Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí

od:


KoupitKoupit eknihu

Opat buddhistického kláštera v Austrálii prostřednictvím krátkých příběhů ze života přibližuje duchovní bohatství své náboženské víry. Buddhistická interpretace problémů a utrpení současného světa a nastínění cesty směřující ke štěstí. Některé příběhy reflektující současný svět vycházejí z thajské klášterní tradice, avšak řada se opírá o osobní autorovy zkušenosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66527/krava-ktera-plakala--66527.jpg 4.415
Orig. název:

Opening the door of your heart and other Buddhist tales of happiness (2004)

Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Alternativa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
parxel
01.06.2017

Tato vzhledově nevýrazná kniha v sobě ukrývá víc, než se na první pohled zdá. V obecné rovině se jedná o vyprávění budhistického micha, původem angličana, který vystudoval fyziku a poté odcestoval do Thajska, aby se zde stal budhistickým mnichem.

Příběhy vyprávěné v této knize se týkají různých životních období a různých životních problémů. Některé z nich jsou vymyšlené, ale většinou vycházejí z toho, co Ajahn Brahm sám zažil. Autor jejich prostřednictvím čtenářům zpřostředkovává nejenom moudrost příběhu samotného, ale i způsob jak k jejímu poznání dospěl a to je na knize asi to nejcennější.

Vynikají kniha, která stojí za přečtení.

Sluncie
07.03.2013

Naprosto úžasná kniha plná příběhů k zamyšlení,obohacení a uvědomění.Čte se lehce, je to ten typ knihy, kterou můžete otevřít na kterékoliv stránce a báječně si počtete. Mám zkušenosti (a určitě nejsem sama) s tím, že když knihu otevřu na náhodné straně, najdu řešení problému, kterým se právě zabývám nebo alespoň radu či jiný pohled na danou věc. Tuto knihu jsem jednou přes známého nechala kolovat po vazební věznici a sklidila tak mnoho díků :-).

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

buddhismus

Autor a jeho další knihy

Ajahn Brahm

Ajahn Brahm
anglická, 1951

Uživatelé mají knihu

v Přečtených31x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených2x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst20x
v Chci si koupit4x