Nejděsivější československé zločiny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedenáct příběhů českých bestiálních vrahů....Jedenáct osudů nejen zločinců, ale i jejich obětí a pozůstalých, kterým se tragicky změnil život. Soudní procesy, popravy, sebevraždy, to je jen vrcholek ledovce, který většinou známe z médií. Co se však skrývalo v mysli pachatelů, jakými životními peripetiemi prošli, než začali zabíjet? Bestialitu, cyničnost či šílenství hrůzných trestných činů nevyjádří nejdokonaleji počet mrtvých či výsledný rozsudek, ale především souvislosti celého příběhu, který se často začal odehrávat bez vědomí nejbližšího okolí, v ulicích a městech, která známe, v poklidných parcích či za dveřmi naoko spořádaných domácností. Svědky jsme se totiž mohli stát i my........celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172111/big_nejdesivejsi-ceskoslovenske-zlociny-172111.jpg 4.593
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Nejděsivější československé zločiny

Pedruska01
30.08.2022

Na mé poměry dosti netradiční kniha. Však náhodně jsem na ní narazila a chvály bylo taky dost. To téma je otřesné, neskutečné, zrůdné, ale i fascinující a zajímavé. Má to mnoho přívlastků a pojmenování. Myslím, že každý si v tom svůj popis najde. A nejen to.
S podobnou knihou, takového rázu jsem se setkala asi opravdu poprvé anebo si nic dalšího honem nevybavím. Svým způsobem je to stejnak pro širokou veřejnost "zajímavé". Nebyla jsem výjimkou. Obsahově je ta kniha šílená, člověku stojí rozum, když čte - opravdu pouhé čtení - o těch činech, nápadech, provedení, chladnokrevnosti a smrti, tak moc zbytečné. Vrazi, na první pohled obyčejní lidé. Uvnitř zrůdy. Bez ohledu na dobu či jejich věk. Přesto to autor sepsal velmi čtivým stylem, který mě chytl a celkem jsem to hltala. Musím se přiznat, četla jsem to po večerech a rozhodně jsem měla zatraceně hodně nedobrý pocit, když ta vyprávění a fakta na mě začali působit.
Když se rozhlédnu kolem sebe, ptám se, jak je to vůbec možné, že se to děje. Známe to z beletrie, známe to z filmové či seriálové tvorby, ale horko těžko si uvědomujeme, že toto opravdu existuje mezi námi, v reálném světě. Není to nic příjemného. Takové zjistění, že to nejsou televizní obrazovky a listy papíru s něčí fantazií. A rozhodně to nikdo nechce zažít anebo se s tím jen letmo potkat.
Obsahově na mě tedy neudělala žádný pozitivní dojem, to ani omylem. Tahle nepříjemný pocit jsem z knihy ještě neměla, přitom musím uznat, že je paradoxně dobrá. V knize je 11 příběhů a v podvědomí jsem měla možná dva, max. tři, o kterých jsem něco kdysi zaslechla a zahlídla, však jen minimálně. Tady se mi dostal ucelený pohled na věc a skutky.
Pokud to někoho alespoň trochu zajímá, měl by si knihu přečíst, pro takové ji rozhodně doporučím. Je to skoro výsměch, že toto hodnotím plným počtem, protože co vlastně hodnotím - fakta a skutečnosti, smrt a utrpení mnoha lidí a vrahy samotné. Ne, tohle si hodnocení nezaslouží, respektive je to mimo. Hodnotím zpracování.

Kacii2705
29.08.2022

Kniha se čte velmi dobře. Jen je škoda překlepů.
Za co jsem ale musela snížit hodnocení je, že si autor plete pojmy "masový" a "sériový", což by někdo, kdo se této tématice věnuje, neměl.


Uma
01.08.2022

Kniha se čte lehce. Všechny případy jsou zajímavé a některé nejsou ani tolik známé. Ale postupem času mi to začalo přijít zdlouhavé a celkem nudné, protože některé případy znám či mě moc nebavili. Ale je to kniha s pěkným nápadem.

StrYke
26.07.2022

Nechápu zdejší hodnocení... Tématika zajímavá, ale kniha je napsána jako od 10letého dítěte.

ClaireW
23.01.2022

Dostatek informací o životě, motivech a vraždách. Kniha se četla rychle.

terezarath
16.01.2022

Velmi pěkně zpracované nahlédnutí do životů československých zločinců. Na literaturu faktu celkem svižné čtení, velmi příjemný styl psaní.

Ainyska
09.12.2021

Tak tohle není vůbec špatné, jsem ráda, že tato knížka je součástí mé knihovny. Případy jsou popsány celistvě, ale bez zbytečné omáčky kolem. Líbí se mi, jak autor poukazuje až na nesmyslné chyby a laxnost policie a naproti tomu, jak se policie dokázala ze svých chyb poučit. Což se vyplatilo u dalších případů.

Jednu hvězdu dolů za překlepy, které jsou dost rušivé.

Ramondia1
08.10.2021

Přečetla jsem jedním dechem, o některých případech jsem věděla, přesto jsem neznala všechny okolnosti. Díky této knize jsem se dověděla více o pohnutkách, které pachatele vedly k těmto hrůzným činům, z nichž běhá mráz po zádech. O některých, zvláště o těch, co se staly před mým narozením, jsem nevěděla vůbec, o to víc šokující to pro mě bylo. Kniha moc zajímavá, ale nedoporučuji slabším povahám.

1