Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha má nádhernou obálku, která mě navnadila. Čte se docela dobře, příjemně plynoucí příběh s krásným popisem Kodaně, památky a místa jsem si hledala na internetu. Hodně mě mrzelo a dojem kazilo docela dost chyb, to výrazně kazí jinak milý požitek z knihy. Další díly si ale určitě přečtu. Snad nebudu zklamaná.

21.04.2020 4 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Příjemné počtení, které neurazí. Ale ani efekt "ty jo" se nekoná.

13.04.2020 3 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Příjemná kniha, která zachycuje život ve všech jeho podobách. není to jen sladká romantika a vyloženě šťastným koncem, přesto je konec pozitivní, plný naděje. Flora mi v prvním díle zpočátku dost pila krev, na konci se to zlepšilo. Teď se opět někdy chovala jako husa, na druhou stranu, kdo z nás se tak někdy nechová...
Možný spoiler: Trochu jsem čekala, kdy konečně někdo z těch slabochů setře Jane, ale to se bohužel nestalo, tak snad příště...

08.04.2020 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Tak už se mi dlouho nestalo, aby mě hlavní postava od začátku tak štvala a byla mi tak nesympatická. První polovinu knihy jsem si říkala, že to není možné, aby byl někdo tak slepý, ufňukaný a zahleděný do sebe. Ale od poloviny knihy se to začalo zlepšovat a pak mi to došlo, o tom ta kniha vlastně je. Jak býváme zaslepení, nevidíme si na špičku nosu, nevnímáme, co vlastně máme, jaké máme štěstí...Takže kniha určitě stojí za přečtení. Styl Jenny Colganové se mi líbí. Jo a homosexuálové mi v knihách nevadí, jsou mezi námi a myslím, že jich není málo a bude jich spíš přibývat, takže by bylo asi divné, kdyby se v knihách nevyskytovali:-)

01.04.2020 4 z 5

3x vraždy 3x vraždy Agatha Christie

Tak je to Agátha, prostě super počtení. I když se přiznám, že poslední jsem nečetla, ta mě nelákala. Ale vraždy podle abecedy i deset malých černoušků jsou jistě top detektivky a bavily mě před lety stejně jako dnes. I když musím přiznat, že dnes jsem už trošku víc kritičtější, ale těch nedostatků je tak málo, že nestojí snad ani za zmínku:-)

25.03.2020 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Pěkný příběh s hezkým posláním, každý má někde to své místo, každý se pro něco narodil, každý něco umí dobře, jen to místo a to své poslání najít. Chvilkami to trošku drhlo, svatba - no podle mě hnus a občas mi přišlo, že hlavní postavy se chovají jak malé nedozrálé děti, tedy častěji ty mužské, ale to jsem tak měla i u předchozí knihy od této autorky:-) No nejlepší mužská postava je Neil....Ale knížka určitě pěkná, která stojí za přečtení. A vždy mě naladí moc pěkná obálka knihy.

19.03.2020 4 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Příjemná oddechovka, smála jsem se, plakala, podivovala i rozčilovala...Takže dobrý:-)

10.03.2020 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá...Tak v rámci žánru určitě velmi kvalitní příběh, nadchnul mě nápad vyprávění ze dvou stran. Půjdu asi trochu proti proudu, když řeknu, že mě Amber ze začátku fascinovala a částečně jsem její pohnutky chápala, ale až do jisté doby, než překročila určitou mez, pak už mé sympatie pominuly a čekala jsem, jak to s ní dopadne...Taky mě bavila více první část a samozřejmě třetí, vyprávění Daphne, zvláště ze začátku na mě asi bylo trošku silné, měla jsem problém se s tím srovnat, ale já to tak mám, asi je to dáno mou profesí sociální pracovnice:-) Konec parádní, moc jsem si ho užila!

04.03.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak já jsem byla spokojená. Ze začátku mi sice chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha napsaná, ale to bylo jen prvních pár kapitol. Pak si to sedlo a já se jen dobře bavila. Nemyslím si, že je kniha pro náctileté. Zaujaly mě charaktery postav, jejich humor a dialogy mě velmi bavily, zajímavý námět a jelikož jsem sociální pracovník, tak se mi líbilo Leonovo zaměstnání a to, že se kniha zabývá i závažnějším tématem "Tiffina problému". Od romantického hezkého příběhu očekávám romantický hezký příběh:-) A to se mi splnilo.

29.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak podle mě super. Líbila se mi určitě více než Někdo cizí v domě a možná i o trochu víc než Manželé odvedle. A že se to podobalo deseti malým černouškům od Agathy Christie mi vůbec nevadilo.
Vraha jsem si tipla dobře, ale motiv ten uhádnout nelze. Aspoň mi se to nepodařilo:-) Kniha se čte téměř sama a ten závěr, no ty autorka rozhodně umí, i když jsem trošku něco takového čekala, vzhledem k tomu, že ona vždycky na závěr vymyslí něco silného. Ale tentokrát to podle mě bylo jen pozitivní a knihu to dokonale zakončilo.

22.02.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Tak Já jsem to měla jak na houpačce. Odpad to není. Ale série "božský" se bude těžce autorkám překonávat.

19.02.2020 3 z 5

Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí Ajahn Brahm

Moc pěkné počtení s hlubokým poselstvím. Některé příběhy jsou samozřejmě slabší, jiné ale naopak velmi silné a moudré. Nechybí humor i u témat, u kterých by ho člověk nečekal. A to se mi velmi líbilo. Doporučuji.

12.02.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak na případy Kim Stoneové jsem narazila v komentářích, když jsem četla případy Eriky Fosterové od Bryndzy. nějaká paní se tam zmínila o tom, že Kim je lepší. no musím s ní souhlasit:-). Jsem opravdu nadšená z postav, celý vyšetřovací tým mi sedl, Kim je mi mnohem bližší než Erika. Přestože jsem vraha správně tipla už asi v polovině knihy (občas se mi to povede, nemám pocit, že by autorka na něj nějak ukazovala) a i druhé tajemství jsem tušila, na čtivosti to vůbec nic neubralo. Samozřejmě nějaké drobné chyby knížka má, mi třeba nijak nevadilo obracení očí v sloup či oslovení šéfko, spíš jsem měla pocit, že si tam v některých momentech děje informace jaksi protiřečí. Ale byly to drobnosti, které mi zážitek nijak výrazně neovlivnily. Doufám, že další díly budou stejně dobré, ne-li lepší.

29.01.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak nějak nechápu opět to nízké hodnocení. Shari Lapena umí psát, postavy jsou velmi reálné a uvěřitelné. Manželé odvedle se mi asi četli lépe, ale nedokážu říct proč. Opět tu není ani jedna postava, která by byla vyloženě sympatická, jedině snad detektiv, jehož myšlenky mě fakt baví. Třeba o prolustrování případné budoucí ženy...:-) Konec opět překvapivý a zamotaný, trochu otevřený. Jasně z knihy vyplývá poselství, že nic není vždy černobílé, často je to úplně jinak, než si myslíme. Kniha určitě stojí za přečtení.

22.01.2020 5 z 5

Trilogie je prostě výjimečná. Nápad, zpracování, vše je chytlavé, čtivé, výborné.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět výborné, čtivé, chytlavé.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Četla jsem ji před nějakou dobou, ale stále si pamatuji děj knihy. Kniha se čte skvěle, děj se pomalu rozjíždí a pak je to jízda. Skvělé.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak to bylo téměř dokonalé:-) Jak už tady někdo psal, nerozumím těm 76 %, protože kniha je to velmi dobrá. Psychologie postav skvěle vykreslená, nebyl mi sice nikdo sympatický, snad na detektiva, jehož myšlenkové pochody mě bavily, ale myslím, že vše bylo dost reálné, i když šílené:-) Styl vyprávění mi seděl, kniha se četla jedním dechem, děj ubíhal a o překvapení nebylo nouze. Jak už tady někdo psal, ten úplný závěr knize spíš uškodil, i když chápu, že k příběhu jako celku se to tak nějak nabízelo, ale myslím, že to bylo spíš na škodu. Ale jinak perfektní.

10.01.2020 5 z 5

Rodičům na nejhezčí cestu Rodičům na nejhezčí cestu Zdeněk Matějček

Přehledné, čtivé, láskyplné, poutavé, prostě prof. Matějček:-)

06.01.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem, úžasná, čtivá, vtipná, prostě klenot. A ilustrace Heleny Zmatlíkové tu dokonalost jen doplňují!!!

05.01.2020 5 z 5