Morgaine07 Morgaine07 komentáře u knih

Psycho Psycho Robert Bloch

Audiokniha*
Bylo to važně úžasné, musím se podívat i na film.

26.10.2023 5 z 5

Parchant z Jižní Karolíny Parchant z Jižní Karolíny Dorothy Allison

(SPOILER) Tak to se opravdu povedlo, kniha je famózně napsaná, velice čtivá a surová.
Spisovatelka odvedla velký kus práce. Je vidět, že Ruth Anne (Kosťa) je ve skutečnosti Dorothy Allison a sepsala její syrové leč upravené vzpomínky na dětství v Jižní Karolíně, v rodině plné vidláků, věčně těhotných a stárnoucích žen a opilých strýčků. Žijí ve velké chudobě, matka Ruth pracuje jako servírka a špína, hlad a chudoba z toho vyprávění doslova čpí.
Ruth mi bylo velice líto, její matka si našla muže, který si své komplexy léčil na nebohé Ruth. Ruth surově bije až jí zrání kostrč. No a bohužel ji i zneužíval a nakonec znásilnil o to víc je smutný konec. Ruth Glena neobviní a on si v klidu odjíždí na Floridu s její matkou Anney a sestrou Reese. Ten smutek a beznaděj... Přesto byla kniha velice čtivá a poutavá. Určitě doporučuji film z devadesátých let na motivy knihy - Bastard Out of Caroline. Je to takřka úplně stejné a surové jako kniha
Nejhorší na tom je, že někteří lidé.. Zejména děti mohou v tahovém prostředí žít i v této době.

03.09.2023 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Velice povedený příběh

13.11.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tak tohle se opravdu povedlo, Darcy Coates mě opět nezklamala. I když miluji všechny její knihy z této série tak tuhle rozhodně řadím k těm lepším.

25.09.2022 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Sice jsem čekala něco jiného, ale zaujal mě styl jakým byl příběh psán. Viděla jsem v tom příběh kráska a zvíře a připomnělo mi to trochu knihu bestie je zvíře. Určitě se budu těšit na další knihy od autorky.

11.06.2022 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

(SPOILER) (audiokniha)
Tak tohle byl mazec, čekala jsem sice psychologické dílo, kde nebude vše jak se na první pohled zdá, ale stejně mě to mile překvapilo. Richard...bohatý, pohledný a prostě úžasný... ale jen na první pohled. Na tyhle narcistická egoistická ho**** jsem už opravdu alergická, ale stále mě baví o nich číst. Stále mě baví jak se ženy spojí a vyhrají nad muži. Dívka ve vlaku, věř mi, za zavřenými dveřmi a posledni paní Parishová... co mají tyto krásné knihy asi společného :-) i když u paní Parishové, kterou jsem přímo zbožnovala mi tato kniha připadala jako přes kopírák v určitých detailech. Příběh mě opravdu bavil a doporučuji ho všem.

20.04.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Smekám klobouk před Orwellem, toto dílo je opravdu nadčasové. Nejlepší alegorie, kterou kdy svět viděl. Kniha byla čtivá a měla zajímavý závěr. Opravdu doporučuji

20.03.2022 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

(SPOILER) I když jsem fanoušek pana Brama Stokera tak jsem si vůbec nebyla jistá, že dělám dobře, když si pořizují tuto knihu... Jenže já se od ní pak nemohla vůbec odtrhnout, přečetla jsem ji za 6 dní. Kniha byla zajímavá a čtivá, dej plynul rychle a nenašla jsem tam nic co by mi vadilo. Mladý Stoker má být na co pyšný.

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

(SPOILER) Tak tohle se opravdu povedlo. Knihu jsem cetla už před rokem v lednu a velice mě její námět zaujal. Bylo to ideální do lednového počasí a já si to moc užila. Bylo mi líto všech těch dětí, protože ti rodiče, dospělí i jiné děti se k nim chovali opravdu bezcitne a hnusně. Někdy jsem pohybovala, že vůbec nějaké city mají. Bylo to drsné a tvrdé jak krutě se můžou hloupí lidé chovat vůči dětem.

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Kniha se četla dobře a rychle. Je to ideální čtení na zimní večery. Kniha pro mě skončila zvláštně a je škoda, že nebyla trochu delší.

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

(SPOILER) Zatím je to pro mě jeden z nejslabších dílů od Darcy Coates, ale nebylo to vyloženě špatné. Hlavní hrdinka Mara mi lezla na nervy od samotného začátku a bylo těžké s ní soucítit. Ale na druhou stranu je lepší cítit k hlavní hrdince alespoň něco negativního než vůbec nic. Líbilo se mi, že se postava během děje postupně vyvinula v jinou Maru. Četla jsem už lepší knihy od autorky a i když samotný příběh nebyl špatný dalo by se z toho vytřískat více, což je škoda. Kniha má body navíc, protože byla opět čtivá a děj plynul rychle. Nelituji, že jsem ji četla, ale doufám, že další kniha od autorky bude slibnější.

16.01.2022 3 z 5

Královna Rejčka Královna Rejčka Melita Denková

Kniha se četla opravdu dobře a rychle, bohužel mě zklamaly některé zbytečné kapitoly, kde Rejčka ani nebyla.

27.12.2021 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

(SPOILER) Tak tohle se povedlo!
Po přečtení nevlastní sestry, která mě zklamala jsem k další knize od autorky přistupovala skepticky, ale už po přečtení první kapitoly jsem se zamilovala. Samotný děj plyne rychle, všechny postavy mi přišly propracované. Také oceňuji nečekané zvraty, když milovaný princ Sophii zradil a naše princezna pomalu dospěla v pravou královnu. Kniha mi často připomínala knihy jako krvavý lístek a temný kvítek což mě potěšilo a užila jsem si celý příběh. Docela by jsem uvítala pokračování.

21.11.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

(SPOILER) Tak tohle se nepovedlo....
Kniha má sice nádhernou obálku a příběh. Pojetí příběhu o Popelce z pohledu nevlastní sestry je originální a mělo velký potenciál. Bohužel mi tento čtivý a nádherný příběh kazila každá část s osudem. To mě opravdu nebavilo a příběhu to ubralo spoustu bodů. Naopak druhá kniha autorky Otrávená mě uspokojila o 100% více. Bohužel nevlastní sestru nedoporučuji

20.11.2021 3 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Kdo by nemiloval nesmrtelný příběh o hraběti Drákulovi. Kniha je velice čtivá a poutavá. Samotný děj plyne rychle a ani chvilku jsem se nenudila. Postavy mi přišly propracované, ale je škoda, že jsme se nedozvěděli o Drákulovi více.

20.11.2021 5 z 5

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

(SPOILER) Jelikož jsem knihy od Philippy četla už jako dívka na druhém stupni základní školy tak s láskou skočím po každé knize od Philippy Gregory. Jinak to ani nebylo s touhle kraskou, která měla velký potenciál a ten i splnila. V knize objevíte tři důležité ženy v Tudorovské Anglii... Kateřina Aragonská, Marie Tudorovna a naše hlavní postava Markéta Tudorovna. Nejvíce jsem si oblíbila Marii o které by jsem si přála dozvědět se více a doufám, že jednoho dne vyjde román o této krásné princezně. Oproti Marusce a Katce mi Markéta přišla jako závistivá a protivná osoba a místy hloupá. Přesto jsem její rozhodnutí chápala a čtení si užívala, jen mě mrzí, že jsme se nedozvěděli více.

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Knihy od Darcy Coates jsou prostě nejlepší a výjimkou není ani tato kráska.
Příběh se mi moc líbil, ale byl spolu s Folcroftem o trošičku slabší než třeba první 3 knihy. Přesto jsem si čtení užila a taky upekla nějaké brownies na které jsem při čtení dostala chuť. Určitě se budu těšit na další knihy.

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

(SPOILER) Audiokniha *
Když jsem si chtěla pořídit nějakou dobrou audioknihu ve stylu za zavřenými dveřmi, dlouho jsem uvažovala právě o této a nakonec jsem ji hodila do košíku. Nejdříve jsem sympatizovala s Amber jelikož mi přišla zajímavá, ale po části s Daphne jsem ji znenavidela a těšila jsem se až na Amber dojde. Pokud jde o Jacksona tak není vždycky zlato co se třpytí, vůbec nechápu jak mohl Jackson sám se sebou vůbec existovat. Byl to ubohý egocentricky narcista, prostě psychopat jen škoda, že tam nebylo ukázáno víc z jeho minulosti. Příběh se mi líbil, Daphne mi bylo sice líto, ale Amber na konci taky. Sice si to Amber neboli Lana zasloužila, jenže tady je otázka zda si vůbec tohle nějaká ženská může zasloužit. Obdivuji Daphne jak to léta vydržela s cvokem jako Jackson, ale je pravda, že na výběr neměla a musela být silná kvůli dětem. Knihu určitě doporučuji a doufám, že uvidím brzy na netflixu.

Nádherny příběh

24.10.2021 5 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Motiv byl zajímavý bohužel mě nezaujalo prostředí a i když jsem knihu dočetla celkem rychle moc velký dojem na mě neudělala. Podle mě se z toho dalo vytiskat více, knihu jsem prodala a druhý ani třetí díl si přečíst nehodlám.

02.05.2021 2 z 5