Monul.ka Monul.ka komentáře u knih

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

První třetina mě popravdě moc nebavila. Nakonec se z toho vyklubalo ale hezký čtení

13.12.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná knížka. Velmi dobře se čte
...ale ten závěr...ten mi to úplně zkazil :D Po rozhodnutí soudu bych dala knížce 5/5

17.02.2023 4 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Oddechovka, po které máte chuť si zase něco přečíst od Jane Austenové

14.06.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krásná knížka. I když je o těžkých tématech, velmi dobře se čte. K zamyšlení

16.01.2022 5 z 5

Zase trochu jiný pohled na výživu. Hodně zajímavých informací. Hezky a srozumitelně zpracované. Jako bonus lákavě vypadající recepty.

03.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ten konec... "To jako fakt?"
Jinak skvělá kniha. Velmi dobře se četla. Ale ten konec ... To nejde odpustit

23.09.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak nevím, ale mě knížka až tak nezaujala. Vlastně jsem byla ráda, že jsem ji dočetla. "Prvok..." se mi líbil. Tohle bylo trochu zklamání.

01.05.2020 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha!

17.05.2019 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Někdy trochu zmatené až jsem se občas ztratila v souvislostech. Víc postav, které se občas pletly. Každopádně mě druhý díl bavil víc než první (přičítám to pro mě zajímavějšímu 16. století)

10.05.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha mě bohužel vůbec nezaujala.

17.12.2018 2 z 5

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Krásná obálka, klíčová slova jako Paříž, dobré jídlo, dopisy, romantika. Z marketingového pohledu skvělé - naláká čtenáře, teda čtenářky. Bohužel kniha ale očekávání voňavého, romantického čtení nesplní. První polovina mi přišla dost neuspořádaná, docela jsem se ztrácela. V druhé půlce jsem se už začetla. Takže hodnocení tak na půl. Jako oddychovka dobrý, jen nemít velká očekávání.

30.09.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Téma 2. světové války, holokaustu atd. není nic, co by mne nalákalo. Vlastně teď vůbec netuším, jak jsem se ke knize dostala a rozhodla ji číst. Každopádně mě velmi překvapila. Dlouho jsem hledala knihu, která mne zase zaujme natolik, že obětuji i nějaký ten spánek. Opravdu skvělá kniha. Úplně nesouhlasím s názorem, že kniha je zajímavá jen díky vyprávění Minky. Naopak. Podle mého názoru milostný příběh Sage i pohádkověděsivé vyprávění o upírech poslouží jako lehký oddych od hrůzy a bezcitnosti holokaustu. Potřebovala bych potom asi více pauz na "duševní oddych" a kniha by se mi četla hůř.

Co mi přišlo moc, byla šéfová Sage. Tvář Ježíše v chlebu?

30.04.2018 5 z 5

Neurozená hraběnka Neurozená hraběnka Jo Beverley

Jak jdou všechny problémy lehce vyřešit během pár dní po svatbě. Klidná romantika, bez akce. Jedna ze slabších knih autorky.

02.04.2018 3 z 5

Racek Racek Anton Pavlovič Čechov

I po letech mi utkvěla v paměti věta, která podle mě dokonale vystihuje krásu a děsivost lásky.

"Jestli někdy budeš potřebovat můj život, tak přijď a vezmi si ho."

_________________________________________________________________________
......a ještě děsivější je, když si ho ti nedočkavci usoužení láskou vezmou sami.

09.09.2016 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Tak brilantně popsaný pád na úplné špinavé děsivé dno, že si teď budu muset přečíst něco tak pozitivně naivního, jako je třeba Medvídek Pú, abych se toho pocitu bahna zbavila. Ano, je to skvělá kniha! Na druhou stranu je to první kniha, která mě přinutila brečet (Lalie)....a to jí neodpustím (3 hvězdy).

04.09.2016 3 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

První knížka od Jane Austenové, kterou jsem chtěla po pár přečtených stránkách vzdát. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Skvělá knížka!

V závěru jde lehce poznat, že knihu dokončila jiná autorka, přišel mi na Austenovou tak trochu hollywoodsky přehnaný. Nemyslím si ale, že by to nějak ubralo na kvalitě :)

24.04.2016 5 z 5

Zakázané kouzlo Zakázané kouzlo Jo Beverley

Oddechové až pohádkové čtení. Neurazí, nenadchne.

Charaktery hlavních postav velmi těžko uvěřitelné....Meg - rozumná, praktická a přitom se někdy chovala tak hloupě, skoro jako malé dítě. Sax - může být pohledný, výstřední hrabě až taaaak mooooc hodný?

18.03.2016 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Už je to pár let zpátky, co jsem knížku četla. No od té doby mne děsí, když vidím, jak Japonci vynalézají stále dokonalejší "lidské roboty". Každopádně skvělá kniha.

29.12.2015 5 z 5

Dračí nevěsta Dračí nevěsta Jo Beverley

Pašování, pár zásadních tajemství, hrad plný děsivých i zábavných podivností, temnota duše válečných veteránů, hledání pokladu, síla přátelství a navíc velmi sympatické nejen hl. postavy..... Divím se, že má kniha tak nízké hodnocení.

29.12.2015 5 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Tahle kniha od Austenové není oblíbená? Mě se líbila a moc! Ve vlastním žebříčku si ji dávám na stejné místo jako Pýchu a předsudek. Je pravda, že začátek je takový rozvláčný. Pořád jsem čekala, kdy nastane ta hlavní zápletka - kdo s kým (nečetla jsem obsah). Kniha má plynulý a pro některé dost pomalý děj (kromě konce). Řekla bych, že i díky tomu, se podařilo autorce tak skvěle vystihnout charaktery postav. V tom je Austenová úžasná. Ta její "něžná ironie".

Těžko jsem se srovnávala se skutečností, která v té době byla naprosto normální......Od první chvíle jsem prostě odmítala, že by se Fanny mohla zamilovat do vlastního bratrance. Kvůli tomu jsem i trochu doufala, že se z pana Crawforda vyklube něco zajímavějšího...

04.09.2015 5 z 5