Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina Pavel Trojan

Moc pěkný průvodce. Už se těším, až s ním v létě vyrazím :)

02.04.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Na autorku jsem natrefila díky výzvě. Hrad ve Skotsku je má druhá kniha. Je mi jasné, že po další knize sáhnu hned, jakmile budu chtít něco oddechového, pohádkového.

01.04.2024

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha se velmi dobře čte, patří k těm pohodovým. Do poslední chvíle nevíte, co se stalo, jak to dopadne s Libby a Nickem. Konec se mi zdál rychle ukoncen, ale i tak doporučuji.

23.03.2024 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Kdyby nebylo výzvy, knihu bych do ruky nevzala. Soubor povídek, které mě mile překvapily. Příjemné a pohodové čtení.

13.03.2024 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Měla jsem ze začátku strašný problém se začíst. Nakonec mě příběh pohltil. Vcítila jsem se do postav během té doby. V dobách, kdy ženy neměli žádnou moc.

08.03.2024 4 z 5

Příběh se mi líbil. Překvapilo mě, že už je kniha na světě tolik let. Pamatuju si, jak vyšla a jaký měla úspěch nikdo nezažil tolik dobrodružství, jako tento stoletý stařík :)

27.02.2024 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

V rámci čtenářské výzvy konečně přečteno. V tomhle jsem barbar. Ani film jsem neviděla. Ten určitě shlédnu. Kniha mě nijak extra nenaschla. Příběh mladého muže a jeho myšlenkové pochody. Nejspíš nejsem cílová skupina

13.02.2024 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

První kniha tohoto autora. Byla čtivá, měla tempo, ale konec se mi zdál nějak rychlý, odfláknutý. Mám ale chuť přečíst si další příběhy Eriky. Autora neznám, ale líbilo se mi, že do příběhu dával naše/slovenské věci. Cukr v jedlém papíru (ufonky) jsem jedla, když jsem šla na návštěvu k babičce :) bylo hezké si vybavit tuto vzpomínku

11.02.2024 4 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Nemohla jsem se odtrhnout. Napsáno tak, že Vás Tomovo vyprávění vtáhne. Kolikrát jsem se usmívala a na konci se mi svíralo srdce. Myslím, že tuhle knihu by si mel přečíst každý fanoušek HP.

04.02.2024 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

No teda, to byla slaďárna :) Vrátila jsem se do mých -náct :) Velmi pohodové čtení, ale realita je úplně jinde :) Tuhle knihu bych si klidně přečetla právě někde na pláži. Je to první kniha autorky, koukám, že jich napsala mnohem více, možná ještě po nějaké sáhnu.

04.02.2024 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc krásný příběh muže, kterému zemřela žena. Jediná osoba, kterou v životě miloval a které se nemůže vzdát. Oveho srdce ale sms každou stránkou taje. Mě se to moc líbilo. Pohodové čtení.

30.01.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Stojí za přečtení, zamyšlení, ale místy to bylo strašně utahané a už jsem si přála konec.

28.01.2024 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Realita současné doby. Bohužel. Lidé pro slávu a peníze prodají i své dítě. Kniha dobře vystihuje tento problém, ale můj šálek to úplně nebylo

23.01.2024 3 z 5

Rukopis z Březinky Rukopis z Březinky José Rodrigues dos Santos

Silný příběh. Pokračování Kouzelnika z Osvětimi. Se zatajeným dechem jsem četla další a další stránky. Neobešlo se to bez pláče.

13.01.2024 5 z 5

Kouzelník z Osvětimi Kouzelník z Osvětimi José Rodrigues dos Santos

Velmi silný příběh. Kniha velmi dobře napsána. Začátek mě úplně nezaujal, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji

06.01.2024 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Perfektní herec, v roli Severuse Snapea ho žeru, ale tyhle deníky mě neoslovily. Tohle mělo zůstat v soukromí.

26.08.2023 1 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Mě se příběh moc líbil. Tři rozdílné ženy, přesto se pokusí najít k sobě cestu. Jako máma dcery doufám, že mě nečeká taková propast, jako probíhala v tomto románu. Za mě povedené.

18.08.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Myšlenkou, co by bylo kdybych., se zabývám celkem často. Kniha se mi velmi líbila. Byla čtivá.

14.08.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Odpočinkové čtení. Mezi horory bych tuto knihu nezařadila, ale byla to pěkná duchařina.

02.08.2023 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Kniha byla čtivá, ale taková nemastná neslaná. Nechci prozrazovat víc, ale konec jsem s Claire jsem čekala jiný, že tam bude ještě nějaké drama.

20.07.2023 2 z 5