morava morava komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nez zacnu komentovat tuto knihu, udelam jednu vec a to, ze si pridavam autora do oblibenych.
Po precteni prvniho dilu Skala netrvalo dlouho a pustila jsem se do Muze z ostrova Lewis.Styl autora je tak mimoradny, ze pri cteni jeho knih prozivate cely dej s hrdiny , jako by jste se pohybovali na ostrove primo mezi nimi. Uz ted se nemohu dockat na treti dil a zaroven se mi do nej nechce, protoze vim , ze po docteni tretiho dilu z teto serie opustim ostrov Lewis.

26.01.2016 5 z 5

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Kniha predcila me ocekavani,svuj udel splnila,jako komedie skvele napsano, dnes jsem se s radosti usmivala :-).Pan Veleba a pan Cajus u mne vedli na plne care.Snad se brzy dostanu k precteni dalsich del.

24.01.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Po Zitkovskych bohynich ma druha kniha od teto autorky.Styl pani Tuckove se mi velice libil a kniha je velice ctiva.Na toto tema, jsem pred touto knihou jinou necetla, takze ma prvotina co se tematu tyce.Je velice smutne, ze se veci popsane v teto knize dely a je jedno, jestli se dely v Cechach , ci Nemecku, ci v jinych zemich.Je to vse o charakteru a povaze cloveka, jako jedince. Vzdyt kdyz se poradne rozhledneme kolem sebe, tak to mame v mediich naservirovano pekne na taliri kazdym dnem. Valky mezi narody, nabozenstvim atd. a kazdy chce dosahnout te nejvyssi moci.
A je to take o pomste.Ale zpet ke knize, urcite doporucuji k precteni, ctyri hvezdicky davam proto, ze ve srovnani s Zitkovskymi bohynemi, kde mne okouzlilo misto kde se dej odehraval, zde na mne padaly chmury. Autorku si pridavam ke svym oblibenym autorum.

21.01.2016 4 z 5

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Zajimava kniha, ktera urcite stoji za precteni. Po precteni se clovek diva na nemoci trochu z jineho pohledu.

15.01.2016 4 z 5

Skála Skála Peter May

Hned na prvni pohled mne zaujala tajemna obalka a pote hned anotace. Tesila jsem se na detektivni pribeh, ktery jsem nakonec i dostala po malych davkach , nenucene. Je to ma prvni kniha od tohoto spisovatele, ale urcite ne posledni. Dve casove linie do sebe zapadaly tak, ze jsem si uzivala napeti, pri reseni pripadu a zaroven jsem se postupne dozvidala pribeh Fina od jeho detstvi prozitem na ostrove Lewis. V neposledni rade mne uchvatila atmosfera ostrova a urcite se brzy vydam zpet, formou knihy po te , co se zactu do dalsiho dilu teto serie.

14.01.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tato kniha se necetla lehce, ale ja jsem od ni dostala uzasny pridel dobrodruzstvi ruzneho druhu, na ruznych mistech v ruznych dobach.

"Nic není trvalé,jen mysl.Hmota se přelevá,krystalizuje a znovu se přelévá a jeji tvary se nikdy neopakují.Tvary se rozpadají ve věčnou nicotu, z níž není návratu.

Tento pribeh ma hloubku a poselstvi.Za mne 5*.

10.01.2016 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Jak jen zacit komentovat pribeh, ktery jsem intenzivne prozivala s hlavnimi hrdiny. Sila tohoto dila spociva v neuveritelne dokonalem vykresleni pokusu o to,zmenit neco, co jini povazuji za nemozne.
Snaha prezit, velka davka pratelstvi , vytrvalost a hlavne radost z toho, ze jste mohli nekomu jen nepatrne pomoci v situaci, kdy jste sami byli uplne na dne sil mne velice zasahla a knihu vrele doporucuji vsem k precteni.Sama jsem se k ni dostala po precteni komentare jedne uzivatelky databaze knih a jsem velice rada za to , ze mne inspirovala tuto knihu si precist.

10.01.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

V jednoduchosti je krasa. Tak utla knizecka vam doda tolik pozitivni energie. Mozna si staci jen vsimat veci, ktere se nam zdaji tak obycejne a vsedni, ze je prehlizime, pak staci jen snaha a male krucky k tomu, abychom dosahli neceho, co se nam zda nedosazitelne.

05.01.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro mne velice silny literarni zazitek. Styl Kateriny Tuckove se mi velice libil. O bohynich v Bilych Karpatech jsem nikdy pred prectenim teto knihy neslysela a tak i mimo to, ze se mi pribeh, ktery mne od zacatku pohltil zalibil natolik, ze si tuto knihu chci koupit a mit ji doma v me skromne knihovnicce, tak jsem se dozvedela zase neco noveho, zajimaveho a tajemneho.

04.01.2016 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Precteno behem par hodin, ac se tomu divim, protoze pri kazde dalsi strance jsem knihu chtela zavrit, ale nedalo se a ja musela cist dal jeden z kdovi kolika pribehu tyranych deti.
Mam v hlave plno otazek, jako napriklad kdy nastal ten zlom u matky a proc ?
Urcite to nebyl jen alkohol . A co otec , jestli muzete otcem nazvat nekoho, kdo jen slepe prihlizi na pachana zverstva ??
A mohla bych pokracovat dale, ale i kdyby mi na otazky dal nekdo odpoved, nevim, jestli by to stacilo k tomu, abych pochopila. Pan Dave Pelzer ma muj veliky obdiv za to, ze zije a ze se s nami podelil o jeho zivotni pribeh. A nakonec chci poprat vsem detem spokojene detstvi a milujici rodice.

02.01.2016 5 z 5

Naši andělé strážní Naši andělé strážní Eckhart Tolle

Takova mila knizecka s krasnymi ilustracemi = libilo moc.

31.12.2015 4 z 5

Pryč s kyselostí! Pryč s kyselostí! Kurt Tepperwein

Uz se vam nekdy stalo, ze po precteni teprve par stran vite, ze budete hodnotit kladne?
U teto knihy jsem to vedela hned po trech strankach. Nektere knihy si vas vyberou samy .
Velice zajimave cteni,a clovek hned nemusi zit a stravovat se tak, jak je to zde psano,
ale myslim si, ze i snaha o to, nebo jen zamysleni se nad tim, co je v knize napsano, uz jen to muze byt maly krucek k leceni sama sebe.Tuto knihu urcite budu doporucovat dal.

31.12.2015 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Jak jen zacit ? Proc 5 hvezdicek ? Urcite zde nebudu psat, ze kniha je nadherna, protoze neni,je v ni plno krutosti a bolesti, ale.....Ale po otevreni knihy v ni najdete pribeh, ktery vas chytne za srdce, je zde krasne vykreslena laska. A nejen laska dvou mladych lidi, ale i laska k rodine.Urcite takovych pribehu lidi, kteri prozili cast sveho zivota v koncentracnim tabore je spousta, a i kdyz tito lide maji skoro stejny zazitek, tak presto kazdy z techto pribehu je jedinecny.A je dobre , ze se o nich pise.

30.12.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Uz ani nevim , kolikrat jsem tuto knihu cetla, nevim ani kolikrat ji jeste budu cist, nevim, co v knize hledam.Hledam snad odpovedi na otazky ? Snad, mozna, kdo vi. Tento pribeh urcite stoji za precteni a kazdy teto knize porozumi jinak, kazdy v ni hledame to sve.Tento pribeh nectete ocima!
"Oci jsou slepe, vidime jen srdcem."

26.12.2015 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Nadherne napsany pribeh, je zde vykreslena krasa, vune a barvy hor. Pribeh maleho skromneho devcatka Heidi, ktera svou laskou v srdci vykouzli usmev na tvari i tem nejvetsim brucounum.Je zde krasne podano, ze i v zivote staci nekdy jen malo ke stesti a ze je nekdy mozne i to, co nam cely zivot pripadalo nemozne.

19.12.2015 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Spisovatel Charles Dickens a jeho Vanocni koleda je pribeh, ktery na mne ceka a netrpelive vykukuje z policky me knihovnicky a ja vzdy po teto nadherne knizce v case vanocnim s radosti sahnu.Tato kniha dovede cloveku naladit tu spravnou vanocni atmosferu, vzdy se nad ni zamyslim a zavzpominam.

18.12.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem nesmirne rada za to, ze i kdyz jsem uz nescetnekrat videla film, tak jsem v tomhle predvanocnim case vzala do ruky tuto nadhernou knihu.Diky skvele spisovatelce jsem mohla nahlednout do sveta car a kouzel a uzivat si plno dobrodruzstvi a napeti spolecne s Harrym a jeho prateli. Uz se tesim na chvili, kdy otevru druhy dil a vratim se do kouzelnych Bradavic.

16.12.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Popravde mne ke cteni teto knihy nalakala nadherna obalka. Musim rict, ze i kdyz je kniha urcena pro mladsi generaci, tak mne velice prijemne prekvapila. Takove mile sladke cteni, propletene chvilkami napeti, o ktere se postarali rebelove.Nejdrive jsem si rikala,ze za precteni prvniho dilu nic nedam, ostatne se cte velice rychle a nakonec to dopadlo tak, ze se v nejblizsi dobe chystam na druhy dil.

12.12.2015 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Velice silny pribeh, vynikajici dilo, ktere si pravem naslo misto v mem srdci.Nekdy se pocity tezko popisuji slovy.

06.12.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Napeti od zacatku az do konce!Olsen vas ma od prvnich stranek v hrsti, najednou pri cteni zjistite, ze chcete umet cist rychleji, aby jste se dozvedeli, co se bude dit dal.Jestli hledate detektivku, ktera ma stavu a je okorenena spetkou humoru, tak je tahle kniha tou spravnou volbou.

06.12.2015 5 z 5