mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Nemám moc co napsat. Po trošku slabší Nemesis je Pentagram opět návrat k 5*. Je tam akce, napětí, alkohol, záhada, prostě HH v plné formě. Snad jen ten závěr, kde autor přimotal i Olega byl trošku přes míru, ale to už jen rejpu.

09.12.2015 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Tak na takovéhle knihy jsem asi moc jednoduchej (čti blbej), ale o čem to kurva bylo? Co to všechno ty vole mělo znamenat? Nelíbil se mi styl psaní, nelíbil se mi děj, nelíbilo se mi nic. Autor se snažil čtenáře šokovat a možná i vyprovokovat k nějakému hlubšímu zamyšlení, ale já sem nepochopil o čem. Sem jen celou dobu přemýšlel nad tím, jestli mi stojí za to tuhle hovadinu číst. Ale podle celkového hodnocení není chyba v knize, ale asi ve mě.

20.08.2015 1 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Ze staré známosti za 5, ale nejsem úplně přesvědčený, že si to knížka zaslouží. Hynek Tas už se nikam neposouvá, stárne a dochází mu dech, stejně jako autorovi při psaní tohoto příběhu. Nechci se s Tasem loučit nad jeho hrobem, ten pohled do mráčků mi jako ukončení celé série klidně stačí.

28.07.2015 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Pro současného středoevropana je Čangi úplně jiný svět, něco jako Mordor nebo Západozemí, něco co je jenom v knížkách. Přitom to není tak dávno, kdy to bylo místo které zlomí, ohne nebo aspoň pokřiví i ten nejpevnější charakter, místo kde pár zrnek rýže navíc rozhoduje o životě či smrti, a kde vejce má cenu zlata. Jen jeden člověk si dokázal podmanit tohle místo, a proto se stal Králem a to se neodpouští.

24.07.2015 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Úvod knihy je famózní, jeden z nejlepších co sem kdy čet, jo to teda jo pane. Po propuštění z lochu už to malinko upadne, ale spokojenost.

26.06.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Moje hezčí polovička se u toho svíjela smíchy, tak sem to během dvou dnů přehrkal v autě a překvapivě to šlo. Nemám moc rád humoristické knížky, nemusím Saturnina ani Jeevese, nemusím Ernesta Goodbodyho ani Švejka, můžu jen Oveho a teď i Marii III z Kostky.

27.03.2015 4 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Bez litrů krve, bez psychopatického vraha, bez charismatického vyšetřovatele, bez napětí, všude jen vítr, sníh, mráz, tma a soby. Na mě to ale překvapivě fungovalo dobře.

24.02.2015 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nemá rád knihy z prostředí velkoměst a drogového podsvětí, proto jsem tuhle knihu dlouho odkládal. Na druhou stranu mám rád alkohol v jakékoliv podobě a jakémkoliv množství, takže pocity které prožívá hlavní hrdina mi často přišli dost povědomé.
HH mě zajímal víc než příběh samotný a doufám že v dalších dílech se s ním seznámím trochu důvěrněji než tomu bylo v díle prvním.

24.02.2015 4 z 5

Vraní kost Vraní kost Robert Low

Málo Orma, málo Fina. Olaf Tryggvasson těmhle řízkům nesahá ani po kotníky.

30.11.2014 4 z 5

Sluneční jezero Sluneční jezero Ludvík Souček

Z celé série se mi líbila nejmíň. Před panem Součkem klobouk dolů.

18.11.2014 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Mě to nijak zvlášť nebavilo, když to porovnám se Švejkem tak ten je někde úplně jinde.

04.11.2014 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jedu oddělení Q popořádku a musím říct, že každá další kniha je o stupínek lepší než ta předchozí.

16.05.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dost brzy jsem začal tušit zápletku a tak sem se od půlky modlil o nečekaný zvrat, který se bohužel nedostavil. Přesto velmi dobrá Jussiho práce.

18.04.2014 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Podle ohlasů sem čekal trochu víc. Bohužel sepsat život Přemysla Otakara I. na 624 stran prostě dost dobře nejde. Přijel, utekl, prohrál, přejel, vyhrál, oženil se, utekl, prohrál a znovu vyhrál. Ostatní postavy zradily, podpořily, umřely, utekly, podpořily a nakonec zase zradily. Přiznám se, že po třech měsících si pamatuju už jen Přemysla.

26.02.2014 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Nejlepší díl z celé série. Navíc nám do děje vstoupí i Hynek Tas z Boru drsňák z trilogie Čtvrtý králův pes, to mě potěšilo.

26.02.2014 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

To nejlepší nakonec. Závěrečná kniha této velkolepé historické fresky se mi líbila nejvíc. Gratuluji každému kdo přečetl celou tuhle epopej, udělali jste ze sebe vzdělanějšího člověka a získali jste obrovský vhled do naší krásné historie.

11.04.2024 5 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Herman Melville

Kniha mi ležela dlouho bez povšimnutí v knihovně, notoricky známý příběh navíc hodně založený na duševních pocitech mě jako komiks vůbec nelákal. Chyba, stačilo pár prvních stránek a naprosto fantastická kresba mě okamžitě dostala. Perfektní.

04.02.2024 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

První český král Vratislav II byl pro mě vlastně úplně neznámá postava, takže jsem rád že se mi kniha dostala do ruky. Vondruška tak jak ho znám a mám rád, historicky precizně vykreslená doba, čtivé, zábavné, poučné, za mě velká spokojenost.

16.10.2023 5 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Brutální doba, brutální místo, temný příběh a to vše umocněno skvělou kresbou. Cestu kostí si užijete.

09.10.2023 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Strhující úvod až do okamžiku, kdy se objeví Martin a od té doby se vše změní v jeden těžko uvěřitelný maglajz. Nemůžu si pomoct, ale tenhle policista tentokrát na co šáhne to posere (nenašel jsem výstižnější výraz). V každé knize vlastně přežije jen díky štěstí, náhodě nebo souhře okolností, už to začíná být dost fádní. Kredit musím panu Minierovi dát za to, že pokud o něčem píše má to nastudované do těch nejmenších podrobností.

05.09.2023 3 z 5