Nejděsivější československé zločiny

Jedenáct příběhů českých bestiálních vrahů....Jedenáct osudů nejen zločinců, ale i jejich obětí a pozůstalých, kterým se tragicky změnil život. Soudní procesy, popravy, sebevraždy, to je jen vrcholek ledovce, který většinou známe z médií. Co se však skrývalo v mysli pachatelů, jakými životními peripetiemi prošli, než začali zabíjet? Bestialitu, cyničnost či šílenství hrůzných trestných činů nevyjádří nejdokonaleji počet mrtvých či výsledný rozsudek, ale především souvislosti celého příběhu, který se často začal odehrávat bez vědomí nejbližšího okolí, v ulicích a městech, která známe, v poklidných parcích či za dveřmi naoko spořádaných domácností. Svědky jsme se totiž mohli stát i my........celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172111/big_nejdesivejsi-ceskoslovenske-zlociny-172111.jpg 4.664

Kniha Nejděsivější československé zločiny

Ramondia1

Přečetla jsem jedním dechem, o některých případech jsem věděla, přesto jsem neznala všechny okolnosti. Díky této knize jsem se dověděla více o pohnutkách, které pachatele vedly k těmto hrůzným činům, z nichž běhá mráz po zádech. O některých, zvláště o těch, co se staly před mým narozením, jsem nevěděla vůbec, o to víc šokující to pro mě bylo. Kniha moc zajímavá, ale nedoporučuji slabším povahám.

hu_87

Zajímavě napsáno o zločinech viz zmíněných na obálce knihy. Pěkné informace, které jsem se třeba jinde nedočetla, takže za mě super. Ale není pro slabší a citlivější povahy, tady se prostě setkáváme se zločinem takovým, jakým ve skutečnosti je. Žádný ťuťu ňuňu.

Sumatrae

Knizka se dobre cetla, dobre ve zkratce sepsane zakladni informace pripadu Vadily mi gramaticke chyby a uplne jsem nesouhlasila s tim, jak byl podan pripad Olgy Hepnarove, o kterem jsem hodne cetla ze zasvecenejsich zdroju Asi mi vyhovuje vic podani pana Viktorina Šulce, ktery pri sepsani svych knih spolupracoval prave se zminenym vysetrovatelem Markovicem, nez toto I tak jsem se o nekterych pripadech dozvedela neco noveho, napr. Roubal a Stodolovi, nebo se docetla o kauzach, o kterych jsem nikdy necetla, a to o Josefu Svobodovi nebo o Polakovych

Mruskulka

Zajímavě napsané zločiny, které se staly na našem území. Neuvěřitelné, že někteří už jsou na svobodě. Dokonce vím, že jeden z nich bydlí docela blízko.

LutherKing

Knížka se četla sama. Zvládnuto za pouhý jeden den.

31.10.2020

Velmi dobre popsano. Bez zbytecneho moralizovani, ukazuje i ruzne preslapy ve vysetrovani. Z rozsudku vyplyva, ze se vetsina pachatelu vrati jednou do spolecnosti.

Baja333
12.10.2020

Kniha docela podrobně a zajímavě popisuje československé zločince. Jak zázemí z kterého vzešli, tak důvody jejich činů. Žádné odborné nic neříkají popisy, které by čtenáře nudily. Velmi čtivě napsáno.

DraculasLady
27.09.2020

Ten pocit, když se v jednom z příběhů několikrát objeví jméno vašeho rodného města, je děsivý stejně tak, jak zločin samotný. Když procházíte okolo domu, který hrál důležitou roli v životech a smrti několika osob, raději přidáte do kroku. A paradoxně - jméno města, ve kterém nyní bydlím bylo zmíněno rovněž. Temná a děsivá historie naší země a jejích obyvatel nás může dostihnout na každém kroku. Autor si dal na každém příběhu velice záležet a nebál se otevřeně promluvit o věcech, které jsou dnes ke zjištění spíše už jen v archivech nebo u pamětníků. Za mě velice povedená práce!