Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí

Opat buddhistického kláštera v Austrálii prostřednictvím krátkých příběhů ze života přibližuje duchovní bohatství své náboženské víry. Buddhistická interpretace problémů a utrpení současného světa a nastínění cesty směřující ke štěstí. Některé příběhy reflektující současný svět vycházejí z thajské klášterní tradice, avšak řada se opírá o osobní autorovy zkušenosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66527/krava-ktera-plakala--66527.jpg 4.728
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Alternativa

Opening the door of your heart and other Buddhist tales of happiness, 2004

Kniha Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí

IJanI

Nádherné, hluboké, moudré a vtipné. Jednoznačně doporučuji!

Mrňous1

Moc pěkné počtení s hlubokým poselstvím. Některé příběhy jsou samozřejmě slabší, jiné ale naopak velmi silné a moudré. Nechybí humor i u témat, u kterých by ho člověk nečekal. A to se mi velmi líbilo. Doporučuji.

Anceroh

Moc krásné příběhy, moc krásná poučení a mnoho inspirace, jak přijímat život. Kniha se mi líbila a rozhodně doporučuji.

Mony99
18.11.2019

"Moudrost není učení, je to schopnost vidět jasně to, co se naučit prostě nedá." :)

Tohle je ten typ knížky, ke které se chcete po čase vrátit. Je plná krátkých příběhů, které vedou k hlubokému zamyšlení. Některé příběhy stojí za přečtení několikrát, protože v nich uvidíme něco, co jsme zprvu neviděli.

Elsinor024
09.07.2019

Tahle kniha se četla tak pěkně! Jako když sedíte v zimě u vyhřátého krbu s hrnkem čaje a proti vám příjemný buddhistický strýček vypráví příběhy:) A v každém je jako v bonbonu zabalená nějaká moudrost, kterou si právě díky tomu příběhu dobře zapamatujeme.

Není to ale žádná selanka, probírají se i vážné a smutné věci. Vyprávějící je členem docela přísného a strohého theravádového řádu lesních mnichů.
Při povídání je za každých okolností klid, smíření a vědomí, že i to špatné nás nesmí vykolejit a je vlastně v pořádku.
Je v pořádku zemřít po těžké nemoci, je v pořádku udělat pitomost.

Ale hlavně je v pořádku mít radost a co nejvíc se pořádně smát. Teď mi to připomnělo, jak nedávno Michael Palin z Pythonů říkal, že se mu líbí, jak se dalajláma pořád chechtá (tedy říkal, že i Češi se umí všemu smát).
Ajahn Brahm vypráví i na pohřbech vtipy. Paráda!

parxel
01.06.2017

Tato vzhledově nevýrazná kniha v sobě ukrývá víc, než se na první pohled zdá. V obecné rovině se jedná o vyprávění budhistického micha, původem angličana, který vystudoval fyziku a poté odcestoval do Thajska, aby se zde stal budhistickým mnichem.

Příběhy vyprávěné v této knize se týkají různých životních období a různých životních problémů. Některé z nich jsou vymyšlené, ale většinou vycházejí z toho, co Ajahn Brahm sám zažil. Autor jejich prostřednictvím čtenářům zpřostředkovává nejenom moudrost příběhu samotného, ale i způsob jak k jejímu poznání dospěl a to je na knize asi to nejcennější.

Vynikají kniha, která stojí za přečtení.

Sluncie
07.03.2013

Naprosto úžasná kniha plná příběhů k zamyšlení,obohacení a uvědomění.Čte se lehce, je to ten typ knihy, kterou můžete otevřít na kterékoliv stránce a báječně si počtete. Mám zkušenosti (a určitě nejsem sama) s tím, že když knihu otevřu na náhodné straně, najdu řešení problému, kterým se právě zabývám nebo alespoň radu či jiný pohled na danou věc. Tuto knihu jsem jednou přes známého nechala kolovat po vazební věznici a sklidila tak mnoho díků :-).

Andělé v mých vlasech
Andělé v mých vlasech