Morgaine07 Morgaine07 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Smekám klobouk před Orwellem, toto dílo je opravdu nadčasové. Nejlepší alegorie, kterou kdy svět viděl. Kniha byla čtivá a měla zajímavý závěr. Opravdu doporučuji

20.03.2022 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Kdo by nemiloval nesmrtelný příběh o hraběti Drákulovi. Kniha je velice čtivá a poutavá. Samotný děj plyne rychle a ani chvilku jsem se nenudila. Postavy mi přišly propracované, ale je škoda, že jsme se nedozvěděli o Drákulovi více.

20.11.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

(SPOILER) I když jsem fanoušek pana Brama Stokera tak jsem si vůbec nebyla jistá, že dělám dobře, když si pořizují tuto knihu... Jenže já se od ní pak nemohla vůbec odtrhnout, přečetla jsem ji za 6 dní. Kniha byla zajímavá a čtivá, dej plynul rychle a nenašla jsem tam nic co by mi vadilo. Mladý Stoker má být na co pyšný.

16.01.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Pro mě to byla nejstrašidelnejsi kniha, kterou jsem od Darcy četla, opravdu jsem se bála a přestože můj oblíbený díl je Duch domu ashburnu tak tato kniha byla úžasná

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Úžasné, čtivé, napínavé.... Lepší duchařinu jsem ještě nečetla, dokonce jsem se i místy bála.

08.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pro mě už klasika, kterou mohu číst dokola. Ať už kniha, film, nebo audio Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí.

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

(SPOILER) Audiokniha *
Když jsem si chtěla pořídit nějakou dobrou audioknihu ve stylu za zavřenými dveřmi, dlouho jsem uvažovala právě o této a nakonec jsem ji hodila do košíku. Nejdříve jsem sympatizovala s Amber jelikož mi přišla zajímavá, ale po části s Daphne jsem ji znenavidela a těšila jsem se až na Amber dojde. Pokud jde o Jacksona tak není vždycky zlato co se třpytí, vůbec nechápu jak mohl Jackson sám se sebou vůbec existovat. Byl to ubohý egocentricky narcista, prostě psychopat jen škoda, že tam nebylo ukázáno víc z jeho minulosti. Příběh se mi líbil, Daphne mi bylo sice líto, ale Amber na konci taky. Sice si to Amber neboli Lana zasloužila, jenže tady je otázka zda si vůbec tohle nějaká ženská může zasloužit. Obdivuji Daphne jak to léta vydržela s cvokem jako Jackson, ale je pravda, že na výběr neměla a musela být silná kvůli dětem. Knihu určitě doporučuji a doufám, že uvidím brzy na netflixu.

06.11.2021 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Alison Weirová by mela za své knihy dostat metal, kniha ačkoliv je tlustá tak se čte dobře a je v souladu s historií což je úžasné. Hlavní hrdinka Jana je naprosto taková jakou jsem si ji představovala. Již jsem o Jane jednu knihu četla, nebyla špatná ba naopak, ale tato kniha ji plně zastínila.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Další úžasná knížka s kterou jsem vyrostla.

14.02.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tohle je už klasika

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dostala jsem jí k vánocům a ani chvilku jsem nelitovala. Byla čtivá, poutavá a psychologická.

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

(SPOILER) (audiokniha)
Tak tohle byl mazec, čekala jsem sice psychologické dílo, kde nebude vše jak se na první pohled zdá, ale stejně mě to mile překvapilo. Richard...bohatý, pohledný a prostě úžasný... ale jen na první pohled. Na tyhle narcistická egoistická ho**** jsem už opravdu alergická, ale stále mě baví o nich číst. Stále mě baví jak se ženy spojí a vyhrají nad muži. Dívka ve vlaku, věř mi, za zavřenými dveřmi a posledni paní Parishová... co mají tyto krásné knihy asi společného :-) i když u paní Parishové, kterou jsem přímo zbožnovala mi tato kniha připadala jako přes kopírák v určitých detailech. Příběh mě opravdu bavil a doporučuji ho všem.

20.04.2022 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Další úžasná kniha od Darcy

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Kniha se mi líbila, ale ty ženské mi připadaly nesmírně hloupé. Tohle by si mela přečíst každá ženská, která vyrazí do Egypta, Tuniska, nebo jiné země severní afriky a rozhodne se přitáhnout si Araba.

06.10.2019 4 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Úplně jsem se zamilovala!!!! Ta atmosféra, ten děj. Trochu mi to připomíná Harryho Pottera, nebo čarodějnice školou povinné. Nemůžu uvěřit, ze tuto knihu napsala autorka od nás, protože je to stokrát lepší než jiné knihy. Děj je napínavý, kniha je čtivá a pro tyhle deštivé podzimní večery je to ideální ;)

06.10.2019 5 z 5

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem knihu přelouskala za dva dny a jsem spokojená.

12.02.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem si vybrala k maturitě, kniha byla čtivá, ale několikrát jsem jí musela odložit, protože jsem měla někdy chut hlavní hrdinku profackovat...přešto to byla dobrá a poučná kniha o tom co je to drogová závislost a co drogy dovedou.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno jedním dechem :)

12.02.2018 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Audiokniha*
Bylo to važně úžasné, musím se podívat i na film.

26.10.2023 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tak tohle se opravdu povedlo, Darcy Coates mě opět nezklamala. I když miluji všechny její knihy z této série tak tuhle rozhodně řadím k těm lepším.

25.09.2022 5 z 5