Dětský domov - záchrana i prokletí

Dětský domov - záchrana i prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88386/detsky-domov-zachrana-i-prokleti-88386.jpg 4 31 11

Malého chlapce úřady odebírají rodičům. Hoch je postupně umístěn do několika dětských domovů. Čelí nedostatku vnějšího citu, rodičovské lásky, bezpečí, naopak je plně vystaven nebezpečí narušení osobnosti, která vystupuje v podobě vytěsnění obrazu rodičů, rodinného zázemí, bezpečí a jistoty budoucnosti…

Lka
24.03.2022 5 z 5

Nelehký příběh chlapce, který většinu dětství strávil v dětských domovech. Na chvíli se vrátil k rodičům, ale pak se rád vrátil do dětského domova. Smutné...

Mruskulka
29.08.2020 5 z 5

Já nevím, co na to napsat. Příběh malého chlapce, který tráví dětství v dětském domově a na jeden čas se vrací do své rodiny. Tolik smutku, tolik trápení musel autor zažít.

Sariklen
27.09.2019 4 z 5

Silná autobiografická kniha, které vážně chybí pokračování, o kterém autor pár let zpět mluvil, že brzy vyjde. Snad se ho dočkáme.
Svět malého chlapce odehrávající se po dětských domovech a v nepříznivém rodinném prostředí autenticky vyprávěn jeho očima. Stojí za to přečíst!

dany512
12.08.2019 5 z 5

Moc pěkný a velice čtivý příběh.

angelak
30.08.2017 4 z 5

Pěkně napsaná kniha -ale velmi smutná, kdy končí že se raději dítě rádo vrací do dětského domova než zůstat u rodičů.

Damaj
18.08.2017 4 z 5

Kniha se dobře čte, ale příběh je velmi smutný.

yetti74
10.01.2017 4 z 5

Velmi smutné čtení. Kéž by nikdo nemusel prožít takovéto dětství.

janyska13
29.02.2016 3 z 5

Silný příběh dítěte z dětského domova.

Miťuli
07.01.2013 5 z 5

Tato kniha stojí doopravdy za přečtení, připojuji se k předchozím komentářům. Narazila jsem na ní omylem a musím říci, že mě neskutečně příjemně překvapila. Na to, že je autorovou prvotinou, klobouk dolů. Jen mě mrzí, že nemá pokračování, snad se jej dočkáme. Nejedná se o autobiografii?

dark.ma93
01.06.2012 5 z 5

Tohle stojí za přečtení. Děj je natolik poutavý. Autor dokázal skvěle popsat dětskou psychiku, obdivuji to. Jen škoda, že nevyšel druhý díl, nebo knížka nebyla delší. Byla tak čtivá, že mně bylo líto, že jsem ji dočetla a toužila jsem po pokračování

simonabr
26.04.2012 4 z 5

Zajímavý a hlavně smutný příběh chlapce, kterého odeberou rodičům, kteří nejsou schopni se o něj starat, a umístí ho do dětského domova, ale ani tady to samozřejmě nemá lehké. Autor mohl jít víc do hloubky, ale určitě stojí za přečtení.

dětské domovy podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Svatopluk Votruba