 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Zajímavě napsané zločiny, které se staly na našem území. Neuvěřitelné, že někteří už jsou na svobodě. Dokonce vím, že jeden z nich bydlí docela blízko.

23.02.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Anthony Britto

Knížku mám už nějakou dobu doma a bylo načase ji vytáhnout. Původně měla být zařazena ve čtenářské výzvě jako kniha s lékařskou tématikou, ovšem z lékařského prostředí tam toho bylo velmi málo .
Od knížky jsem toho očekávala více, některé části byly zdlouhavé, přesto nechybělo napětí. Proto bude kniha darována babičce, které by se mohla kniha líbit.

20.02.2021 3 z 5

Kamarádky z mokré čtvrti Kamarádky z mokré čtvrti Ann Leary

Knížka neurazí, ale ani moc nepotěší. I když, něco se u mě změnilo. Po celou dobu čtení, jsem neměla kapku alkoholu :D Stojí to k zamýšlení. Čtenářská výzva - 21 písmen v názvu - splněna

29.01.2021 3 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Příběh čtrnáctileté romky, která si v životě zkusila hodně. Adopce, nezájem adoptivní matky, odsouzené pohledy, hledání pravé mámy, znásilnění, útěk a mnoho dalšího. Skončí to zajímavě. Komentáři jsem byla od knížky odrazena, ale nebylo to špatné čtení.

22.01.2021 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Už je to hodně dlouho, co jsem viděla seriál a na jeho základě začala číst tuto knihu. Vůbec mě nenadchla, nezačetla jsem se a odložila ji. Nyní jsem hledala knihu, která se mi vzhledem nelíbí a natrefila jsem na tuto. Přečteno během chvilky. Na tuhle knihu jsem musela nejspíš "dozrát" :D Těším se na další díl

28.12.2020 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Jedním dechem. Konec mi přišel uspíšený, ale příběh super. Knížka se četla úplně sama.

25.12.2020 5 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Konečně! Pro mě velká výzva. Musela jsem se opravdu donutit to dočíst. Básničky pro mě fakt nejsou :)

25.12.2020 1 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

No, mě knížka tedy celkem zklamala, ale to bude tím, že filmové zpracování jsem viděla už několikrát.

15.10.2020 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Povídka mě hned ze začátku oslovila, jen konec mě trošičku zklamal

25.09.2020 4 z 5

Dětský domov - záchrana i prokletí Dětský domov - záchrana i prokletí Svatopluk Votruba

Já nevím, co na to napsat. Příběh malého chlapce, který tráví dětství v dětském domově a na jeden čas se vrací do své rodiny. Tolik smutku, tolik trápení musel autor zažít.

29.08.2020 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Někdy mě napadlo "cože?" "jako fakt?" "neee", ale celkem pohodové čtení s rychlým koncem :)

27.08.2020 4 z 5

Léto bude ve čtvrtek (Deník mého horšího já) Léto bude ve čtvrtek (Deník mého horšího já) Jan Schmid

Tenhle styl psaní není nic pro mě. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Dočteno jen díky čtenářské výzvy, jinak bych ji zavřela hned

19.08.2020 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Silný příběh, jehož konec mě opravdu překvapil. Pamatuji si, že jsem kdysi dávno viděla film, ale přece jen, kniha je kniha.

15.08.2020 5 z 5